Awatar użytkownika
lala
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1007
Rejestracja: 11 lut 2008, 01:23

Re: oktoberteam 2006

12 wrz 2013, 20:08

Witam.
U nas ok . Mati dziś troche marudził rano przed szkołą, ale raczej dlatego że był nie wyspany.Wrócił szczęśliwy bo dostał pierwszą piątkę.
Jeśli chodzi i imię dla dzidziusia to narazie ustaliliśmy dWa typy Mikołaj i krystian.Mi osobiście podoba się Antek ,ale ani Mateuszowi ani mojemu mężusiowi się nie podoba :ico_zly:

Awatar użytkownika
johanna33
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 14 sie 2013, 10:36

Re: oktoberteam 2006

13 wrz 2013, 13:15

Hey

no dziewczyny widze zagwostka z imionami :), u mnie mial byc Mateusz albo Oscar a wyszla Wikucha :D

szkola, szkola, szkola.....
Sadze ze to jeszcze za szybko by cos powiedziec, maluszki dopiero drugi tydz chodza, wiele sie moze zmienic, zaufajcie mi ze w drugiej klasie jest jeszcze weselej :)
Nam doszedl angielski i nauka gry na pianinie :)
Matma no coz, dzis Wiki zaczela wchodzic w liczby typu odejmowanie i dodawanie do 100 :)
Nie wiem jak to wyglada dokladnie teraz w Pl, ale nie dam sobie wmowic ze u Niemcow to tak latwo z ta matma jest ;)

Awatar użytkownika
Maritta
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1817
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:44

Re: oktoberteam 2006

15 wrz 2013, 15:22

Lala - to mi Krystian z zaproponowanych :-) uwielbiam Christiana Bale i Rafał mi się podoba bo Ralph Finnes mój ulubiony aktor :-)

Asiu - moje dziewczynki mają angielski od 1 klasy, ja miałam od 5 i tak szczęściem bo rosyjski inne klasy miały :-) a pianino, chcę zapisać Lilę a Rozi chce skrzypce... nie to, żeby były jakieś uzdolnione :-P po prostu rozwija naukę języków obcych a do tego mają podobno głowę obie ;-) psycholog poradziła tak nam :-)

kati84
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2043
Rejestracja: 28 cze 2007, 22:02

Re: oktoberteam 2006

16 wrz 2013, 09:31

hej dziewczyny jestem i ja nareszcie!mialam kompa w naprawie i bylam odcieta od swiata.
Udalo mi sie was doczytac i widze ze temat przewodni to szkola.
My zaczelysmy 2 klase w zeszla srode,Ola przeszczesliwa ze nareszcie zaczela sie szkola,oby tak jej zostalo.Czuje sie taka dumna i dorosla ze juz nie nalezy do grupy maluchow,jak mi opowiada o pierwszakach to jak by sama pierwsza klase skonczyla dawno temu a przeciez sama ostatnio byla pierwszakiem.
Jesli chodzi o nauczanie we wloskich szkolach,jestem przerazona jak oni ida szybko z tematem,przed wakacjami zaczeli juz dodawac i odejmowac do 100!z czytaniem Ola i zpisaniem nie ma problemu,czyta plynnie i bledy w pisaniu zdarzaja sie bardzo rzadko.W piatek mieli dyktando i zero bledow:0
Co do rozmiaru bucikow to ja tez juz nie daje rady z kupowaniem,co chwiel slysze ciasne,tearz ma 33 ale n ajesien juz chyba w 34 wskoczy!ale co tu sie dziwic,dziecko wysokie 132 to dziwne zeby nozke miala mala.

kati84
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2043
Rejestracja: 28 cze 2007, 22:02

Re: oktoberteam 2006

16 wrz 2013, 09:35

A i jeszcze wam napisze ze jutro sprobuje zostawic mala na obiad w szkole i zobaczymy co bedzie sie dzialo z cukrami,bo w zeszlym roku szalaly niemilosiernie i musialam ja zabierac na obiad do domu i pozniej znowu odprowadzalam do szkoly,mam nadzieje ze w tym roku bedzie inaczej tym bardziej ze nauczyla sie sama robic sobie insuline.Caly zeszly rok latalam w te i wewte do szkoly,jak i w tym roku mnie to czeka to chyba sie potne!

Awatar użytkownika
johanna33
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 14 sie 2013, 10:36

Re: oktoberteam 2006

16 wrz 2013, 15:13

hey

ja tak szybciutko tu zagladam, bom zalatana z tyt zblizajacych sie urodzin Wiki.

Martus My little pony masz na mysli?? Jezzzzu, mnie wciaz w glowie gra muzyczka z tej bajki, Wiki wciaz mi nawija o kucykach, super ze ma hobby, alez ile mozna sluchac o Rainbow Dash czy Pinkie pie ;) i tak juz to ponad rok trwa, na urodziny tez sobie zarzyczyla lalke pony, u nas jeszcze nie dostepne wiec sciagala przez amazona z uk, ech co sie nie robi z milosci do dziecka :D :D

Kasienko nic tylko ci zyczyc by poszlo po waszej mysli :) bedzie dobrze :)
U nas tez Wiki juz "setke" z matmy zaliczyla ;) poza tym ucza ich kaligrafii, akurat z tym jako dziecko ja mialam mega problemy, wiki poki co wrodzila sie do tatusia, on akurat ladniej pisze ode mnie...

Awatar użytkownika
riterka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9316
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:26

Re: oktoberteam 2006

17 wrz 2013, 17:02

u nas są te lalki i nawet tanie bo coś koło 50 zł u nas niestety też pony na tapecie ale mi już słabo mamy masę kucyków idzie oszaleć... tzn oczywiście o Lenie mówię :P
kati i jak po obiedzie daj znać?

chloe
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 124
Rejestracja: 07 sty 2010, 16:37

Re: oktoberteam 2006

17 wrz 2013, 18:27

Hej!
kati, daj znać.
asiu, nie wiem jak dokladnie jest w szkole, ale z tego co się orientuję, to u nas bardzo szybko zaczyna się mnożenie i dzielenie.
Niedługo będziecie świetowaly urodzinki :-) Bosko.
Marta, mnie nie zawiodłaś. Tylko dziwi mnie, dlaczego na co dzień używacie drugich imion a nie pierwszych.
lala, moja Marysia miała być Mikołajem :-) , a Antek to też był mój typ.
W sobotę ochrzciliśmy dziecię. Maria Zofia była dość grzeczna, dopiero pod koniec popłakała :-) :-) A Maciuś? Bardzo chętnie chodzi do szkoły, uwielbia świetlicę..W domu codziennie ćwiczę z nim czytanie, radzi sobie super, gdyby tylko chcial więcej czasu poświęcić na naukę, nie byłoby problemu z czytaniem. Naukę w szkole określa jako łatwą, z chęcią odrabia zadania domowe, ale muszę go pilnować, żeby był dokładniejszy np. w kolorowaniu.

Gosia67
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 10 sie 2013, 18:45

Re: oktoberteam 2006

24 wrz 2013, 00:38

Witajcie dziewczyny
Ja już po urlopie, wróciliśmy w zeszłym tyg. Było oczywiście super. Którko napiszę, że najbardziej polecam Słowenię i Terme Catez (ogromny kompleks basenów z wodami termalnymi), Chorwacja jak co roku piękna, a Włochy i jezioro Garda cudowne!
Po powrocie ruszyłyśmy z Julia pełną parą z homeschoolingiem, jest lepiej niż przypuszczałam. Zapał do nauki nieziemski. A jaka oszczędność czasu... na dobrą sprawę w 2h i wszystko zrobione. Reszta dnia to karate, szermierka, konie, łyżwy figurowe, balet, zajęcia rozciągające, gitara, pianino, uniwersytet dla dzieci, a od października próby w teatrze, bo w międzyczasie Julka wygrała casting. Będzie grać w musicalu. Na razie jeszcze jesteśmy w szoku i próbujemy to jakoś ogarnąć...

A dodatkowo szkoła postanowiła być taka miła i każdej rodzinie edukującej domowo zwracać koszty materiałów edukacyjnych i podręczników.

Cieszę się, że Wasze dzieci chętnie poszły do szkoły i im się podoba :-) Wszystko zależy od nauczyciela.
W naszej rejonowej podstawówce w tym roku utworzyli klasę dla sześciolatków - podobno mają się na prawdę bardzo dobrze. W wakacje robili remont całego piętra właśnie na potrzeby sześciolatków.

Marittko - nauka gry na instrumentach nie tylko pomaga w nauce języków ale ogólnie bardzo rozwija. U nas jest gitara i pianino (organy do ćwiczenia w domu). Dziewczynki siedzą razem w ławce?

chloe
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 124
Rejestracja: 07 sty 2010, 16:37

Re: oktoberteam 2006

28 wrz 2013, 17:13

A my chorujemy :ico_noniewiem: Maciej od poniedziałku w domu, miał straszny kaszel, szmery w oskrzelach. Niestety Marysi też nie oszczędziło, od środy malutka ma zastrzyki :ico_placzek: :ico_placzek:
Gosiu, fajnie, że wakacje się udały. Do którego roku życia będziesz uczyła Julkę?
maritta, pisz co u ciebie.

Wróć do „Szkolniaki fajne dzieciaki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość