Kasia7707
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 23 cze 2013, 12:05

Re: Jak zadbać o oczy?

23 cze 2013, 21:54

Może serum pod oczy? Słyszałam, że to jest bardzo dobre:

http://gal.com.pl/pl/ulotki-kosmetyki/2 ... t-off.html

layla
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2009, 23:49

Re: Jak zadbać o oczy?

24 cze 2013, 13:36

Mnie krople niestety nie pomagają, a pracować przy komputerze trzeba. Najlepiej to wybrać się do lekarza może jakąś luteinę przepisze, to chyba lepsze wyjście i skuteczniejsze niż krople czy jakieś okłady.
Chyba źle zakraplasz. Właśnie jeśli chodzi o siedzenie przed kompem to powinno się zakraplać oczy często. Luteinę jak chcesz bierz dodatkowo ale krople dziś to podstawa.

KatarzynaB
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 12 lip 2013, 19:56

Re: Jak zadbać o oczy?

12 lip 2013, 20:28

Stosujemy;
- sterylne płukanki do oczu (sztuczne łzy),
- okłady gazy z zimną wodą,
- zimne wilgotne torebki z herbatą,
- kup nawilżacz powietrza,
- jedz banany (potas), jedz ryby, dodawaj siemienia lnianego do potraw (tłuszcze, śluz),
- stosuj okulary ochronne, przy pracy, przeciwsłoneczne, do pływania,
- odpoczywaj, zamknij oczy, zmieniaj skupienie wzroku (przy pracy),
- rozgrzej dłonie i przyłóż ciepłe nasady rąk do oczu na kilka sekund,
- okłady z; ogórka świeżego, lodu, miodu i mleka, kolendry, kopru, ziemniaka surowego, kurkumy, nagietka, aloesu, agrestu, soków warzywnych, roztworu soli, wody różanej, rumianku a nawet zimny chleb.
Wszystkie te okłady stosuj ostrożnie, unikając podrażnienia. Duże znaczenie ma oświetlenie w którym pracujesz, czytasz, powinno być równomierne. Jeśli masz tylko lampkę, ciemność w pokoju na który popatrzysz, powoduje niepotrzebną pracę źrenic.. Zawsze podświetlaj monitor komputera i TV. Jeśli masz problemy z widzeniem bliskim, to czas na okulary.

janka735
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 16 lis 2012, 15:53

Re: Jak zadbać o oczy?

24 lip 2013, 13:47

Znalazłam fajny artykuł:


Nasz wzrok razem z wiekiem psuje się. Do tego zła dieta, ciągła praca przed komputerem czy zanieczyszczone środowisko mogą doprowadzić do szybszego pogarszania się wzroku. Natomiast należyta profilaktyka oraz troszczenie się o oczy spowoduje zwolnienie tego procesu.
Jeśli chcemy przez długi czas cieszyć się lepszym wzrokiem, ważne jest przestrzeganie paru reguł. Jedną z nich jest noszenie latem okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV. Kolejną rzeczą jest właściwa dieta bogata w luteinę i beta-karoteny. Luteina działa jak filtr w siatkówce oka, strzegąc dzięki temu przed promieniowaniem i niszczeniem wzroku. Na dodatek jeżeli przebywamy sporo przed ekranem monitora należy używać tzw. sztuczne łzy. To krople, które zapobiegają wysuszeniu gałki ocznej, nawilżając ją i zmniejszają uczucie pieczenia. Nie można zapominać o kontrolnych wizytach u okulisty, http://medmemo.pl/szukaj/okulisci,43/ dzięki którym przebadamy kondycję naszych oczu. Czytać książkę lepiej jest w pozycji siedzącej niż leżącej, gdyż mniej napinają się mięśnie oczu i tym samym mniej się męczą. Siedząc przy komputerze zalecane jest stosować 5-10 minutowe przerwy, patrząc w dal. Pozwoli to oczom zredukować napięcie akomodacyjne. Oglądając telewizję wskazane jest zapalenie małej lampki, ponieważ oko męczy się szybciej przystosowując się z mroku do jasnego ekranu. Palenie tytoniu również szkodzi oczom. Powietrze znajdujące się w pomieszczeniu także ma kluczowe znaczenie. Wskazane jest by było świeże, w celu zmniejszenia efektu suchego oka. Można zaopatrzyć się dodatkowo w nawilżacz powietrza.
Stosując się do tych prostych wskazówek otoczymy troską nasze oczy, ciesząc się przez długi czas właściwym wzrokiem.

anuska1983
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 08 lip 2011, 20:24

Re: Jak zadbać o oczy?

29 lip 2013, 10:46

Pracuję 8h przed ekranem monitora codziennie ;/. Staram się jak najczęściej robić przerwy i odrywać wzrok od ekranu. Zaleca się co najmniej 5 min co godzinkę, ale robię znacznie częściej przerwy.

Majka345
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 30 lip 2013, 10:23

Re: Jak zadbać o oczy?

30 lip 2013, 10:30

Ja bardzo często się maluję i szukałam dobrej bazy i kremu zwłaszcza pod oczy. Znalazłam znakomite serum pod oczy firmy GAL, który preparatem przygotowującym skórę do makijażu, wygładza, nawilża i rozjaśnia skórę wokół oczu oraz powoduje zanik drobnych mikrourazów i zaczerwień. Naprawdę jestem zadowolona i mogę polecić dalej :)

KatarzynaB
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 12 lip 2013, 19:56

Re: Jak zadbać o oczy?

09 sie 2013, 18:42

Jeśli ktoś naprawdę dużo pracuje przy kompie na przykład ja:))), to polecam także Luteinę.

Awatar użytkownika
pollyanger
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 44
Rejestracja: 22 mar 2013, 18:36

Re: Jak zadbać o oczy?

08 wrz 2013, 18:10

Ja niestety o dobrych radach, szczególnie tych dotyczących pracy przy komputerze, czasami zapominam. Ale o piciu soku marchewkowego i łykaniu tabletek z borówki pamiętam. I o noszeniu okularów przeciwsłonecznych.

agamal
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 09 paź 2012, 20:12

Re: Jak zadbać o oczy?

25 lis 2013, 23:42

Ja z kolei biorę tabletki, które chronią oczy przed chorobami spowodowanymi m.in. długim patrzeniem na monitor. Tabletki (Vitrum Vision) mają specjalną ochronną formułę, obejmującą działaniem całe oko. Oczy są chronione całodobowo przed suchością, pieczeniem, bóle, zaćmą. A wystarczy wziąć jedną tabletkę dziennie. Wcześniej cierpiałam na w/w dolegliwości, co wiązało się z noszeniem przy sobie kropli i ciągłym ich używaniem :( ale teraz to już pradawne czasy :)

kotemi
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 15 sty 2014, 15:22

Re: Jak zadbać o oczy?

30 sty 2014, 13:54

Ja polecam torebeczki zaparzonej herbaty lekko ostudzić i nałożyć na oczy na jakieś 10 minut ;)

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość