Awatar użytkownika
jenny1983
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3409
Rejestracja: 27 wrz 2008, 18:58

Re: ZIMOWO-WIOSENNO-LETNIE MALUSZKI 2012/2013

25 paź 2013, 09:04

Donatko a jak Twoje bóle głowy są nadal tak często jak w ciąży?
Moniko u mnie po odstawieniu herbaty i zdjęciu na noc biustonosza znów pojawiło się kilka kropelek mleka i piersi zaczęły kuć, znów piłam szałwie i jest lepiej. Piersi są miękkie mam nadzieję, że to koniec mojej laktacji.
Teraz myślę jak pozbyć się swojego brzuszka, dieta odpada, bo ważę nadal mało a z ćwiczeniami muszę poczekać, bo jestem po cc narazie chodzę na spacery.
A gdzie reszty dziewczyn hallo?

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: ZIMOWO-WIOSENNO-LETNIE MALUSZKI 2012/2013

25 paź 2013, 10:10

hejka

tak jak wczesniej pisalam u mnie sie duzo dzieje.moj caly swiat jest skupiony teraz na Patryku i caly czas jemu poswiecam. Patryk zrobil sie bardzo absorbujacy ze cala swoja uwage musze na nim skupic. im wiekszy jest tym bardziej wymaga zeby sie nim zajmowac.ciezko cos przy nim zrobic :ico_sorki: jem w biegu sprzatak w biegu ehh bo tak to zaraz jest marudzenie albo placz. zabawkami chwile sie pobawi sam ale zaraz sie nudzi.mata edukacyjna to jest zaledwie na 5 min. bo tez jest dla niego nudna.jest taki ciekawy swiata ze :ico_olaboga: czasami jak chce cos zrobic w domu to musze mu bajki na mini mini plus wlaczyc bo inaczej nie idzie nic zrobic :ico_sorki: wtedy i tak szybko robie czy gary mysje czy obiad gotuje albo sprzatam czy pranie wieszam bo nawet bajki na dluzsza mete nie sprawdzaja sie.Duzo ostatnio spacereujemy i tez malo co siedze z nim w domu bo pogoda u nas piekna slonko cieplo jak na wiosne :-) wiec szkoda w domu siedziec i szczerze to Wam sie przyznam ze nie raz nie mam ochoty wlaczac laptopa i siedziec na necie nawet jak jestem w domu bo wole chwile sie polozyc jak Patryk mi spi bo od zabaw z nim wyglupow i noszenia go na rekach jestem najzwyczajniej zmeczona :ico_noniewiem: a wieczorem po calym dniu z nim spedzonym padam jak mucha razem z Patrykiem ide spac. maz calymi dniami praktycznie w pracy jedynie przed praca jak jest albo po pracy to mi troche pomoze a tak caly czas sama. teraz bedzie miec weekend wolny to w koncu go razem spedzimy i moze troche odetchne sobie od Patryk bo maz bedzie sie z nim bawic.oj juz nie pamietam kiedy maz mial weekend wolny.cos mi tez maz mowil ze chce isc na urlop od poniedzialku ale nie wiadomo czy mu dadza. fajnie jakby poszedl bo z tego co mi mowil to by siedzial z nami w domku do 15 listopada :-D
ehhh no i ostatnio co Wam wspominalam o operacji tescia to juz po niedzieli tesciu jedzie na ta operacje w poniedzialek :ico_noniewiem: tez ostatnio siedze praktycznie u tesciow popoludniami bo chce zeby tesciu- dziadek jeszcze przed operacja pobyl troche ze swoim jedynym wnukiem-Patrykiem. teraz to juz w ogole moja glowa bedzie zaprzatnieta mysleniem zeby operacja sie udala. Dziewczyny trzymajcie kciuki.Patryk z zupami ma daje problem :ico_sorki: raz zje raz nie zje. jednego dnia jakos udaje mi sie go namowic na zupe i potrafi zjesc cala miseczke z moja oczywiscie pomoca bo tyle sie musze owyglupiac zeby buzie otwieral ale zje a na drugi dzien juz zupy nie chce jesc i jest taki placz ze nie jestem w stanie ani go rozsmieszyc ani nic zrobic zeby zjadl i wtedy lece i robie mleko :ico_sorki: moja siostra tez dopiero co w poniedzialek wyszla ze szpitala z malgosia bo dostala mala zoltaczki ehhh tez jeszcze u niej nie bylam odwiedzic ich. jakos brakuje mi czasu. mialam ich odwiedzic teraz na weekendzie ale dowiedzialam sie znowu ze mojej siostry synek Dominik ma robaki :ico_sorki: no i juz nie pojdziemy do niej :ico_noniewiem: Patryk tez ma takie dni ze smieje gada jak najety :-) a ostatnio ma tez bardzo placzliwe dni :ico_sorki: jak mu ccos nie pasuje albo chce zebym na niego zwrocila uwage to tak uroczo mnie nawoluje mama mama po swojemu :-) Martwi mnie jedno ze on jeszcze sie nie obraca sam z pleckow na brzuszek. choc ostatnio zauwazylam ze probuje z pleckow na boki sie obracac i idzie mu to dobrze a jeszcze jak chce siegnac po zabawke to juz w ogole :-) leniuch troche z niego jest ale moze z czasem bedzie sie obracac wiecej. spodobaly mu sie ostatnio palce u stop. jak ma gole to lubi je gryzc albo ssac :ico_haha_01: palce u rak tez pcha do buzi, kciukami jezdzi po dziaslach :ico_sorki: zabawki tak czasami gleboko wklada ze az cofki dostaje.ehhh wszystko normalnie bierze do buzi co mu wpadnie w rece nawet jak dosiegnie poduszki to tez laduje w buzi. ostatnio to nawet zlapal chusteczki higieniczne i cale wyslinil. po czym wywalil z foli chusteczki a sama folie pozeral.dobrze ze sie szybko zorientowalam i popatrzyma co on robi bo by zjadl mi folie :ico_sorki: jak go trzymam na rekach czy siedzi na kolanach to zaczyna mi gryzc reke wyzej niz lokiec. dobrze ze zebow nie ma bo slady bym miala ladne po ugryzieniu.
Laktacje mi sie udalo juz calkiem zatrzymac. czasem podczas prysznica jakas kropelka mleka wyleci ale piersi sa miekkie juz i zmalaly mi.wrocilam do dawnego rozmiaru i nawet sie wyrownaly i moge w koncu nosi stanik ktory nosilam przed ciaza :-) ja jeszcze dalej spie w staniku bo boje sie wlasnie zeby mi mleko czasem sie nie naprodukowalo i nie zaczelo naplywac bo czasem mimo to poczuje jakies szczypanie przede wszystkim jak trzymam Patryka na rekach albo mi on przygniecie piersi.Laktator juz wygotowalam i schowalam gleboko w szafie co bym na niego juz nie musiala patrzec.
:ico_szoking: Ale sie rozpisalam :ico_szoking:
przeprawszam ze w tym poscie tylko o sobie ale zaraz Was doczytam i cos Wam sprobuje naskrobac :ico_oczko:

martuss
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 365
Rejestracja: 22 sie 2010, 01:04

Re: ZIMOWO-WIOSENNO-LETNIE MALUSZKI 2012/2013

25 paź 2013, 10:18

Dzien dobry,
U nas troszke slonca bylo wreszcie wiec kozystalismy bo znow zaczelo lac w nocy :ico_puknij:
Malgorzatka jak sie czuje Szymek? Super ze juz jestescie w domku :ico_brawa_01:
Jenny ale slodziutki Tomus w opisie :ico_brawa_01:
Monika mam nadzieje ze dzieje sie tylko pozytywnie!
Donatka wspolczuje bolu :ico_pocieszyciel: ja mialam czeste bole zanim zaszlam w ciaze a teraz, odpukac, juz mnie nie mecza!
Misia :ico_brawa_01: za nowe umiejetnosci Milenki;

A u nas walczymy z nockami jest juz troszke lepiej, zeby nie zapeszyc, ale jeszcze nie perfekcyjnie, te zebiska nam sie jeszcze nie przebily I go mecza :ico_olaboga:
A moj szkrabek nauczyl sie tanczyc jak tylko uslyszy muzyke albo zaczne spiewac to on raczki w gore I tanczy :ico_haha_01:
A co u reszty viomil, tibby ziolo co u Was

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: ZIMOWO-WIOSENNO-LETNIE MALUSZKI 2012/2013

25 paź 2013, 10:22

martuss chyba bede musiala wlasnie tak zrobic od nowa podawac patrykowi kazde warzywo osobno i moze wtedy zalapie szybciej te zupy. bo jak byl na moim mleku to jadl wszystko co mu podstawilam a odkad przeszlam na MM to juz sie zaczelo wydziwianie.

Malgorzatka jak tam syncio? lepiej juz???

misia moje glosy masz codzinnie :-)
super ze Milenka zdrowiutka i super ze znalazlas taka fajna pania pediatre.

tibby to juz jutro chrzciny :ico_brawa_01:

A moj Patryk jutro konczy POL ROKU :ico_szoking: :-D

jenny ja tez mam problem z brzuchem po porodzie taki maly flak mi zostal i nie wiem jak sie tego pozbyc :ico_sorki: taka mam troche obwisla skore i mnie to przeszkadza mojemu mezowi nie ale ja sie zle czuje jak patrze na swoj brzuch. :ico_noniewiem:

sliczny ten Twoj Tom :-)

ja wlasnie sie tez boje ze jak sciagne stanik to mleko naplynie i dlatego ja dalej spie w staniku i pewnie jakis czas bede jeszcze spac. kiedys nie lubilam spac w staniku uwieral mnie a teraz sie przyzwyczailam.

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: ZIMOWO-WIOSENNO-LETNIE MALUSZKI 2012/2013

25 paź 2013, 10:37

A tu zdjecia z malej sesji rodzinnej jesiennej na placu zabaw. maz mial wtedy do poludnia czas wolny to wybralismy sie pierwszy raz z Patrykiem na plac zabaw ale mial radoche :-) a potem padl jak mucha i spal smacznie we wozku :ico_oczko:

Obrazek

Awatar użytkownika
viomil29
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 160
Rejestracja: 10 maja 2012, 11:52

Re: ZIMOWO-WIOSENNO-LETNIE MALUSZKI 2012/2013

25 paź 2013, 20:56

cześć dziewczyny:-)

Daniel też uwielbia plac zabaw, a jak widzi huśtawkę to tak sie cieszy i macha rączkami z daleka, a jak go wyciągam to ryk bo chce jeszcze :-)
poza tym piękna pogoda więc park nasz:-) :ico_haha_02: jutro w południe mamy gości, a dzis zrobiłam pyszna zapiekanke z brokułami na obiadek :ico_obiadek:
Małgorzatka jak synuś? jak w szpitalu, miał antybiotyk czy sie obeszlo bez?
duużo zdrówka!!
Monika fajne, rodzinne fotki a Patryk taki duży mi się wydaje :-)

poza tym piszecie o laktacji, że tak wolno to wszystko szło...że trzeba sie wspomóc tabletkami...ale ja wiedziałam,że sama laktacja się zakończy bez żadnych tabletek, tak mi mówila moja intuicja w Waszym przypadku bo tak też bylo ze mną...samo minęło :ico_haha_02:

co do brzuszka to ja też mialam dość długo, ale jakoś niecałe pół roku minęło od porodu i powoli brzuchol zniknął, na początku nosiłam pas na brzuch ale często zapominałam o nim i leżał w kącie :ico_haha_02:

jenny śliczny skarbus ten Tomuś :-) nadal ma problemy ze snem? dzieci się powoli uczą stałego rytmu dnia, jedne szybciej inne wolniej, ale to nie jest problem tylko męczy bardzo... nam to zajęło niespelna dwa miesiące jak Daniel zaczął przesypiać noce

Martuus biedny Rasperek się męczy nocami...Daniela jak tak mocno bolało to dałam na noc paracetamol w syropku i spal spokojnie calą noc , moze spróbuj...
:ico_brawa: dla Rasperka za nowe umiejętności taneczne!

U nas z nowości Daniel ładnie bije brawo i robi papa;-) poza tym wie gdzie na ścianie wisi nasze wspólne zdjęcie bo jak się go pytam to szuka, rozgląda się i znajduje :ico_brawa:
lubi czytać książeczki, wyglada jak mały profesorek :-)

Garderoba jesienno-zimowa już jest, ale z taka piękna pogodą nie myśle o zimie :-)

Ostatnio też wywołałam fotki Daniela, oj dużo tego ale staram się być na bieżąco, tylko następnym razem postaram się wywoływać troszke mniej tych fotek, bo inaczej pójde z torbami :ico_haha_01:


mam nadzieję, że każdemu odpisałam, jeśli nie przepraszam nie doczytałam...
:ico_papa: :ico_papa: :ico_papa:
Ale wszystkim zycze udanego, slonecznego rodzinnego weekendu i zdrówka!!!!

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

Re: ZIMOWO-WIOSENNO-LETNIE MALUSZKI 2012/2013

25 paź 2013, 21:27

hej!

Ja szybciutko Was doczytałam, mały śpi, starszaki też, mąż wrócił z pracy więc chcemy coś obejrzeć.

W skrócie co u Szymcia i jak to wyglądało.
Od 3 tygodni mały miał zapalenie oskrzeli, które leczeniem objawowym się nie dało wyleczyć, więc lekarka dała skierowanie do szpitala na antybiotyk.
my odroczone szczepionko mamy za dwa tygodnie jak nie dalej, bo już 2 tygodnie temu mieć powinnyśmy, spory poślizg.
przyjęli nas do szpitala i ...antybiotyku nie dali bo nie trzeba...robili inhalacje z soli fizjologicznej
czyli dokładnie to co ja w domu robiłam przez ponad 2 tygodnie-badania wyszły ok, nic podobno na oskrzelach nie ma- cuda się dzieją- bo przed przyjęciem podobno miał już na płucku i w dwie h mu przeszło ale ok, niech będzie.
Milion razy mówiłam, prosiłam o osłuchanie Szymona, by niczego nie przeoczyć, żeby go badali pod każdym kontem skoro już w szpitalu jesteśmy i skoro antybiotyku nie podadzą.
Co ciekawsze- w szpitalu wyciągać gile z nosa ABSOLUTNIE NIE POZWOLILI I NIC NIE DŁUBAĆ ŻADNYMI SOPELKAMI I INNYMI (w szpitalu ordynator i lekarze) a u nas jeden lekarz mówi NALEŻY ABSOLUTNIE WYCIĄGAĆ, drugi potwierdza, trzeci też (w przychodni), pytałam milion razy pielęgniarek w szpitalu co mam robic to wyciągać też kazały..i bądź tu mądry. Pytam więc na obchodzie, po którymś tam zakazie wyciągania z nosa ordynatora, czy mu na ucho pójdzie czasem te smarki a on, że owszem i może dostać zapalenia...Mąż pyta: i znów do szpitala po antybiotyk na ucho? Ordynator, że tak
Nie dowiedziałam ani tego czemu kaszle i go dusił wypisie mam: nieokreślone zapalenie górnych dróg oddechowych.
Co rano mi go ważyli i wychodzi, że dziennie ok. 100g mi przybiera mój synek :-) teraz ma 5200g :-) :-D
Kaszle dalej, ale jakby mniej, karat dalej ma.

Jutro się odezwę z ranka po kawce.

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

Re: ZIMOWO-WIOSENNO-LETNIE MALUSZKI 2012/2013

25 paź 2013, 22:19

witam wieczorkiem,

ja też tylko na chwilkę, Szymek dostał gorączki :ico_chory: i teraz czuwam, bo mu zbytnio nie spada, gardło ma trochę czerwone i jakieś krostki, oby to nie była ta choroba bostońska :ico_sorki: ,która teraz panuje :ico_olaboga: , biedaczek śpi, ale niespokojnie, boję się też o Mikusia, żeby się nie zaraził, najgorsze, że teraz weekend i przychodnia zamknięta :ico_olaboga: :ico_placzek:

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: ZIMOWO-WIOSENNO-LETNIE MALUSZKI 2012/2013

26 paź 2013, 07:26

witajcie

stawiam dzis ogromnego torta :ico_tort: za POL ROKU mojego kochanego szkraba :-D
jak mi ten czas leci szybko nawet sie nie obejrzalam a moj Patryk dzis konczy pol roku jeszcze drugie pol i bedzie roczek :-) mam nadzieje ze do wiosny tez szybko zleci bo zimy nie znosze :ico_sorki:

martuss :ico_brawa_01: za tance Rasperka :ico_brawa_01: moze on jakims tancerzem zostanie jak juz takie podrygi taneczne ma :-D

viomil29 od kazdego slysze ostatnio ze Patryk wyglada na starszego :ico_oczko: a mi sie wydaje zawsze na odrwot jak Patrze na inne dzieci to ze on dalej taki maly :ico_oczko:
ciesze sie ze u mnie obeszlo sie bez tabletek ale to dzieki moze tez mojej mamie bo ona mi duzo doradzila jak zasuszyc pokarm i tez dzieki takiej cierpliwosci ktorej czasami mi juz brakowalo i determinacji ale udalo sie :-D
:ico_brawa_01: za umiejetnosci nowe Danielka :ico_brawa_01: Takie duze te Wasze chlopaki i Twoj i martussi i fajnie sie czyta jesli cos nowego umia... ja sie doczekac nie moge kiedy moj juz bedzie siedziec sam wtedy moze wiecej rzeczy bedzie umial juz sam zrobic... i moze czyms nowym mnie zaskoczy :ico_oczko:
ja tez mam sporo zdjec do wywolania ale jakos sie za to zabrac nie moge :ico_sorki: no i pewnie tez sporo kasy na to pojdzie :ico_olaboga: ale jestem tego zdania ze lepiej miec w albumie zdjecia i kiedy chcesz to je ogladasz a nie gdzies na plytach czy w komputerz.

Malgorzatka ehhh Ci lekarze :ico_sorki:

donatka biedny Szymus :ico_sorki: zdrowka dla niego duzo! jak on sie dzisiaj czuje???

Wiecie co wczoraj mi kolezanka napisala smsa ze byla u swoich tesciow i rozmawiala ze szwagrem i on jej powiedzial ze ma kolege w Anglii i ze mieli dziecko 1,5 roczne. MIELI !... bo ostatnio je szczepili i wieczorem ulozyli do snu a rano juz nie zylo! :ico_noniewiem: matka sie tak zalamala ze chciala sobie zyly podcia.szczepionka ta jest tylko w Wielkiej Brytani a najlepsze jest to ze po niej jest duza umieralnosc dzieci :ico_olaboga: maja ponoc zrobic sekcje zwlok ale co z tego jak i tak zycia temu dziecku nie zwroci to juz.Masakra jakas normalnie jak to przeczytalam to az ciarki mnie przeszly :ico_sorki:
Przepraszam ze takie straszne rzeczy Wam z rana pisze ale musialam sie z Wami tym podzielic.

My dzis dzien spedzamy u tesciow. wczoraj tez bylismy i pieklam wieczorem z tesciowa sernika a dzis idziemy go konsumowac :-D tesciu nacieszy sie wnukiem przed operacja a my spedzimy milo dzien w gronie rodziny :-)

Milego weekendu, duzo slonka :-) (u nas wczoraj byla caly dzien mgla i dzis tez jest :-/ ale choc tyle dobrze ze w miare cieplo jest)

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

Re: ZIMOWO-WIOSENNO-LETNIE MALUSZKI 2012/2013

26 paź 2013, 16:46

hej kochane

Tyle zeście naskrobały a ja nie miałam jak wejść bo sąsiad od którego mamy internet czasem wyłancza router i my wtedy nie mamy internetu dzis nam właczył,ale nie wiem na jak długo...

Ale tak po krótce u nas ok... Milenka dzis zjadła słoiczek po 5 miesiącu obiadek z rybką,o jaaa to bedzie jej chyba ulubione danie :-D

MonikaA wszystkiego najlepszego dla Patryczka duzo usmiechu na codzień :ico_buziaczki_big: ciesze sie,ze kochana udało Ci się jednak domowymi sposobami zatrzymac laktacje,schowałaś laktator i dobrze,ja Ci powiem,ze tak jak i Ty jeszcze dobre pare tyg spałam w staniku bo tak bardzo się bałam,ze laktacja wróci o bałam się,ale nie wróciła uff :ico_sorki: chociaz czasem brakuje mi jednak dac cycusia malutkiej bo to takie intymne i tyle miłości w tym jak dzieć się tak wtula do mamy ehh no trudno bywa i tak w zyciu :ico_noniewiem:
zdięcia po porostu cudne i jak ladnie siedzi i trzyma sie raczkami brawo :ico_brawa_01:

jenny mi tez został brzuch plus 5kg nadwagi i za nic nie wiem jak to zzucic nic nie pomaga :ico_noniewiem:
martuss za nowe umiejetność Rasperka :ico_brawa_01: i biedny się męczy z tymi zabkami,ehhh Milenka tez marudna,ale nie za czesto póki co a jak juz marudzi tak jak np wczoraj ,ze wyla pól dnia to wtedy daje jej ten viburkol na uspokojenie i zasypia mi dzieć :ico_noniewiem:

viomil duzo juz Danielek potrafi brawo :ico_brawa_01:

Małgorzatka Dobrze,ze juz jestescie w domku i chyba sama szybciej synka wyleczysz niz oni w szpitalu :ico_sorki:
duzy juz chłopczyk :ico_brawa_01: Moja Milenka teraz troszke juz przystopowała bo w 3,5 tyg przybrała 200gr :ico_sorki:

Donatka i zdrówka dla syneczka ehh te nasze maluszki :ico_noniewiem:

Milenka robi drzemke i jak wstanie idziemy na jakieś zakupki z tatusiem,potem jak mi sie uda pokaże wam filmik jak Milenka sie juz smieje fajnie :ico_haha_02:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość