Awatar użytkownika
Aniaaa
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1664
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:37

Re: Dzieciaczki 2007

29 wrz 2013, 15:57

Dokładnie tak jak pisze moni, jeden wychowawca jest na 3 lata i w przyszłym roku trafi na inną. Już sprawdzałam kto będzie miał pierwsze klasy w przyszłym roku i się dowiadywałam jak to wygląda i już mam jedną upatrzoną co same dobre rzeczy o niej mówią. No zobaczymy jak to będzie.

Ja sobie zdałam sprawę jak to wygląda dopiero jak Karola zaczęła pierwszą klasę i na szczęście już nie musi tego przechodzić. Szkoda,że tutaj mają takie podejście do maluchów,bo znam inne szkoły, w których jest całkiem inaczej. Mili nauczyciele gotowi pracować z takimi dziećmi, kolorowo i więcej nauki przez zabawę,a nie takiego rygoru :ico_olaboga:

Wiecie co, a w ogóle to jest dziwne,bo przecież dziecko powinno się uczyć pisać i czytać w pierwszej klasie, a przecież książki są przystosowane dla dzieci, które umieją czytać i utrwalają pisanie... Karolinka już w drugim tygodniu szkoły miała umieć przeczytać czytankę na całą stronę, za parę dni drugą i w zeszytach mieli już pisać literki i cyferki ...
Na szczęście Karolinka już umie przeczytać czytankę i pisać literki ale nie chce wiedzieć jak to wszystko mają ogarnąć dzieci, które przychodzą np. z przedszkola, w którym w ogóle nie uczyli się liter,bo wiem,że takie dzieci są w pierwszych klasach...

A teraz w zerówce ma takie książki, które są przystosowane do nauki pisania i czytania i moim zdaniem takie książki powinni mieć w klasie pierwszej.
Na szczęście Pani w zerówce przez zabawę uczy ich wszystkiego bez krzyków i rozkazów.

Pokaże Wam jaką czytankę mieli przeczytać:

Obrazek

a tą kilka dni później :ico_noniewiem:

Obrazek

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: Dzieciaczki 2007

29 wrz 2013, 17:51

które przychodzą np. z przedszkola, w którym w ogóle nie uczyli się liter,bo wiem,że takie dzieci są w pierwszych klasach...
są bo zgodnie z obecnymi wymogami oświaty dziecko w "zerówce" nie uczą się liter. Zgodnie z programem mają zostać przygotowani do nauki pisania i czytania w pierwszej klasie.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

Re: Dzieciaczki 2007

29 wrz 2013, 18:01

które przychodzą np. z przedszkola, w którym w ogóle nie uczyli się liter,bo wiem,że takie dzieci są w pierwszych klasach...
są bo zgodnie z obecnymi wymogami oświaty dziecko w "zerówce" nie uczą się liter. Zgodnie z programem mają zostać przygotowani do nauki pisania i czytania w pierwszej klasie.
tylko program swoje a nauczyciele i książki swoje :ico_noniewiem:

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: Dzieciaczki 2007

29 wrz 2013, 20:03

przygotować do nauki pisania to nie znaczy że mają oni uczyć się liter tak jak było za naszych czasów. Teraz poznają "symbole" które później ułatwią im pisanie liter. Dla tego ważne jest żeby dziecko opanowało manualne czynności.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

Re: Dzieciaczki 2007

29 wrz 2013, 20:05

ja rozumiem
tylko co ma zrobić dziecko jak nie zna liter a ma się nauczyć czytać jakiś wierszyk z książki :ico_noniewiem: bo mam takie wrażenie,że tak są książki zrobione,że mimo że dziecko ma się nie uczyć liter w zerówce to ma je znać idąc do 1 klasy :ico_sorki:

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: Dzieciaczki 2007

29 wrz 2013, 21:20

że dziecko ma się nie uczyć liter w zerówce to ma je znać idąc do 1 klasy :ico_sorki:
i tutaj robią się schody :-D
temat rzeka... mam nadzieję że ten rok dużo da naszym dzieciom. Panie w przedszkolu to jedno ale dużo zależy od nas rodziców jak dziecko będzie przygotowane.

Jak u waszych dzieci z sylabowaniem? ilu sylabowe wyrazy już ćwiczycie? i odwrotnie z ilu sylab składacie słowa
Jak z głoskami? ilu literowe słowa głoskujecie? Czy już całe słowa? czy jeszcze wg zasady: pierwsza, ostatnia i środek. I odwrotnie tzn mówicie głoski i dziecko ma złożyć ze słuchu wyraz.
Czy wasze dzieci już tworzą zdania pojedynczo-złożone? nie chodzi mi w mowie potocznej, tylko np jest obrazek i pytacie: Co tutaj widzisz? i jak odpowiadają? pojedynczym wyrazem czy też: na tym obrazku jest duży dom z ogrodem.
Jak mówicie zdanie to czy dziecko potrafi powiedzieć z ilu słów się składa?
Jak malują postacie na kartce to czy rysunek jest mały, czy też wypełniony na całej kartce?
Jak robią wzorki to czy zaczynają prawidłowo od lewej do prawej?

:ico_oczko:

barbara123
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1059
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:41

Re: Dzieciaczki 2007

30 wrz 2013, 21:22

Moni u nas dzieci w przedszkolu sylabowały wyrazy już w młodszej grupie napierw dwu, potem trzy cztero sylabowe
Ola potrafi przesylabizowac wyrazy składające sie z wielu sylab.
My głoskujemy całe słowa, nawet 10 głoskowe. Choc najlepiej idzie w granicach 6,7 głosek. Wyrywkowo sprawdzam Ole co słyszy na początku w srodku i na końcu wyrazu.Ola w odpowiadaniach używa zdań- ona uwielbia czytanie i słuchanie bajek na cd stad ma czasem bardzo bogate słownictwo. Jesli chodzi o szlaczki to zdarza sie jej odpicie lusterkowe,Z postaciami to różnie u niej jest w zależności co rysuje jak np dom i postacie to one sa małe.Jak same postacie to czasem duże .

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: Dzieciaczki 2007

30 wrz 2013, 22:24

Moni u nas dzieci w przedszkolu sylabowały wyrazy już w młodszej grupie.
nasze wychowawczynie też już w zeszłym roku ćwiczyły z dziećmi.
Ale wiem że nie wszystkim paniom zależy aby odpowiednio dzieci przygotować.

Awatar użytkownika
PaulinaS
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1157
Rejestracja: 21 sty 2009, 10:51

Re: Dzieciaczki 2007

01 paź 2013, 22:53

Cześć ja na chwilkę bo późno już ...

Basiu współczuję Ci :ico_pocieszyciel:
Paulina a gdzie wasze dzieci są ubezpieczone? bo składka dosyć wysoka
- w PZU :ico_noniewiem:
Monika nie załamuj mnie, u mnie Filip nie zna dobrze liter ... alfabet ładnie powie, a jak prosisz zeby pokazal która literka to W czy D to juz wyższa szkoła jazy dla Niego ... Najlepiej idzie Mu dodawanie i odejmowanie ...

spadam bo mam dzieciaki chore, u Filipka na dodatek oko bardzo ropieje ... co 15 minut czyścimy bo tak zalega ropa

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: Dzieciaczki 2007

01 paź 2013, 23:18



Monika nie załamuj mnie, u mnie Filip nie zna dobrze liter ... alfabet ładnie powie, a jak prosisz zeby pokazal która literka to W czy D to juz wyższa szkoła jazy dla Niego ... Najlepiej idzie Mu dodawanie i odejmowanie ...
nie załamuję, tylko piszę to co wiem :-)

Jeżeli ładnie mówi alfabet to oznacza że nauczył się go na pamięć :-)
Moja Martyna też lepsza z matematyki i bardziej ją lubi.

Nie ma co się załamywać mamy jeszcze cały rok przez nami :-D

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość