monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: ZIMOWO-WIOSENNO-LETNIE MALUSZKI 2012/2013

21 paź 2013, 12:55

hej

ja tam na chwilke bo czasu brak :ico_sorki:

donatka tak dawalam Patrykowi marchewke z ziemniakiem ale tego to on w ogole nie przelknie :ico_sorki: jeszcze marchewke sama jakos udaje mi sie mu dac ale co innego juz to jest placz :ico_sorki: no ale musze mu nawet na sile dawac bo innego wyjscia nie mam musi sie nauczyc w koncu jesc zupy.

martuss to kawal chlopa z Rasperka :ico_brawa_01:

co do spania to moj Patryk spi tak 3 razy w ciagu dnia. rano jak zje mleko po nocy to ma drzemke od 30 min. czasem sie zdarzy do 1,5h potem gdzies w poludnie tak z 30-40 min. mi spi i poznym popoludniem tak z 30 min. to w sumie juz tak blizej kapieli musi uciac sobie kimke bo sam mi juz pada i domaga sie zeby go polozyc na chwile. kapie go tak zazwyczaj o 20 je mleko i idzie dalej spac. w nocy wstaje jeszcze z raz do niego zazwyczaj o 2-3 godz. no zdarza sie takie dni ze od kapieli mi spi do 5-6 ale sporadycznie.

misia sliczne zdjecia ze spaceru widzialam na fb :-)
Mi Patryk je po 150-180 ml mleka tak do 5 razy dziennie. teraz to jada mi czesciej po 180 ml tylko zalezy czy dodam mu do mleka cos czy nie. jak dam kleik to wtedy mniej mi zje albo kaszke jak do sypie to tez a jak samo mleko pije to wypije mi 180ml. po kapieli na noc daje mu wiecej mleka bo robie mu 210 ml z kleikiem. ale co z tego jak potrafi mi sie nie raz obudzic o 3 w nocy i chce mleko :ico_sorki:

BrodzikowaMama podziwiam z taka gromadka to ja bym nie dala rady a Ty mimo ze jest ciezko jakos dajesz ja to bym chyba calkiem wysiadla psych.i fizycznie. :ico_sorki:

Malgorzatka dobrze ze juz u Was ze zdrowiem lepiej :ico_sorki:
A co to za ciasto masz ze mozna je zrobic w mikrofali? podrzuc na PRIV przepis :-)

a u nas napisze tak skromnie ze OK. niestety jak znajde czas to cos wiecej napisze a teraz zmykam bo moj Patryk uwalil rzadka kupe :ico_sorki: ostatnio cos czesto mi takie robi nawet po 3 dziennie :ico_sorki: nie wiem czy to na zeby czy moze po kaszce mannej ktora mu zaczelam od kilku dni wprowadzac :ico_sorki:

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

Re: ZIMOWO-WIOSENNO-LETNIE MALUSZKI 2012/2013

21 paź 2013, 13:28

witam :)

u nas wietrzenie, ale ciepło, Szymek w przedszkolu, Mikuś śpi, mąż pojechał na 14 do pracy, ja leniuchuję :ico_haha_02: ,,
Mama odbierze dziś Szymka z przedszkola, ja zaraz zrobię obiadek i potem skoczymy na zakupy :),

Brodzikowamama ja również Ciebie podziwiam :ico_sorki: , a pomaga Tobie ktoś prócz męża??
a i za 2 m-ce dziewczynek :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
martuss duży chłopak z Rasperka :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: , masz Kochana co nosić :-D ,
co do spania to mi Mikuś śpi różnie najczęściej 3x po 30min i raz ok2h, a dziś np. już spał 1 h, i teraz znów śpi już 1h10,
a wieczorkiem zasypia 20.30-21 potem mleczko między 2.30 a 4 i śpi do 7.15-8 :-) ,
a jakich pieluszek używacie, że synuś się tak obsikuje?
Małgorzatka jak tam ciasto?? ja też poproszę o przepis :-D ,
Monika no to rzeczywiście z tym jedzenim Patryczka nieciekawie :ico_olaboga: , no ale musisz próbować, żeby coś smakował i jadł,
ja mam jednego niejadka w domu i wiem jak to jest, mam nadzieję, że Mikuś będzie wszystko jadł :ico_sorki:,
Misia śliczne fotki z lasu :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
viomil29
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 160
Rejestracja: 10 maja 2012, 11:52

Re: ZIMOWO-WIOSENNO-LETNIE MALUSZKI 2012/2013

21 paź 2013, 13:39

witajcie po weekendzie:-)

Małgorzatka, no nie wiem jak to jest , wyniki przekazała nam alergolog przez telefon a jak pójdziemy na wizyte to dowiem sie więcej... na razie mamy ketotiffen, zyrtec i singulair... tez masz alergiczne dziecię?
jesli mozna to podziel sie przepisem na ciacho,
dzis własnie kupiłam sobie wage kuchenną , nareszcie :-)

martuss nasz Daniel spi 2 razy , rano około 1 do 1,5 i koło 13 dwie godz nawet czasem ponad dwie,
na noc około 19:30-20 już śpi i do około 6 rano,

poza tym u nas ok, spacer zaliczony bo jesień piekna,
Górne jedynki przebiły sie ale nadal wychodzą i te dziąsełka nadal swędzą trochę ale jest dobrze:-) :-)
milego dnia:-)

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

Re: ZIMOWO-WIOSENNO-LETNIE MALUSZKI 2012/2013

21 paź 2013, 17:23

witam

Mamy piekny dzień i ciepły dlatego z mężem i córeczką zrobilismy godzinny spacerek,a teraz mąż szuka na internecie pracy Milena spi a ja zasiadłam do was :-) Jutro ide z Mileną do lekarza nie wiem od czego,ale dostałam dziwnej wysypki na klatce piersiowej i schodzi to nizej takie jakies placki,ale nie jest to zaczerwienione tylko blade i chyba ją to nie swędzi,ale nie wiem od czego to sie robi więc wole zasiegnąć porady lekarza :ico_noniewiem: ,i dzis spróbowałysmy deliktnej potrawki z królika z bobovity po 5 mies,i mnie to generalnie nie smakowało,ale małej tak :-)

brodzikowamama za 2 miesiące,ale to leci :ico_brawa_01: trzymaj sie tam jakos mamuska :ico_sorki:
Małgorzatka oj zdrówka kochana dla chorowitków,a co do upatku masakra,ale sie wystraszyłam trzesłam sie jak galareta nigdy więcej :ico_sorki:

MonikaA moim zdanie na zęby takie kupy,ale moja mała tez takie ostatnio kupy robi,albo robi co drugi dzień,ale takie naplecno-brzuszne :-D
a co do jedzenia to duzo je Patryk,teraz Milenie juz daje rano po 180ml mleka o 15 obiadek,ok 17 deserek,ale własnie deserek przesypia :ico_noniewiem: potem ok 21 kapiel i mleko 150-180ml i na noc 180ml z kleikiem i spi do tej 11 no dziś do 10:30
a jak nie chcesz mu dawac mleka w nocy,to mi pediatra radziła w nocy przepajać,na szczescie ja nie musze :ico_sorki:

viomil no to za ząbki :ico_brawa_01:

ok Milus sie obudziąl ide jej dac deserek :-)

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: ZIMOWO-WIOSENNO-LETNIE MALUSZKI 2012/2013

21 paź 2013, 17:25

Tom od początku mocno i wysoko trzyma główkę. Często go kładę na brzuszku. Choć tylko na chwile czasem bo tego nie lubi za bardzo. Ale musi ćwiczyć.

Donatka, pytalas kiedyś jak wyglądała kupa zabkowa babika... Była zdecydowanie luzniejsza i miała taki ostry zapach. Mam nadzieje ze kojarzysz o co mi chodzi.

martuss, przy Bobim @ dostałam juz po miesiącu.

Monika, jak tam ta kaszka Nestle? A jak gotujesz zupki? A słoiczki Patryk zje?

Brodzikowa, szacun za to ze dajesz rade. Wierze ze jest ciężko. trzymaj sie ciepło! Pochwal sie dzieciaczkami!!!

misia, glosuje codziennie.

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

Re: ZIMOWO-WIOSENNO-LETNIE MALUSZKI 2012/2013

21 paź 2013, 17:42

tibby kochana dziękujemy za głsoiki :ico_buziaczki_big: i zachecamy babeczki was do pomocy :ico_sorki: MonikaA równiez skarbie bardzo dziekujemy :ico_buziaczki_big:

Jenny bym zapomniała pytałas jakiś czas temu ile nie mozna po CC dzwigać,mi kazano od wszelkich wysiłków się wstrzymac pół roku :ico_noniewiem:

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: ZIMOWO-WIOSENNO-LETNIE MALUSZKI 2012/2013

21 paź 2013, 17:47

Monika, jak tam ta kaszka Nestle? A jak gotujesz zupki? A słoiczki Patryk zje?
kaszke z Nestle Patryk dobrze przyjal co prawda na razie daje mu tak stopniowo do mleka ale jakos nie widze zeby mial uczulenie na gluten czy go brzuszek bolal takze chyba dobrze to przyjmuje. zupy gotuje rozne. marchewka-ziemniak, dynia-marchewka, sama marchewka, nawet ostatnio mu ugotowalam marchewka-ziemniak i kawalek piersi z indyka... Patryk jak widzi ze niose miseczke z zupka to ma usmiech na twarzy ale jak go sadzam juz na lezaczek to jest taki zdezorientowany juz a jak tylko widzi ze juz mu chce dac to zaczyna wygibasy na lezaczku odstawiac a jak tylko poczuje ze to zupa to odrazu sie krzywi rekami wymachuje a nieraz tak mi placze :ico_sorki: sloiczi tez kupowalam i szczerze powiem ze jemu nawet takie nie podchodza :ico_sorki: ja chyba poprostu musze od nowa zaczac mu wszystko wprowadzac bo odkad przeszlam na MM to jemu sie wszystkie smaki pomieszaly. jak byl na moim mleku to ladnie buzie do wszystkiego otwieral a teraz na sile trzeba mu cokolwiek dawac :ico_sorki: nawet moj maz to zauwazyl ze teraz przy MM on nic innego nie chce jesc :ico_noniewiem:

misia nie ma za co kochana :-)

jenny jak tam Twoja laktacja? zasuszylas juz calkiem pokarm? bierzesz jeszcze te tabletki?

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

Re: ZIMOWO-WIOSENNO-LETNIE MALUSZKI 2012/2013

21 paź 2013, 19:08

Ja bylam u mamy, mialam dzis tez masaz,
Tibby wiem o co chodzi :-)
Misia ja tez codziennie glosuje ;-)

martuss
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 365
Rejestracja: 22 sie 2010, 01:04

Re: ZIMOWO-WIOSENNO-LETNIE MALUSZKI 2012/2013

21 paź 2013, 19:55

Witam sie i ja,
Misia jaka slodka Milenka w opisie,przekochana :ico_haha_01: no i ja tez glosuje codziennie :ico_oczko:
Monika sprobuj podac Patryczkowi kazde warzywo oddzielnie,tzn jednego dnia np ziemniak,drugiego dynia itd,u nas tak wlasnie zalecaja zanim zaczniesz dawac zupki,i ja tak robilam na samym poczatku ze kazdego dnia inne warzywko dawalam a dopiero jak ich zasmakowal to zaczelam mieszac,
I zdjecia Patryczka przecudne,on tak powaznie wyglada :ico_brawa_01:
Malgorzatka dobrze ze juz chprpby troszke opanowaliscie,zycze zeby juz nie wracaly!A co to za ciacho w mikrofali,brzmi interesujaco,
Brodzikowa mama podziwiam Cie kochana,zycze Ci duzo sily,napewno jest ciezko,ja przy jednym czasem nie potrafie sobie czasu znalezc ,
Donatkamasaz pomogl,bedziesz miala serie czy tylko jeden masaz?Uzywamy pieluszek Pampers baby dry i dzis znow sie obsikal juz nad ranem :ico_puknij:

Wogole to super Wam dzieciaczki spia w nocy,u mnie niestety tak nie jest,czeste pobodki :ico_sorki: nie ma tak ustalonych godzin jak Wy macie,choc karmie go o stalych godzinach ale on w miedzy czasie sie budzi z placzem musze go przytulic no i znow zasypia :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_puknij: o tyle dobrze ze rano pospi do 9 :ico_oczko:
ok zmykam malego kapac

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

Re: ZIMOWO-WIOSENNO-LETNIE MALUSZKI 2012/2013

21 paź 2013, 21:11

martuss to był mój czwarty masaż, jeszcze wezmę 4, ale już po tych co miałam czuje się o niebo lepiej, bo plecy już nie bolą, mimo częstego dźwigania :ico_sorki:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość