moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: Zimóweczki 2013/2014 ( grudzień, styczeń, luty)

25 lis 2013, 12:55

:ico_oczko:

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

Re: Zimóweczki 2013/2014 ( grudzień, styczeń, luty)

25 lis 2013, 18:20

Hej Dziewczyny,

Przepraszam, że tak milczę... czuję się ok, jeśli chodzi o ciążę. Teraz walczę z ciągnącymi się infekcjami. Jutro idę do lekarza, pewnie jakiś antybiotyk mi przepisze, bo praktycznie od początku listopada kaszlę... domowe sposoby na nic się nie zdają :ico_noniewiem:

Dziś byłam u gina, dzieciątko ułożone główką w dół, pomiary zgodne z wiekiem ciąży, wszystko wydaje się ok :ico_sorki:

Przygotowania do przyjścia maluszka na świat stoją w miejscu, jakoś nie mogę się zmobilizować...

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

Re: Zimóweczki 2013/2014 ( grudzień, styczeń, luty)

27 lis 2013, 21:53

Co u Was??

Mnie już męczą przepowiadające.... czasami przez 2 godz co 10 minut potrafię mieć skurcze...ciekawe ile to jeszcze potrwa :-)

Tak tak ja mam termin na 21 grudzień, ale coś czuję, że stanie się to wcześniej :ico_haha_01: :ico_haha_01:

Dziś chciałam kupić pościel dla Malutkiej i tak komplet z ochraniaczami z Baby's Zone kosztuje niebagatela...199zł, Nieźle! Dla Maksia miałam 2 komplety z tej firmy i płaciłam jakoś 120, poszli w górę nieźle. No i nie kupiłam!
Jeszcze parę drobiazgów do ku[ienia mam plus wszytskie apteczne rzeczy.

Maksio ostatnio zwraca się do nas wraz z imieniem np. Tata Buba ( Kuba), Babcia Renata, dziadek Jacek :-) i tak np. Mówi włączysz mi baje tata Buba?? No a ja jestem Mama Ania i Tosia :-) Smiesznie to brzmi :-)

Inia, fajnie, że u Ciebie w porządku i że maleństwo rozwija się dobrze :-) :-)

Miłego wieczorku Wam życzę

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

Re: Zimóweczki 2013/2014 ( grudzień, styczeń, luty)

28 lis 2013, 17:16

koroneczka, ciekawa jestem czy faktycznie przed terminem się rozpakujesz. Bardzo możliwe skoro już masz skurcze :-) pewnie już w pełnej gotowości jesteś. W twoim podpisie jest link do bloga, twojego?

Ja też miewam skurcze, boli jak na @. Trwa to chwilkę na szczęście, ale brzuch np. już mi zszedł w dół i ciśnie na pachwiny i pęcherz. Też myślę, że przed terminem się rozpakuję, ale mam cichą nadzieję, że będzie to już w nowym roku. Termin mam na 30 stycznia, więc powinno się udać ;-)

Teraz próbuję znaleźć jakąś kaskę na łóżko dla Piotrka, bo on ciągle śpi z nami, a do porodu trzeba go przeprowadzić do pokoju Tusi.

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

Re: Zimóweczki 2013/2014 ( grudzień, styczeń, luty)

12 gru 2013, 11:57

Hej Dziewczynki!

Co u Was?
Koroneczka, przede wszystkim jak Ty się trzymasz? A może już jesteś podwójną Mamusią? :-)

Ja miałam usg 2 grudnia, Malutki ważył wówczas 1740 g :-) Główkę miał niziutko, więc staram się oszczędzać i polegiwać ile Nikoś da, by do połowy stycznia wytrzymać :-)
Termin z tego usg wychodzi mi na 02.02.

No nic Inia, zobaczymy jak nam pójdzie :-)

Oj tak, przeprowadzka młodszego Brata mile widziana :-) Właśnie dlatego my Nikosia już ze 3 miesiące temu przenieśliśmy do Jego łóżka dużego i Jego pokoju i bardzo się z tego powodu cieszę. Przynajmniej ze spaniem, mam nadzieję, nie będzie problemów.

No i czekamy na święta z niecierpliwością, szczególnie Niko :-) Ja zresztą też, mam mega smaka na wigilijne jedzonko :-D
We wtorek mam wizytę i usg u drugiego lekarza, zobaczymy jak tam.
A u tego lepszego 30 grudnia, to już będzie skończony 34 tc więc też jestem ciekawa co powie, mam nadzieję, że szyjka będzie tak samo długa!

Piszcie co u Was! :-)

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

Re: Zimóweczki 2013/2014 ( grudzień, styczeń, luty)

12 gru 2013, 17:25

Hej Dziewczyny,

Koroneczka, napisz co u ciebie? Jak się czujesz?

karo, dobrze, że przeprowadziliście Nikosia do innego pokoju. Z Piotrkiem będą przeboje, na razie łóżka brak, ale wiem już na pewno, że po dobroci taka przeprowadzka się nie uda. On ryczy, nawet jak wstaję w nocy do toalety...

karo, ja podobnie jak ty, mam maluszka już bardzo nisko... liczę, że chociaż do nowego roku dochodzę

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

Re: Zimóweczki 2013/2014 ( grudzień, styczeń, luty)

12 gru 2013, 18:56

On ryczy, nawet jak wstaję w nocy do toalety...
To budzi się jak Ty wychodzisz?

Z Wami w jednym łóżku śpi?

Inia, ale szyjkę masz skróconą czy tylko główka nisko? I powiedz mi co z Twoim kaszlem? Pozbyłaś się w końcu?

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

Re: Zimóweczki 2013/2014 ( grudzień, styczeń, luty)

12 gru 2013, 21:18

karo, o szyjce skróconej nic nie wiem, 23-ego grudnia idę na wizytę to się dowiem dokładnie jak to teraz wygląda. A główka nisko, USG potwierdziło i do tego ciągle czuję nacisk na krocze, pachwiny też mnie już bolą...

A Piotrek śpi z nami w łóżku, właściwie od urodzenia... wiem, że to błąd, czasu już nie cofnę. Choć przyznam szczerze, że jeśli eksmisja Piotrka się powiedzie, to możliwe, że maluszek będzie też z nami spał, tylko krócej - tak w okolicy 1,5 roku przeprowadzimy go do pokoju dzieci.

Kaszel przeszedł, ale bez antybiotyku się nie obeszło. Aktualnie wszyscy zdrowi jesteśmy i oby tak zostało.

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

Re: Zimóweczki 2013/2014 ( grudzień, styczeń, luty)

13 gru 2013, 17:53

Inia, a ja wcale nie uważam, że spanie z dzieckiem w jednym łóżku to błąd :-) Wręcz przeciwnie, ma wiele zalet. Kochana, Nikoś też z nami spał i to wcale nie krócej, a to ze względu na długie karmienie piersią, prawie 2,5 roku. Po odstawieniu od cycocha jeszcze miesiąc jakoś z nami spał, by nie odczuł tak dużo zmian na raz i poszedł bez problemu do łóżeczka spać ze swoimi przytulankami :-) Ale w tym samym pokoju, co my tylko w oddzielnych łóżkach. No i kilka miesięcy temu zwolnił łóżeczko braciszkowi, a sam poszedł spać już do nowego łóżka w swoim pokoju. Ale dzięki temu, że to tak płynnie i powoli nam schodziło to udało się zupełnie bez płaczu, stresu i nerwów. Podobnie jak odstawianie od piersi. Wszystko tak łagodnie, swoim rytmem.
A ponieważ u Was różnica wieku między młodszymi dziećmi będzie mniejsza niż u nas, no to nic dziwnego, że Mały jeszcze z Wami śpi i nie zdążyliście Go jeszcze przeprowadzić... Trzymam kciuki by się udało bez bólu! :-)

Oluś będzie miał łóżeczko teraz w naszej sypialni, ale szczerze myślę, że znów dla wygody będzie spał z nami. Już wczoraj nawet rozmawialiśmy z Mężem o tym :-) Ale może tym razem krócej? Zobaczymy jaki cycoch z Niego będzie... Bo jeśli dziecko kilkumiesięczne pomimo cycowania przesypia ładnie nocki, to może sobie spać w swoim łóżeczku... A nasz Niko to był cycoman i na wszelkie zło, np wychodzące ząbki najlepszy był cyc :-D
Zobaczymy co nas czeka :ico_oczko:

No to trzymajcie się zdrowo jak najdłużej, u nas odpukać też dobrze :-)

Ciekawe co u Koroneczki!

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

Re: Zimóweczki 2013/2014 ( grudzień, styczeń, luty)

13 gru 2013, 18:27

karo, czyli ty mnie świetnie rozumiesz ;-) Piotrka też długo karmiłam piersią (20 m-cy) i było to bardzo wygodne, odstawienie też poszło nam gładko, a z przeprowadzka nie zdążyliśmy, bo w sumie jak tylko dowiedziałam się o ciąży, to zaczęły się problemy w pracy R., pieniędzy było mniej i ciągle liczyliśmy na tą odprawę, którą mieli wypłacić. Odprawy brak, łóżka brak, a pożyczka dla mnie nie wchodzi w grę, jak się nie znajdzie jakieś inne rozwiązanie, to niestety będziemy musieli sobie poradzić tak jak jest.

Też jestem ciekawa co u Koroneczki, zaglądam tu codziennie z nadzieją, że coś napisała ;-)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość