terska1987
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 05 mar 2012, 16:33

Katarek zatkany nosek nie przespane noce ;(

05 mar 2012, 16:39

Potrzebuje rady odnośnie katarku u mojej 3 miesięcznej Olgusi która ma katarek 3 dzień nie wiem czy udac sie z nia u lekarza czy próbować jeszcze leczyc Moją mała na własna ręke bo w sumie zamówiłem już nowy aspirator do nosa sopelek oraz nawilżacz do powietrz który poradziła mi znajoma nie pamietam nazwy + krople otrivin czy z takim asortymentem wygram sama z katarkiem ??? jedno jest pewne żę ten aspirator ułatwi mi bardzo zycie bo chociaż możę Olgusia po odciągnięciu smarków zasnie.

lilo

05 mar 2012, 16:44

czy z takim asortymentem wygram sama z katarkiem ???
Musisz spróbować, nikt ci gwarancji nie da.

Do tego można olejek Olbas zastosować, maść majerankową, choć u nas wcale nie pomagała, i podnieś malutkiej materacyk w łóżeczku z jednej strony żeby całkowicie na płasko nie leżała.

Choć ja takie maleństwo skontrolowałabym u lekarza bo szybko może się coś jeszcze rozwinąć.

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

05 mar 2012, 17:23

z takim maluchem poszlabym do lekarza :ico_sorki:

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

05 mar 2012, 23:52

jedno jest pewne żę ten aspirator ułatwi mi bardzo zycie bo chociaż możę Olgusia po odciągnięciu smarków zasnie.
To teraz niczym nie odciągasz glutków...?
Najważniejsze to częste odciąganie. Bo łatwo o zapalenie ucha u takiego Maleństwa, no spływa, więc i kaszel może się pojawić.
Mój Synek miał katarek pierwsze raz jak miał 4 miesiące i chyba 2 razy widziała Go lekarka w tym czasie. Raz przyjechała na wizytę domową, drugi raz kazała przyjechać na kontrolę.

Maść majerankowa u nas też mało(a może i wcale) pomaga. Olbas nasza lekarka nie kazała stosować u takiego Maluszka, bo mówi, że może źle zareagować, jakieś uczulenie czy coś...?
Nam pomagał i nadal pomaga przy katarze Nasivin soft! Zawsze mam w apteczce.
Podam Ci jeszcze sposób mojej babci, na katar, chrypkę i górne drogi oddechowe...tylko nie każdemu chce się bawić, ale ja tam stosowałam :ico_oczko:
Otóż należy smarować klatkę piersiową dziecka smalcem niesolonym lub masłem naturalnym (ja smarowałam masłem), na to kładziesz folię (np. rozcięty woreczek śniadaniowy) i na to coś ciepłego, co będzie grzało, ja wkładałam ciepły, polarkowy szalik. I tak robiłam 2 razy dziennie. U nas pomagało!

Awatar użytkownika
Miluśka
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1883
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:46

08 mar 2012, 13:23

Ja bym do lekarza sie mimo wszystko wybrała.
popieram.
ja na szczęscie nie miałam takiego problemu ale jak coś małemu zalegało w nosku to psiukałam roztworem wody morskiej, na brzuszku leżał i nosek się oczyszczał.

malka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 14 gru 2011, 13:23

29 mar 2012, 13:02

Woda morska i aspirator to chyba jedyne wyjście dla maluszka. Tylko to stosowałam więc polecam.

silvia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 44
Rejestracja: 04 kwie 2012, 17:40

06 kwie 2012, 19:18

Nasivin i maść majerankowa. Ale numer z tym masłem, jaki babciny sposób. :)

tammy
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 05 gru 2011, 12:21

20 kwie 2012, 15:25

A moze sprobuj uzyc inhalacji? Moze to jakos udrozni drogi oddechowe Twojej corci

Kaja225
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 15 gru 2013, 17:17

Re: Katarek zatkany nosek nie przespane noce ;(

17 gru 2013, 22:58

Również polecam maść majerankową ;) Mojemu maluszkowi bardzo pomaga :)

jakobiny
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 07 sty 2014, 11:07

Re: Katarek zatkany nosek nie przespane noce ;(

07 sty 2014, 11:11

przekonałyście mnie, właśnie wróciłam z apteki - mam nadzieję, że mojemu maluszkowi też pomoże! :)

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość