martiii1987
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 15 gru 2013, 22:35

Czym grozi anemia?

18 gru 2013, 16:35

Ostatnimi czasy, zawiedziona brakiem rezultatów w ćwiczeniach, zdecydowałam się przejść na małą głodówkę, która przez braki w polskich złotych wychodzi mi całkiem nieźle. Nawet przyzwyaczaiłam organizm do tego, że główny posiłek może składać się z dwóch jabłek i kromki chleba waza. Przeczytałam jednak o tym, że takie odżywianie może prrowadzić do anemii, która może być opłakana w skutkach (odsyłam tutaj: http://czym-grozi-anemia.blogspot.com/2 ... grozi.html )
Słyszałyście kiedyś, żeby odchudzająca się dziewczyna rzeczywiście miała z tym problemy, czy "popularność" tego problemu to mit?

magdii
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 37
Rejestracja: 07 lis 2013, 15:07

Re: Czym grozi anemia?

19 gru 2013, 20:32

Witaj:)

Napiszę to raz bo może to postawi rozsądek do pionu.

Zawsze byłam chuda, moja waga nigdy nie przekroczyła 50 kg. W wieku 14 lat kiedy wzmaga się okres dojrzewania dostałam okres jak co miesiąc - niby normalny. Pamiętam to jak dzisiaj była środa i czułam się idealnie w czwartek już nie wstałam z łóżka ponieważ brakowało mi sił. Okres który jeszcze dzień wcześniej był normalny zamienił się w potok. Nic nie dałam rady z tym zrobić. Trafiłam do szpitala - okazało się że organizm został wypłukany ze wszystkich witamin w tym z żelaza. I tak trzy razy z rzędu trafiałam do szpitala rok po roku z tymi samymi objawami. Pomimo że zaczęłam o siebie dbać rezultaty były znikome. Tak zdawałam maturę i tak z czasem nauczyłam się żyć. Zapomniałam jak to jest być zdrową osobą mieć siły i witalność normalną cerę. Za każdym razem jak dostawałam okres bałam się co będzie jutro. Najgorsza byla w tym wszystkim bezradność, bo prowadziłam aktywny tryb życia i nagle nie miałam siły wyjść do siebie do domu na czwarte piętro.

Nie szukaj w internecie czym grozi ta choroba. Bo nigdzie nie jest napisane jak bardzo potrafi zniszczyć życie, bo trzeba się przestawić na "wolniejszy tryb życia". Nie niszcz sobie życia póki jeszcze nie jest za późno.
Wiele bym dała żeby tego wszystkiego uniknąć. Żeby to choróbsko ta zaraza nie zabrała mi tyle ile zabrała i nie wykończyła tak jak wykończyła - ale tego nie da si cofnąć. Idź do dietetyka jeśli już chcesz się odchudzać tak będzie najrozsądniej.

katarzynak
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 07 sty 2014, 12:48

Re: Czym grozi anemia?

07 sty 2014, 12:54

Czy bladość skóry i zmęczenie to już oznaki anemii? Czy można dostać anemii przy odchudzaniu i zdrowym odżywianiu się?

veryAnka
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 537
Rejestracja: 14 lut 2013, 16:40

Re: Czym grozi anemia?

10 sty 2014, 19:43

Po źle prowadzonym odchudzaniu na pewno. Robiłaś badania jakieś?

magdii
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 37
Rejestracja: 07 lis 2013, 15:07

Re: Czym grozi anemia?

12 sty 2014, 19:01

Nie ma zdrowego odchudzania się bez konsultacji z lekarzem i nie robieniem badań.

kaniaaaw
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 24 gru 2013, 17:43

Re: Czym grozi anemia?

16 sty 2014, 16:07

Nie ma czegoś takiego jak dieta cud, nie zrzuca się 5 kg w tydzień. Diety nie prowadzi się jedząc owoce, liście i orzeszki. Większość takich przypadków nawet nie wymaga porady dietetyka ale trochę oleju w głowie.

fjanina1979
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 50
Rejestracja: 17 mar 2015, 19:18

Re: Czym grozi anemia?

28 maja 2015, 14:36

Wiesz co wydaje mi się, że może coś być z tą anemią. To bardzo poważna choroba. Czy bardzo jesteś zmęczona? Przyczyny zmęczenia wydaje mi się, ze są powiązane z jedzeniem, funkcjonowaniem i ogólnie z psychiką. Jak ktoś sobie nie daje rady to łapie mu wszystko! Anemia jest ciężka, a przy niej człowiek jest bardzo zmęczony.

zaha
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 227
Rejestracja: 19 wrz 2014, 11:22

Re: Czym grozi anemia?

02 cze 2015, 09:47

Ej no anemia chyba nie ma zbyt wiele wspólnego ze zmęczeniem?

bolo1696
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 08 cze 2015, 16:35

Re: Czym grozi anemia?

08 cze 2015, 16:45

Anemia może powodować niskie ciśnienie krwi, bóle głowy lub uczucia marznięcia rąk.
Niedokrwistość może prowadzić także do bólów w gardle i przełyku, czy duszności.
Dlatego trzeba zachować umiar w stosowaniu diety, najlepiej skonstruowanej przez dietetyka.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość