Awatar użytkownika
meggi_24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2194
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:24

Re: Letnie dzieciaczki 2012

09 paź 2013, 08:50

Witajcie!


Ja dziś idę później do pracy, więc mam chwilke dla siebie :-D

Antośka dalej obsmarkana i kaszląca. Mam nadzieję że do soboty jej przejdzie, do jej urodzinek :ico_sorki:

Dziewczyny co kupowałyście Waszym smykom na urodzinki? Tak się zastanawiam i nie wiem. Zabawek jest pełno, w zeszłym m-cu kupiliśmy jej tego pchacza z FP z lalką a teraz nie wiem. Bo ona tak na dobra sprawę to chwilę się pobawi i rzuca to w kąt.. Macie jakieś propozycje?

Co do rajstopek. To zakladamy, chyba dlatego że mała jest przeziębiona i wiecznie coś łapie. Od urodzenia miala już zapalenie płuc, zapalenie uszu, oskrzeli i ostatnio zapalenie nerek.. masakra jakaś :ico_olaboga: a Bartuś dopiero chorowac zaczął w żłobku jak skonczył 2 latka :ico_noniewiem:

A co do kasy na chrzest- mojej Marcelince chrzestna dała 500 zł, a chrzestny 200 zł. Każdy daje tyle, na ile go stać i nie rób sobie wyrzutów, że np. za mało dajesz
Dokładnie :ico_nienie: w tym przypadku to nie ma reguły. U nas było to samo chrzestny dal 500 a chrzestna dala 150 i tragedii nie było. Zawsze możesz kupić jakiś prezent, żeby dzieciątko mialo po was pamiątkę.

Ja jeszcze jutro do pracy a w piątek zaczynam piec ciasta na sobotę. Chce upiec tort i mam fajny przepis na ciasto czekoladowe z kremem cytrynowym mmmm pycha.


Ok mykam do pracy

Miłego DNia!!!

Awatar użytkownika
meggi_24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2194
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:24

Re: Letnie dzieciaczki 2012

09 paź 2013, 08:51

Wg mnie na chrzest 500 zł to dużo.Tyle to j Daje na ślub. My kupiliśmy Lence jako chrzestni fotelik samoxhodowy za 200 zł plus trochę ciuszkow. Jasne jak ktoś ma to daje,ale ogólnie,u nas jest przyjete ,że się tak dużo nie daje.
Ja tez wychodzę z takie założenia, bo jak teraz dasz 500 na chrzest to na komunię ile dasz a na ślub?!

Aneta ale to jest Twoja decyzja :ico_haha_01:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

Re: Letnie dzieciaczki 2012

09 paź 2013, 10:34

No u Nas tak jest że na chrzest się daje zawsze więcej :-) na komunię nie wiem bo jeszcze jako chrzestna nie szłam :-) i na ślub też jako chrzestna nie dawałam :-P ale u Nas chrzestni dali Nam od 1000-2000 zł na ślub. Na komunię myślę że też dam koło 500zł oczywiście jak bym nie miała to bym się nie zaporzyczała.

Tośka co do pierścionka to akurat wiem jaki jest gust mojej siostry :) lubi złoto mieszane do tego nie wielkie oczko i najlepiej wbudowane w pierścionek co by nie zaciągał wszystkiego :-) ja mam bardzo podobny tyle ze samo białe złoto :-) a druga rzecz jest taka ze moja siostra nigdy się nie dowie ze ja go wybierałam :-P co roku ja wybieram prezenty dla niej i jeszcze się nie domyśliła :-P a wszystkie trafione :-) bynajmniej jak do niej dzownie to mi mói co dostała i jest wielce ucieszona :-P

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

Re: Letnie dzieciaczki 2012

09 paź 2013, 10:37

Meggi wiesz co nie wiem czy Tosia ma jakieś zabawki do kąpieli ale u Nas super się sprawdziły mamy jakiś zestaw FP fajny jest ale ogólnie dużo jest fajnym zabawek interaktywnych do wody :-)

Tośka_30
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1367
Rejestracja: 09 sty 2009, 10:05

Re: Letnie dzieciaczki 2012

09 paź 2013, 11:06

Meggi podaj ten przepis na ciacho, bo czekolada z cytryną brzmi zachęcająco :)

Kasiala, moja siostra też zna mój gust, tylko, że w międzyczasie tak zwanym zmienił mi się pogląd na noszenie pierścionka ( wołałabym taki, który mogłabym nosić razem z obrączką, a dostałam taki z koszyczkiem- w efekcie noszę go sporadycznie)
Ale jak wiesz jaki ma być to wybór tylko formalność :)

U nas zabawki kąpielowe te się super sprawdzają, Marcelina już od dawna kąpie się w dużej wannie razem z siostrą; zalane potem mam pół łazienki :)

Awatar użytkownika
aneta11
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 554
Rejestracja: 12 sie 2010, 10:57

Re: Letnie dzieciaczki 2012

09 paź 2013, 11:07

hejka ;-) nie jesteśmy chrzestnymi i myśle zeby dac 300zł . ;-)

Ja na komunie chrześniakowi dałam 1000zl i mąż swojemu tez tyle dał.U mnie tez na slub chrzestni dali od 1000 do 2000zl ;-)

ja własnie pije kawke i zaraz na spacerek idziemy ;-) :-)

Awatar użytkownika
aneta11
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 554
Rejestracja: 12 sie 2010, 10:57

Re: Letnie dzieciaczki 2012

09 paź 2013, 11:11

Tośka_30 to tak jak u nas we dwie sie kąpią wannie i tak samo cała łazienka zalana ;-) heh.

Teraz wszystko Kasia powtarza po Mai ;-) czasem sie bawia a czasem jest tak ze krzycza na siebie ;-)

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

Re: Letnie dzieciaczki 2012

09 paź 2013, 11:33

właśnie Tośka mam taki pierścionek co mogę go z obrączką nosić ja mam bardzo prosty zaraz wkleję zdjecie :-) Obrazek i wiem że siostrze takowe się podobają :-)

Aneta jak Was stać na 300 to kok ale jak bym była gościem to dała bym 200zł albo prezent kupiła :-)

Tośka_30
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1367
Rejestracja: 09 sty 2009, 10:05

Re: Letnie dzieciaczki 2012

09 paź 2013, 12:35

Kasiala śliczny :)
Niestety 9 lat temu była moda na zupełnie inne pierścionki :ico_zly:

Aneta ja też bym dałą 200 zł

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

09 paź 2013, 13:06

Ale popisałyście :ico_olaboga:

Co do rajstop Maksio chodzi w rajstopach już :ico_sorki: Było po 10 stopni w ciągu dnia nie wyobrażam sobie wtedy nie dać mu rajstop. Ja sama już z 2 razy zakładałam rajstopy pod spodnie :ico_wstydzioch:
Ja z rajstop poki co rezygnuje bo jak teraz zakładam to co bedzie w zimę? Wtedy bym juz musiala 3 pary mu dawać
Nie no na rajstopy jeszcze czas moim zdaniem, nie ma jeszcze mrozów za dnia
czytam wasze opinie i mogłabym z tego wywnioskować, że ja przegrzewam dziecko :ico_szoking:
Mad to przy jakiej temperaturze zakładasz małej kombinezon jak piszesz, że rajstopy dopiero przy mrozie? Dla mnie taka temperatura jak była to na rajstopy jak najbardziej, przy mrozach kombinezon.

Co do chrzcin Maksio dostał od chrzestnej i chrzestnego po 500zł. Na komunię jak byliśmy chrzestnymi też daliśmy 500zł. Na ślub uważam 1000zł jako chrzestni. Ale wiadomo to wszystko zależy od sytuacji finansowej :ico_sorki:
Tyle to j Daje na ślub
no ale na ślub jako chrzestni? czy zwyczajny?

A co do chrzcin jak nie chrzestni - myślę tak jak reszta że 200zł akurat.

Maksio od 3 tygodni ma katar :ico_zly: :ico_zly: i nie może wyjść z tego. Taki dziwny bo w nocy spi bez problemu w dzień raz ma raz nie ma, ale rano zaczął kasłać przez ten spływający katar :ico_olaboga: jutro idę do lekarza z nim tak o żeby chociaż powiedziała co dawać.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość