gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

02 wrz 2013, 14:51

Madleine no to fajnie je :ico_brawa_01:
a w ogóle mam pytanie jak wasze dzieci z oglądaniem TV? Bo pamiętam że Tomek i Lenki bardzo zafascynowani byli TV a Maksio kompletnie nie jest. No i Kaśka jak była na szczepieniu to się pytala lekarki a ona że jak się tak bardzo martwimy to możemy do okulisty iść sprawdzić jak widzi :ico_olaboga: Z drugiej strony pytała o książeczki czy potrafi się skupić a potrafi. Ale nie wiem czy dla świętego spokoju nie pójdę :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

Re: Letnie dzieciaczki 2012

02 wrz 2013, 14:58

Marcinek nie oglada TV,2 razy probowalam mu wlaczyc bajke,ale nie interesowala go.U nas ogolnie tv jest wlaczany dopiero wieczorem jak maly zasnie.
U okulisty bylismy jak byl malenki i wszystko bylo ok.
Co do ksiazeczke to przynosi nam sam i wplycha sie na kolana zeby mu pokazywac obrazki i opowiadac,ale tez zainteresowany jest tym max 10 minut.
Ja mysle,ze nie masz sie czym martwic i dobrze,ze poki co TV nie lubi:-)

Mamusia28
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 933
Rejestracja: 03 cze 2011, 14:37

Re: Letnie dzieciaczki 2012

02 wrz 2013, 19:07

Ja nie włączam Marysi wogole tv- czasami sie zdarzy ze gdy nie chce dojesc do wlacza jej M na 2 min doslownie, ale to jest bardzo rzadko. Tak zapytam jakich sztuccow używaja wasze dzieci? Ja mam canpola i sa za dlugie dla Marysi. A co do książeczek to u nas są to najlepsze zabawki i najbardziej da sie zajac małą. Czytamy jej, opowiadamy co jest na obrazkach, pozniej mowimy zeby pokazala konkretne przedmioty lub zwierzeta. Brzechwy zna juz chyba wszytskie bajki i wiersze. A najwiekszym hitem sa rozkladanki trójwymiarowe - moze je non stop ogladac.....tylko zaczyna ostatnio urywac elementy:/

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

Re: Letnie dzieciaczki 2012

02 wrz 2013, 19:12

u nas ksiazeczka ze zwierzatkami jst hitem:)
co do sztuccow to ja mam z disneya lyzeczke i widelczyk,byly w biedronce kiedys :-)

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

Re: Letnie dzieciaczki 2012

02 wrz 2013, 19:30

co do sztućców to my mamy rózne ale uzywamy albo z Ikeii tych plastikowych super są albo canpola te długie łyżeczki a "chochelka" mała :)

a Kaja je bardzo łądnie od samego początku i jak zobaczy ze ktoś rusza buzią to od razu leci mimo ze np jest [o posiłku a je słoiczkowe jedzenie, gotuje dla niej i czasem z naszych talerzy też coś dostanie :-)

uwielbia książeczki wręcz sama sobie je bierze i ogląda obrazki a tv czasem ogląda ale to raczej jak usłyszy dźwiek i ją coś zaciekawi

kurcze juz ponad tydzień bez M ale jutro późnym wieczorem już będzie :ico_brawa_01: :ico_zdrowko:

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

Re: Letnie dzieciaczki 2012

02 wrz 2013, 22:35

Witam:)

Tymek ostatnio jest zafascynowany samodzielnym jedzeniem. Daję mu metalowy widelczyk taki mniejszy jak do ciasta i świetnie sobie radzi. Utyka jedzonko i delikatnie ładuje do buz. Co mu się nie uda natknąć to w paluchy bierze i do pyszczka. Gorzej jest z łyżeczką bo gubi zawartość po drodze :ico_haha_01:
kurcze juz ponad tydzień bez M ale jutro późnym wieczorem już będzie :ico_brawa_01: :ico_zdrowko:
A mój jutro wyjeżdża, na szczęście tylko do Berlina więc za 2 dni powinien wracać.

Co do TV to Tymek też się nie interesuje. Jak mąż mecz ogląda to czasami wlepi ślepka i za piłką wodzi ale baje na razie tylko Jola ogląda.
Zresztą u niej też zainteresowanie bajkami pojawiło się dopiero jakoś po 2 latach.
Gosia to czemu w rossmanie nie kupujesz? Masz kartę rossnę?
W sumie kupuję, ale jakoś tak zapominałam o tym że się mleko kończy i mąż miał szybko kupić w drodze z pracy bo już na noc nie miałam.... no i biedronkę miał po drodze.

A Maksio śliczny chłopczyk...zresztą on od urodzenia był jak malowany :ico_brawa_01:
Fajnie, że siorka Ci się nim zajmie :ico_brawa_01:

U nas dziś zimnica :ico_zly: Jakieś 14 st, cały dzień padało i wiało, teraz też :ico_olaboga:
Jolka po wakacjach pierwszy dzień w p-lu zaliczyła na medal :D

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

03 wrz 2013, 09:58

U mnie Tomek od małego był bardzo zafascynowany tv a Maksia kompletnie nie interesuje stąd to moje zmartwienie. Bo myślałam że dla wszystkich dzieci to taka atrakcja.

Aniula
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 897
Rejestracja: 07 cze 2010, 22:34

Re: Letnie dzieciaczki 2012

03 wrz 2013, 12:05

witam sie z :ico_kawa:

gosiu przesliczny wasz synus jest :ico_brawa_01: fajnie ze twoja siostra sie nim zajmuje tym bardziej ze slyszy sie tyle o opiekunkach ze az strach

U nas dziewczynki siedza i ogladaja bajki teraz na czasie jest shrek chociaz Polcia uwielbia pepe i dore az piszczy jak widzi te bajki. Zreszta Polcia lubi wszystko to co Nadia hehe jest taka mala papuga ostatnio nawet nauczyla sie pic z kubeczka bo zobaczyla ze Nadia pije masakra wszystko musi byc u nam razy dwa i najlepiej takie same. Co do jedzenia to Pola je wszystko to co my nie daje jej tylko ostrych rzeczy poza tym jak widzi ze ktos je to leci i wola "am" :-D

Mialam pytac ile spia w dzien wasze maluszki??? U nas Pola spi tylko raz 2 godz :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

Re: Letnie dzieciaczki 2012

03 wrz 2013, 12:08

Marcinek w dzien spi rano ok 2 h i potem ok 14-15 godzinkę

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

03 wrz 2013, 12:19

Maksio śpi 10h w nocy i 3h w dzień.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość