Awatar użytkownika
gaga22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2580
Rejestracja: 11 sie 2008, 10:03

29 lut 2012, 22:55

moni26 jeżeli Twój teść zmarł, to trzeba najpierw przeprowadzić postępowanie spadkowe aby można było sprzedać cokolwiek co było jego własnością.
Jeżeli nie zostawił testamentu, to połowę dziedziczy po nim żona, a drugą połowę dzieci w częściach równych. Przed sądem można odmówić przyjęcia spadku.

A siostra teścia niczego nie załatwi mając akt własności. Wszelkie czynności prawne dotyczące nieruchomości wymagają formy aktu notarialnego. A więc w tej sytuacji wszyscy właściciele muszą stawić się u notariusza aby taki akt notarialny podpisać. I faktycznie najpierw należy założyć księgę wieczystą jeżeli jej nie ma.

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

29 lut 2012, 22:59

czyli wyszło na moje :-D to się teściowa zdziwi :-D :-D

Awatar użytkownika
gaga22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2580
Rejestracja: 11 sie 2008, 10:03

29 lut 2012, 23:05

czyli wyszło na moje :-D to się teściowa zdziwi :-D :-D
ale za to jak pozytywnie :-D

obcasulki
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 27 wrz 2012, 12:56

Re: prawo spadkowe

30 lis 2012, 15:21

miałam bardzo podobną sytuacje ze swoją siostra, pomógł mi wtedy Pan Marcin Ozminkowski tel. 604-402-620 naprawdę cudowny człowiek, gdy przyszłam i opowiedziałam cała historie wysłuchał, wytłumaczył i powiedział jakie są możliwości rozwiązania mojego problemu... razem wybraliśmy jedna opcje i zaczął działać... naprawdę odbyło się to szybko i sprawnie... nadmieniałaś coś o problemach finansowych dlatego dodam jeszcze, że Pan Marcin ma baaardzo przystępne ceny:)

Freva69
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 05 paź 2012, 16:03

Re: prawo spadkowe

06 gru 2012, 09:27

Takie sprawy są trudne jednak wszystko zależy od tego też na jakiegho specjalistę się trafi. Moja sprawa spadkowa trwała bardzo krótko, bo trafgiłam na kancelarię Wawrzyńca Chróścielewskiego, który nie dość, że wszysytko dobrze wytłumaczy, wyjaśni to konkretnie doradzi i pomoże, a wiadomo że takie tematy nigdy nie są ani łatwe, ani też miłe.

Jola55
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 12 lis 2013, 14:16

Re: prawo spadkowe

12 lis 2013, 14:48

Polecam firmę doradztwa prawnego specjalizują się w tego typu sprawach. Kontakt to 42 678 59 95

szarlottka
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 264
Rejestracja: 13 sie 2013, 15:54

Re: prawo spadkowe

28 wrz 2014, 09:20

Sprawy spadkowe zawsze mnie irytowały. Pamiętam jak mój dziadek zapisał dom i majątek mojej mamie a jego dzieci "sępy" z poprzedniego małżeństwa chciały puścić ją z torbami bo to co dostali od dziadka było dla nich niewystarczające.

iska992
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 292
Rejestracja: 23 mar 2014, 07:58

Re: prawo spadkowe

28 wrz 2014, 10:11

Tak to już jest jeśli ktoś w rodzinie ma jakiś majątek. Ja obiecałam sobie, że z każdym z moich dzieci podpiszę umowę spadkową. Czytałam o tym na http://www.portalspadkowy.pl/category/umowy-dotyczace-spadkow-darowizny/umowa-dotyczaca-spadku-czy-w-ogole-jest-to-mozliwe.html i uważam, ze to świetne rozwiązanie na wszystkie problemy. Każdy będzie wiedział co mu się należy i nie będzie wojny w rodzinie o pieniądze. Co jak co ale rodzina powinna trzymać się razem i nawzajem się wspierać a nie drzeć koty o parę groszy,

Awatar użytkownika
CrazyCat
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 239
Rejestracja: 14 paź 2014, 10:34

Re: prawo spadkowe

09 kwie 2015, 08:28

Przede wszystkim na żonę nie przechodzi 1/5 własności męża, tylko połowa tej 1/5, a druga połowa na dzieci. Aczkolwiek jak wygląda sprawa sprzedaży takiego majątku to się jakoś specjalnie nie orientuję. Moim zdaniem zarówno twoja teściowa, jak i jej dzieci są po śmierci teścia właścicielami części nieruchomości, muszą więc być uwzględnieni przy sprzedaży, żeby potem nie dochodziło do nadużyć. Najlepiej jak poradzisz się jakiegoś prawnika. Dobry jest na przykład ten adwokat z Wrocławia, jeśli mieszkacie w tych okolicach. Jeśli nie, to musisz znaleźć kogoś innego, kto zna się na rzeczy.

obrun
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 431
Rejestracja: 28 lip 2014, 15:03

Re: prawo spadkowe

25 maja 2015, 10:30

W przypadku spadków warto się zwrócić do notariusza. Znam świetną kancelarię notarialną. Zerknijcie sobie na ich stronę: http://notariusz-kochanowskiego18.pl/#onas . Mają dobre ceny i świetne podejście do swoich klientów.

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość