Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

Re: wiosna-lato 2013

08 maja 2013, 12:55

tibby ale z Ciebie jest pacowita kobieta ;)
misia jak sie czujesz?
Monika co u Ciebie? Jak karmienie? Mam nadzieje, ze juz z kazdym dniem coraz lepiej.
donatka dziekuje, czuje sie w miare dobrze. Coraz bardziej odczuwam ciaze. Mam
Mega zgage I czasami jelita tak mi daja popalic, ze wydaje mi sie jakbym miala skurcze.
Z porodem sie nie spiesze. Spokojnie poczekam jeszcze te 12,5 tygodni. Wyprawka jeszcze nie gotowa. Ja jeszcze nie czuje sie gotowa, a czas leci. Pomalutku musze zaczac ogarniac wyprawke.

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

08 maja 2013, 13:18

Ja dziś, albo jutro idę po kosmetyki dla Tomka. Zdecydowałam się na te z Rossmana (babydream), bo po pierwsze tanie, a po drugie, po przeanalizowaniu składu, na serio mają w sobie niewiele, a i sprawdzone przy Tobiku je mam. Widziałam na stronie Rossmana, że jakieś promocje się szykują na nie. Do tego ta karta Rossnę! i będzie cacy.

zioło, dziś mnie jakoś wzięło na porządki, bo z rana pies mi piach przyniósł do mieszkania, a M. nie umył mu łap i wszędzie poroznosił. Więc szlag mnie trafiał na ten widok, ale co zrobic. Chłopu wybaczę. Spał po nocce kilka godzin tylko i powędrował dalej do roboty.

Spaghetti już gotowe. Bobi zajada rybkę sobie.
Chciałabym wyjśc już z nim na plac zabaw, ale tam samo słońce, a te godziny jednak nie są za bezpieczne.

Monika, spacerujecie sobie dziś?

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

08 maja 2013, 13:52

witajcie :-)

misia dziekuje hihi mam nadzieje ze uroda mojego Patryczka sie bardzo nie zmieni i dalej bedzie takim przystojniaczkiem :ico_oczko:

oj mi tez smaka robisz na truskawiki ale niestety ja to moge sobie tylko o nich teraz pomarzyc :ico_noniewiem:

donatka oby sie szyjka nie skracala :ico_sorki: odpoczywaj teraz duzo i nie przemeczaj sie !
zdrowia dla Szymka!!! rzeczywiscie lepiej zeby teraz przeszedl ospe bo potem w wieku pozniejszym sie ponoc gorzej ja przechodzi.

tibby :ico_brawa_01: za skonczony 31tc :ico_brawa_01:

malgorzatka :ico_brawa_01: za skonczony 24 tc :ico_brawa_01:

A u nas dzis odbyl sie pierwszy spacer na polku i to godzinny :-D ja pozalatwialam w przychodni malemu lekarza i ortopede a maz sobie wkolo przychodni spacerowal z Patrykiem. Patryk caly czas spal tylko jak maz na chwile usiadl na lawce to troszke zaczal mu postekiwac ale ogolnie spokojny byl nie bylo placzu wiec spoko :-) jutro sie wybieramy na kolejny spacer tyle ze w poludnie bo dzis bylismy rano.
Z karmieniem u mnie jest tak ze dalej odciagam mleko i daje mu z butli. sutki juz prawie podgojone ale malego do piersi juz raczej nie przystawie bo nie chce miec znowu zgryzionych sutkow :ico_noniewiem: zastanawiam sie caly czas nad tymi kapturkami na sutki polozna tez mi je wczoraj polecila i sama nie wiem czy zainwestowac w nie czy w ogole moj Patryk bedzie chcial tak jesc wtedy ... ale chyba watro sprobowac bo nie usmiecha mi sie w lato siedziec z laktatorem i ciagle odciagac mleko. od wczoraj Patryk cos marudny jest troche w ciagu dnia, wieczorem i w nocy. jest nakarmiony przewiniety a nie chce spac tylko lezy wierzga nogami i nie kiedy placze. chyba miewa juz kolki tak mi sie wydaje. w nocy maz go godzine uspokajal kolysal nosil na rekach dawal smoczka bo nie chcial spac. jakos tak prezy sie czasem zauwazylam ze ma brzuszek twardszy.

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

08 maja 2013, 13:59

monika, a jak z kupką u was? Może póki co po każdej kąpieli weź sobie trochę oliwki/balsamu na ręce rozsmaruj i masuj i ugniataj brzuszek malego.
Najpierw podkurczasz jego nóżki, jak do rowerka przysłowiowego i ugniatasz w dwóch stron brzuch po czym masujesz okrężnymi ruchami. U nas taki masaż dawał purtki aż miło. Obyło się bez kolek.
Super, że spacer zaliczony!
a co do tych nakładek na sutki, to możesz zawsze spróbowac. jesli nie załapie, to cóż... nie masz wyjścia jak ściągac. ale warto zawsze popróbowac kilka razy zanim się całkowicie z cyca zrezygnuje. Laktator niestety nie wyciągnie tyle co maluch.
A dlaczego Patrysia zapisałaś do ortopedy? coś z nóżkami?

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

08 maja 2013, 14:09

monika, a jak z kupką u was? Może póki co po każdej kąpieli weź sobie trochę oliwki/balsamu na ręce rozsmaruj i masuj i ugniataj brzuszek malego.
Najpierw podkurczasz jego nóżki, jak do rowerka przysłowiowego i ugniatasz w dwóch stron brzuch po czym masujesz okrężnymi ruchami. U nas taki masaż dawał purtki aż miło. Obyło się bez kolek.
Super, że spacer zaliczony!
a co do tych nakładek na sutki, to możesz zawsze spróbowac. jesli nie załapie, to cóż... nie masz wyjścia jak ściągac. ale warto zawsze popróbowac kilka razy zanim się całkowicie z cyca zrezygnuje. Laktator niestety nie wyciągnie tyle co maluch.
A dlaczego Patrysia zapisałaś do ortopedy? coś z nóżkami?
z kupka to niby nie ma problemu bo robi. tylko wczoraj cos nie mogl zrobic i tylko popurtal sobie troche i jakis tam slad na pampersie byl. dzis kupek bylo juz kilka wiec chyba lepiej juz. masujemy wlasnie Patrykowi brzuch ale to na jakis czas pomaga potem znowu sie prezy i poplakuje czasem to juz z mezem nie wiemy o co mu chodzi i najgorzej to jest jak w nocy takie sa sytuacje bo nie idzie sie nic a nic wyspac.
A Patryka zapisalam do ortopedy bo dostalam w szpitalu przy wypisie do domu skierowanie. ale to jest wizyta zwiazana ze sprawdzeniem bioderek.

Awatar użytkownika
anza
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1559
Rejestracja: 09 mar 2007, 17:28

Re: wiosna-lato 2013

08 maja 2013, 14:29

hej hej

do ortopedy idą z Patryczkiem na kontrolę bioderek pewnie - to chyba obowiązkowe badanie?
Monika ale tak w samo południe to może nie wychodźcie bo teraz gorąc straszny i ostre słońce... :ico_noniewiem:
a z tym karmieniem to wiem co czujesz bo ja też miałam dużo problemów, bardzo mnie bolało, ale nie od sutków bo w ogóle nie miałam pogryzionych tylko w środku piersi mnie bolały :/ lekarka powiedziała że mam chyba wąskie kanaliki i jak mleko wypływa to dlatego ten ból, ja się zaparłam i pierwsze 2 miesiące to była męczarnia, a potem jakoś poszło i nie żałuję (chociaż łez trochę się polało moich wtedy)
jak będziesz odciągac tylko laktatorem to tak jak dziewczyny pisały pokarm Ci zaniknie w końcu, niestety to nie to samo co dziecko wyssie, w sumie wszystko zależy od Twojej determinacji :) jak się uprzesz i przełamiesz teraz do tego przystawiania to jeszcze troszkę i pokonacie przeszkody, młody się przyzwyczai i sutki też do karmienia, a jeśli nie chcesz i masz opory to odciągaj puki możesz a potem sobie przejdziecie na MM i też dobrze :ico_oczko:

misia dzięki, czuję się w sumie dobrze, jak za dużo pochodzę to brzuch twardy się robi i męczę się szybko, ale ogólnie nie jest źle :)
jej a Ty już tuż tuż :ico_brawa_01: i uff bo trochę strachu było prawda na początku :ico_sorki:

ja się też zbieram do kompletowania wyprawki... najwyższa pora chyba

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

08 maja 2013, 14:30

No tak, zapomniałam o tych bioderkach. Jejku, ile człowiek zapomniał przez ten czas :D Czuję że to będzie zupełnie tak jakbym znów pierwszy raz została mamą. :ico_wstydzioch:

Właśnie gotuję sobie makaronik, bo z głodu padam a nie chce mi się czekac za M., bo nie wiem ile jeszcze będą w tej robocie siedziec.

Codzienny masaż Patryczkowi nie zaszkodzi, a może jakoś pomoże.

kaczorek, jak się masz? kilka dni zostało do konca? jak przygotowania na pojawienie się w domu Basi?

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

Re: wiosna-lato 2013

08 maja 2013, 14:36

Pogryzione sutki są głównie dlatego że maluch źle chwyta sutka. Buzia powinna ładnie objąć otoczkę wokół sutka.
Spróbuj z nakładkami, o ile chcesz karmić piersią. Smaruj swoim mlekiem sutki.
Wyczuwam, że jesteś zniechęcona do karmienia piersią. Szanuję decyzję.
Ale jeśli zależy Ci na karmieniu spróbuj, bo każdy dzień bez piersi odsuwa Was od wspólnego cycowania. No i szkoda by było :-)
A na laktatorze długo nie pociągniesz w sensie produkcja mleka długo nie potrwa. A Patryczek też z dnia na dzień większe zapotrzebowanie na mleczko będzie miał i bez MM się nie obejdzie.
Nie odbierz tego czasem, że naskakuję na Ciebie. Po prostu chcę dobrze doradzić. Tak to już jest że na początku się wiele nie wie, albo też nie ma kto doinformować. Mnie forum bardzo pomogło :-) Kibicuję Wam !

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

Re: wiosna-lato 2013

08 maja 2013, 14:55

u nas nudy, byłam tylko autem w przedszkolu, po kwitek do zapłaty i powiedzieć, że Szymek ma ospę, wjechałam też do apteki ,
mam ochotę na coś słodkiego :ico_noniewiem: ,

jeśli chodzi o wyprawkę to ja jeszcze nic nie mam, trochę mnie to przeraża, bo jakbym wcześniej zaczęła rodzić :ico_olaboga: ,
gdzieś za 2tyg, przejrzę ciuszki Szymka i zobaczę co by trzeba było dokupić małemu, mama leci do Anglii, także powiem jej co ma mi kupić, bo tam tańsze te ciuszki, tu to tylko kosmetyczne rzeczy pokupuję, ale chyba w przyszłym miesiącu, bo w tym nie dam rady,

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

Re: wiosna-lato 2013

08 maja 2013, 15:06

Monika o ile nie chcesz zeby maly byl na MM to kupuj te nakladki :ico_sorki: :ico_sorki: u mnie sie sprawdzily super i karmilam Marcela tylko w nich, od drugiej doby do piatego miesiaca zycia :ico_sorki: :ico_sorki: po co bawic sie w jakies ciagle odciaganie

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość