ribka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 12 paź 2013, 20:21

CZEKOLADA

12 paź 2013, 21:04

Kocham czekoladkę... ale ostatnio nie mam umiaru, wrecz zle sie czuje jak nie zjem tabliczki!!!
Pierwsza myśl rano: nie zjem nic słodkiego :-) Wieczorem: od jutra nie zjem nic słodkiego!!!
Czuje jakby organizm domagał się jej za wszelka cene...

Awatar użytkownika
pollyanger
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 44
Rejestracja: 22 mar 2013, 18:36

Re: CZEKOLADA

15 paź 2013, 18:32

Czekolada nie jest zła jak się zachowuje granice :) Na hellozdrowie masz o tym tekst. Niedługi: http://www.hellozdrowie.pl/medycyna/zas ... zekoladzie

Awatar użytkownika
Metylda
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 11 paź 2013, 23:21

Re: CZEKOLADA

16 paź 2013, 14:20

Trzeba się zawziąć i wydzielić na przykład 4 kostki czekolady na dzień. Dla mnie zawsze najlepszą motywacją są zdjęcia gwiazd, które uległy obżarstwu i tyły. Potem miały ogromne problemy ze schudnięciem, depresje itp. Straszne, lepiej zmusić się i uniknąć takich sytuacji..

wiernaFanka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 80
Rejestracja: 18 paź 2013, 11:37

Re: CZEKOLADA

03 lis 2013, 01:44

Też lubię CZASEM czekoladę zjeść, ale mam świadomość że to ponad 550 kalorii i kupa cukru i się powstrzymuję. Ale 1 na miesiąc czy 2 nie zaszkodzi ;]

Awatar użytkownika
Michalina
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 91
Rejestracja: 07 lip 2009, 12:45

Re: CZEKOLADA

05 lis 2013, 18:35

Tak jak od cukru - można się odzwyczaić ;).

Awatar użytkownika
Kika1985
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 27 wrz 2013, 20:51

Re: CZEKOLADA

09 lis 2013, 12:45

Nie wyobrażam sobie dnia bez czekolady! Czekolada do kawy, czekolada do herbaty, i gorąca czekoladowe oraz ciasteczka czekoladowe ("własnoręczne").

soulmate
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 lut 2013, 17:49

Re: CZEKOLADA

09 gru 2013, 18:42

Tylko gorzka czekolada. Jeśli chodzi o działanie na zdrowie, to zostawia ona daleko w tyle wszystkie inne, które, co by tu nie mówić, są po prostu niezbyt zdrowe. Oczywiście, jak ktoś będzie zjadał tonami gorzką, to pewnie też na zdrowie mu nie wyjdzie, ale ogólnie jest ona ok.

Awatar użytkownika
martynkaka
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 629
Rejestracja: 04 gru 2012, 11:37

Re: CZEKOLADA

07 lut 2014, 14:42

To wcale nie jest dziwne, bo czekolada uzależnia :). Zależy jeszcze jaką preferujesz, bo jeżeli wybierasz tę zwykłą i potrafisz zjeść tabliczkę dziennie, może to mieć fatalne skutki dla Twojej sylwetki. Przede wszystkim ogranicz jedzenie czekolady, niech to będzie kilka kostek dziennie. Poza tym wybieraj te o większej zawartości kakaa, lepsze jakościowo, takie jak chociażby Willies Cacao. Zawierają dużo magnezu i świetnie smakują.

justa77
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 08 lut 2014, 01:30

Re: CZEKOLADA

08 lut 2014, 01:44

Ja myślę, że mogę powiedzieć, że jestem uzależniona od kinder-czekoladek. Wiem, wiem - głupie - początkowo nie dawałam w ogóle swojemu synkowi - więc "niewykorzystanych" prezentów było sporo bo każdy prawie wpadał z mniejszą lub większą paczką. No i tak sobie pogryzałam, bo niby jedna to tylko 70kcal. Ale jak już się zżera (bo nie zjada) 6 sztuk to robi się spory problem, widoczny w rozmiarówce. Teraz ograniczam mocno - bo staram się pracować nad sylwetką, ale całkiem nie umiem zrezygnować. Najczęściej są to 2 dziennie, czasem uda się jedną. Owszem, czasem nie ma ich w ogóle w domu - ale tu wstyd się przyznać - rzadko, bo jako sama mama czasem muszę ich używać jako "karty przetargowej" przy moim Wariacie małym. Tak więc najczęsciej są :/

Aneczu
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 09 lut 2014, 13:07

Re: CZEKOLADA

07 maja 2014, 20:35

Jedynie czarna, gorzka czekolada jest godfna polecenia - zawiera magnez, wapń, trochę żelaza, ale przede wszystkim - dużo tryptofanu i kofeiny. Dlatego czekolada pobudza, dodaje energii, ale także uzależnia (zwiększa produkcję endorfin i enkefalin w mózgu). Mała kostka raz dziennie z pewnością nie zaszkodzi:)
Ostatnio zmieniony 01 cze 2014, 19:58 przez Aneczu, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość