Monisia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 15 lis 2013, 10:15

Sposób na pewność siebie i wyższą samooceną dla kobiet

18 lis 2013, 16:07

Cześć wam.
mam problem z pewnością siebie i samooceną - nie mam wiary w siebie i woje możliwości -0 czy któraś z was ma podobnie i mogła by mi w tym pomóc?
Może macie jakiś działający sposób poprawiający pewność siebie?


Awatar użytkownika
Kika1985
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 27 wrz 2013, 20:51

Re: Sposób na pewność siebie i wyższą samooceną dla kobiet

18 lis 2013, 16:42

Moją samoocenę podnosi nowy kolor włosów, nowa fryzura, nowy makijaż, nowy ciuszek, szczera rozmowa z przyjacielem, i rozmowa "sama ze sobą" (są dni kiedy jestem bardziej pewna siebie, i dni, kiedy moja pewność siebie spada)

Monisia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 15 lis 2013, 10:15

Re: Sposób na pewność siebie i wyższą samooceną dla kobiet

19 lis 2013, 14:55

Monisia zakupione afirmacje nie pomagają????? http://naobcasach.pl/forum/post5856480.html#p5856480
Pomagają jak najbardziej - ogłoszenie związane jest z druga płytą którą zakupiłam omyłkowo co wyjaśniłam w ogłoszeniu :) (ogłoszenie już nie aktualne - płyta sprzedana)

A co do mojego pytania to chcę poznać inne sposoby na pewność siebie i wyższą samoocenę, ponieważ ostatnio udzielam się w jednym stowarzyszeniu, w którym organizujemy taki projekt dla kobiet.
Oczywiście przedstawiłam im swój przykład jak pomogły mi afirmacje ale potrzeba nam więcej alternatywnych sposobów dlatego pytam.

catwoman
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 08 paź 2013, 16:55

Re: Sposób na pewność siebie i wyższą samooceną dla kobiet

04 gru 2013, 12:22

U mnie także działa zmiana fryzury, kupienie nowego ciucha, itp. ;) Fajną opcją jest też profesjonalna sesja zdjęciowa (ale to raczej dla tych, którzy nie są baaaardzo nieśmiali). ;) No i mam wywieszoną listę swoich zalet i miłych rzeczy, które powiedzieli o mnie znajomi, przyjaciele, itp. przy łóżku, dzięki czemu widzę je jak wstanę i jak kładę się spać (od razu mam lepszy humor i więcej energii). ;)

MajaR
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 lis 2013, 16:08

Re: Sposób na pewność siebie i wyższą samooceną dla kobiet

04 gru 2013, 15:53

Monisia zakupione afirmacje nie pomagają????? http://naobcasach.pl/forum/post5856480.html#p5856480
Pomagają jak najbardziej - ogłoszenie związane jest z druga płytą którą zakupiłam omyłkowo co wyjaśniłam w ogłoszeniu :) (ogłoszenie już nie aktualne - płyta sprzedana)

A co do mojego pytania to chcę poznać inne sposoby na pewność siebie i wyższą samoocenę, ponieważ ostatnio udzielam się w jednym stowarzyszeniu, w którym organizujemy taki projekt dla kobiet.
Oczywiście przedstawiłam im swój przykład jak pomogły mi afirmacje ale potrzeba nam więcej alternatywnych sposobów dlatego pytam.
ja tez kiedyś stosowałam afirmacje - po wizycie o psychologa - on mi polecał taką metodę ale on kazał mi stosować swoje afirmacje.
Czy te na mp3 są lepsze?

Po tych swoich miałam jakieś efekty, ogólnie udało mi się przezwyciężyć pewne fobie i blokady ale trwało to trochę - czy te na mp3 działają szybciej?

Awatar użytkownika
Pluszakowa
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 30 lis 2013, 23:41

Re: Sposób na pewność siebie i wyższą samooceną dla kobiet

05 gru 2013, 00:33

Na pewność siebie? Na pewność siebie najlepsze jest robienie wszystkiego co wydaje nam się... głupie. ;) Tzn. nie w takim dosłownym sensie, ale bardziej "na przełamanie". Nie wiem, gwizdać sobie na ulicy, śpiewać pod nosem, powiedzieć głupi dowcip. Zacząć od małych rzeczy, a pewność siebie sama przyjdzie. :)

Awatar użytkownika
pollyanger
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 44
Rejestracja: 22 mar 2013, 18:36

Re: Sposób na pewność siebie i wyższą samooceną dla kobiet

20 gru 2013, 12:30

Temat uniwersalny. Jeśli nie jest to jeszcze nic poważnego, to można próbować z tym walczyć samej/samemu. Trzeba wiedzieć tylko, jak się do tego zabrać i jak zacząć. Wirtualnie też można skorzystać z odpowiednich porad i wskazówek.

Awatar użytkownika
kwiateczkowa
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 02 gru 2013, 16:30

Re: Sposób na pewność siebie i wyższą samooceną dla kobiet

27 gru 2013, 11:13

Przede wszystkim trzeba jak najmniej myśleć i jak najmniej analizować sytuacje na które i tak wpływu nie mamy. Dobrym zajęciem w wolnej chwili jest sport któremu ja osobiście oddaję się z pasją i który wpływa dobrze na moje ogólne samopoczucie. Polecam to każdemu gdyż nie ma lepszego uczucia niż satysfakcjonujące zmęczenie po obfitym treningu. ;p Moim zdaniem pewność siebie buduję się własnie przez takie małe kroki. Jest to bardziej proces ewolucji niż rewolucji. ;)

ruda08
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 16 kwie 2014, 11:15

Re: Sposób na pewność siebie i wyższą samooceną dla kobiet

16 kwie 2014, 11:23

Squash pewnie nie doda pewności siebie, ale temat naprawdę super, też borykam się z tym problemem. Studiuję zarządzanie, byłam na specjalizacji Psychologia w biznesie, niestety przez swoją nieśmiałość (np do przemówień albo udzielania się w grupie ekstrawertyków) musiałam zmienić specjalizację. Wiele znajomych mi mówiło, że muszę się przełamać i przemawiać publicznie, prowadziłam prezentację przed grupą ok. 30 osób, myślałam że zemdleję.. nie dałam rady doprowadzić jej do końca, i się poddałam:(

Wróć do „Być kobietą”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość