Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

Re: Jesień mamy wita 2013

13 maja 2013, 16:29

leona - zazdroszcze ci tej Szwecji byłam kiedyś ale dłużej w Norwegii odnosiłam wrażenie że tam wszystko jest takie spokojne i poukładane :)
spinka - ale mi smaka narobiłaś w sobote zlece Marcinowi ugotować mi zupe krem brokułową :ico_haha_01:
szkieletorek - a u mnie jest tak że moja Ida to chodzący hardcore ona to pierwsza do kłucia :ico_haha_01: u dentysty też się zawsze kłócą która pierwsza do borowania :ico_haha_01:
U mnie dziś chłodno ale słonecznie na tarasie leży jaszczurka i się wygrzewa jak jej Ares nie spłoszy to dziewczynki jak wrócą to się ucieszą że mogą ją poobserwować - one kochają wszystkie zwierzaczki :-)
wczoraj rano mój M zabił wielkiego jak pudełko zapałek szerszenia ale nie podniósł go z parapetu bo śpieszyli się do kościoła - ja wchodze do kuchni a on żywy :ico_szoking: walnełam go puszką z karmą dla psa i dla pewności postawiłam ją na nim bo bałam się że znowu ożyje :ico_szoking: ja jestem uczulona na jad owadów już miałam akcje w których omało nie zeszłam więc boje się zawsze podwójnie :ico_noniewiem:

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

Re: Jesień mamy wita 2013

13 maja 2013, 16:44

Az mi ciary przeszly jak przeczytalam o tym szerszeniu :ico_chory: :ico_olaboga: :ico_chory:

Mnie muli :ico_spanko: ale bym sie zdrzemnela, a przed poludniem 40min pospalam :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
spinka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2823
Rejestracja: 22 wrz 2007, 06:46

Re: Jesień mamy wita 2013

13 maja 2013, 17:19

Edulitano to paskudna sprawa uczulenie takie :ico_olaboga:

Leona ja dzisiaj też senna jestem, ale u nas to wina pogody ewidentnie. No i jakoś na słodkie mnie nachodzi :ico_oczko:

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

Re: Jesień mamy wita 2013

13 maja 2013, 17:26

No u nas wlasnie sie zachmurzylo i tez pewnie dlatego chce mi sie spac :ico_spanko:

My na slodko pojedlismy nalesnikow, a na kolacje zjem chyba zupke warzywna bo wlasnie ugotowalam mezowi :ico_haha_01: :ico_oczko:

Awatar użytkownika
lala
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1007
Rejestracja: 11 lut 2008, 01:23

Re: Jesień mamy wita 2013

13 maja 2013, 19:47

hej
U nas też dziś pogoda nie ciekawa .Niby nie pada , ale zimno.
W pracy w miare szybko zleciało bo po pierwsze godzinkę póżniej poszłam a po drugie były urodziny szefa i zrobił mały poczęstunek :ico_haha_02: Z pracy mężuś mnie odebrał pojechaliśmy po małego do przedszkola póżniej poszedł po zakupy i zrobił zupę pomidorową :ico_szoking: jestem w szoku bo zrobił to sam z siebie bez mojego gadania
Szkieletorek- mój syn tak panicznie boi się kłucia że każde szczepienie lub pobieranie krwi kończy się tym ze muszę go trzymać ja i pielegniarka :ico_olaboga:
Spinka- ja szybko się męcze .Czasami to się sama na siebie złoszczę bo chciałabym coś zrobić a nie mam już siły.Zawsze dosyć szybko chodziłam a teraz jak stara babka wszędzie wolno bo zaraz mi ciężko oddychać,a to dopiero 4 miesiąc :ico_olaboga: co będzie dalej :ico_oczko:

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: Jesień mamy wita 2013

13 maja 2013, 20:36

Szkieletorek a na co Lili w szpitalu leżała
Na początku roku się przeziębiła ,miałam katarek i czasem sporadyczne kaszlała.Po tyg dostała gorączki ,trwała 2-3 dni i cisza.Poszłam na kontrole,wszystko ok .Miałam leki ale nie silne na ten delikatny kaszel i robiłam jej inhalacje dodatkowo inhalatorem(uwielbia je robić).
Tydz minął i znów gorączka , i potem kolejny tydz i gorączka wysoka 40 stopni dreszcze itp. W tym czasie byłam 3 razy u lekarza i wszystko osłuchowo było ok. Jednak miałam już skierowanie na badania z krwi i mocz.Zrobiłam rano po tej wysokiej gorączce (w nocy jeszcze na izbę przyjęć dzwoniłam konsultować się ) i tego samego dnia jakoś kolo 14 dostaje telefon ze córka ma wyniki tragiczne i mam natychmiast stawić się z nią do szpitala. Lekarze latali koło niej jak opętani,nic nie powiedzieli nam , wkłuwali się jej 30 min ,nawet nie chce sobie przypominać jak ona płakała chociaż chyba ja bardziej .
Rano dopiero powiedzieli ze podejrzewają sepsę , cala noc kroplówki zastrzyki i leków masa. Na szczęście dokładne badania po 7 dniach wykazały ze to nie sepsa a zapalenie nerek.Jednak stan był bardzo poważny . Lila przez ten czas choroby bardzo schudła,apetytu zero ) .W szpitalu byliśmy 7lub 8 dni już nie pamiętam.Koszmar dla mnie rodzica patrzeć na to cierpienie dziecka.Codzienne klucie igłą,zastrzyki masa badan ona ciągle wybudzana co zasnęła .Ahh koszmar ale już jest dobrze i dlatego mamy przez pół roku robić co miesiąc badanie moczu a potem mamy ją pilnować,jeśli zauważymy jakąś gorączkę ,brak smaku,zmiana zachowania dziecka, mocz inny zapach natychmiast badanie moczu bo to ma tendencje do wracania często .
A i wtedy jej wychodziły zęby czwórki 3 sztuki na raz więc ja sobie brak apetytu i ta gorączkę troszkę tłumaczyłam zębami.
I przez to długo miałam straszne wyrzuty że zaniedbałam ją, do dziś uważam że mogłam więcej zrobić
Pola w domu też marudna, że hoho!
Mojej też się bardzo nudziło i marudziła więc po 16 pojechaliśmy z siostra i mama na basen .Lila wodę kocha więc wyszalała się i zaraz po 19 padła .
u dentysty też się zawsze kłócą która pierwsza do borowania :ico_haha_01:
No to brawa dla zuchów ;)
w sobote zlece Marcinowi ugotować mi zupe krem brokułową :ico_haha_01:
Ojj ja uwielbiam zupy krem.Brokułowa,cebulowa z dyni hmm już nie pamiętam jakie jeszcze jadłam ale kocham je do tego ser starty i bagietka z masełkiem czosnkowym podpieczona chrupiąca mmmmm pyszności
ja jestem uczulona na jad owadów już miałam akcje w których omało nie zeszłam
O kurka no to masz bardzo nieciekawie.

Awatar użytkownika
kamilka87
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 559
Rejestracja: 09 cze 2010, 11:17

Re: Jesień mamy wita 2013

14 maja 2013, 09:06

hej dziewczyny

Ja juz na nogach ale w nocy spac nie moglam a teraz bym sie walnela w spanko :ico_noniewiem:

szkieletorek to mialas niezle przejscia dobrze ze to nie byla sepsa.. i wyszlyscie cale i zdrowe.. dzieci trzeba czesciej kontrolowac i nie olewac bo mozna sobie i malenstwu narobic..

ja was chcialam przestrzec przed wirusem opryszczki :ico_chory: u mnie ma moja mama i widzilam u jednej pani w zlobku jak adas chodzil.. zawsze przestrzegalam higieny i prosilam mame zeby uwazala nie calowala ale jednak Adas sie zarazil... na poczatku diagnoza plesniawki dostalismy l;ek ale nie przechodzilo cala buzi zaczelka sie bielic,.. dostalismy nystatyne i kazali nam sparowac i w buzce zdrapywac gaza to co narastalo.. ale bylo coraz gorzej Adas przestal jesc pic bolalo go wszystko :ico_placzek: bylam przerazona bo byl juz tak slaby ze lecial przez rece :ico_placzek: zabralam go do szpitala i niestety wirusowe zapalenie jamy ustnej :ico_nienie:
zostalismy w szpitalu 7 dni dostal nawadniajace kroplowki poniewaz byl odwodniony a w buzi jedna rana syf taki ze nie chce tego sobie p[rzypominac :ico_placzek: jakby byl mlodszy albo baardzo oslabiony mogloby sie skonczyc o wiele gorzej bo ten wirus u dziecka moze rozprzestrzenic sie po calym cialku i maluch moze umrzec :ico_placzek:

U nas pogoda sie poprawia ... warzywka na balkonie zaczely mi rosnac :-D mam nadzieje ze ten dzien bedzie lepszy niz wczoraj bo wczoraj to lalo lalo lalo i bylo okropnie spiaco... a ja zero weny

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

Re: Jesień mamy wita 2013

14 maja 2013, 09:18

Hejka

U nas od wczoaj wieczora pada, Marcel ma radoche i skacze wlasnie po kaluzach z innymi dzieciakami :ico_oczko:

Kamilka u mnei warzywka juz na dzialce powschodzily :ico_oczko: kwitna truskawki i inne owoce :ico_brawa_01: :-D i zaraz borowka zacznie kwitnac :-D
Jutro musze isc sadzic ogorki bo na razie stoja na parapecie :ico_oczko:

Ja z drugim sniadaniem, bo pierwsze zjadlam o 6 :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

Re: Jesień mamy wita 2013

14 maja 2013, 09:25

witajcie
przepraszam że wczoraj nie napisałam ale wróciliśmy po 19 potem niestety znów :587: i potem od razu nyny


nie wiem dlaczego ale od rana się denerwowałam tą wizytą
nie spałam od 7 ciągle biegałam do wc :ico_wstydzioch:
zaprowadziłam syna do przedszkola wziełam relaksującą kąpiel potem zobaczyłam serial i tak zleciało do 12
potem już w 3ke pojechaliśmy na badania
moja fasolka ma aż 450g :-D wszystko w normie no i na 99% będzie DZIEWCZYNKA :ico_oczko: :-D
wzruszyłam się znowu lekarz po 3 sekundach od razu zapytał czy chce znać płeć bo teraz widać dokładnie
no i będzie baba ah

mąż dumny że będzie parka :-)

ja troszkę się obawiam bo z dziewczynką inaczej pewnie wydaje mi się że troszkę trudniej ale damy rade

muszę teraz przejrzeć ubranka Tomusiowe wybrać te neutralne a resztę w zestawach sprzedać by było na sukieneczki ;-)

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

Re: Jesień mamy wita 2013

14 maja 2013, 09:28

Betina super ze wszystko w porzadku :-D :ico_brawa_01: no i jeszcze raz gratuluje dziewczynki :-D :ico_sorki: nie wiem czy pisalas, macie juz pomysl na imie?

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość