martuss
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 365
Rejestracja: 22 sie 2010, 01:04

Guzek na wardze sromowej

25 sty 2013, 14:43

Hej dziewczyny,
mam pytanie,czy ktoras z Was kiedykolwiek miala przypadek ze miala narosl na Wardze Sromowej?
Obecnie jestem w 36 tygodniu ciazy,dzis poszlam wziasc prysznic i wyczulam jakas narosl,po obejzeniu,co nie bylo latwe, widze ze jest to mala kulka, na gornej wardze sromowej?
niewiem co teraz robic,wczoraj tam nic nie bylo.
mam wizyte u lekarza w poniedzialek, ale to na dodatek nie u swojego lekarza,dodam ze mieszkam w anglii i tutaj cala ciaze prowadzi polozna,

Czy moze to byc spowodowane obciazeniem macicy? :ico_puknij: :ico_olaboga:
jestem przerazona!

lilo

Re: Guzek na wardze sromowej

25 sty 2013, 15:01

Martus ja myślę, że to nic poważnego - ja miałam taką kulkę 2 razy, to chyba nazywa się prosak. U mnie po naciśnięciu widać było że środek jest biały. Raz po naciśnięciu zmiana pękła i wyciekł płyn z tego, za drugim razem samo się wchłonęło.
Mnie ta zmiana trochę bolała przy naciśnięciu.

Spokojnie, myślę, że w poniedziałek też cię uspokoją :ico_sorki:

Trzymam kciuki!

martuss
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 365
Rejestracja: 22 sie 2010, 01:04

Re: Guzek na wardze sromowej

25 sty 2013, 23:15

Wiecie co przyjzalam sie temu uwazniej i to jest bardziej na lechtaczce lub wargi sromowe mniejsze.ciezko mi to dojzec bo tylko widze lusterku to nie jest na duzych wargach sromowych :ico_chory: :ico_sorki: i to nie wyglada na brzydzianke,to jest jak ekstra narost i trzyma sie tylko na takim cieniutkim naskorku :ico_olaboga: tam nic sie nie zbeira bo naciskalam i nie zmienia koloru!! nie boli mnie to,jak narazie i mam nadzieje ze nie bedzie bolec i nie bedzie sie powiekszac,i moze samo sie wchlonie.

lilo

Re: Guzek na wardze sromowej

26 sty 2013, 10:04

Do poniedziałku niedaleko, porozmawiaj o tym z lekarzem :ico_sorki:

martuss
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 365
Rejestracja: 22 sie 2010, 01:04

Re: Guzek na wardze sromowej

29 sty 2013, 10:18

W niedziele pojechalam na szpital,bo mialam jakies krwawienie,jak sie okazalo to bylo najprawdopodobniej krwawienie z tego narostu.
Ale co ja przeszlam w tym szpitalu to tego napewno nie zapomne :ico_chory: :ico_placzek: :ico_placzek: ginekolog ktory przyszedl mnie przebadac,a byla to kobieta,podeszla do mnie jak do zwierzecia :ico_placzek: :ico_placzek: zeby sprawdzic czy plamienie jest ze srodka,wlozyla takie cos plastikowe :ico_chory: ale przy tym mnie chciala rozerwac :ico_placzek: i mowi do mojego meza ze ja strasznie zestresowana jestem! :ico_zly: :ico_zly: jakby ja ktos probowal gwalcic to i ona bylaby zestresowana!!a potem jak sprawdzala ta narosl na wargach to wziela to w palce i zaczela CIAGNAC,jakby chciala to urwac,a ja myslalam ze sie wsciekne z bolu :ico_zly: na zapytanie co to moze byc,odpowiedziala ze niewie,ale ze narazie tego niebedziemy ruszac,dopiero 6tygodni po porodzie jesli to jeszcze bedzie to wtedy sie tym zajmiemy! :ico_chory:
Wczoraj bylam u lekarza i jak mu o tym powiedzialam to stwierdzil ze skoro doktorka w szpitalu nieweidziala to i on nie bedzie wiedzial!!!!!!
Ale na szczescie to mi sie juz wchlonelo,do konca niewiem co to bylo ,ale jestem szczesliwa ze juz sie tego pozbylam!! Tak bardzo sie balam ze to moze przekazac jakies zarazki dla mojej kruszynki,ale jestem wdzieczna ze juz tego nie mam!!! Kamien z serca!!

lilo

Re: Guzek na wardze sromowej

29 sty 2013, 10:46

No to ci się trafiła zołza :ico_olaboga: :ico_zly:

Dobrze, że sie oczyściło i goi się :ico_sorki:


No to teraz tylko szczęśliwego porodu życzę :ico_oczko:

martuss
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 365
Rejestracja: 22 sie 2010, 01:04

Re: Guzek na wardze sromowej

29 sty 2013, 13:13

lilo
Dziekuje!
I mam ogromne szczescie ze to samo mi sie oczyscilo i wchlonelo. :ico_brawa_01:

lili
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 203
Rejestracja: 23 maja 2013, 18:11

Re: Guzek na wardze sromowej

14 paź 2013, 15:31

Koszmarne jest to, że czasami lekarze nie wiedzą co jest pacjentom i zachowują się w stosunku do nich dość wrednie.Całkiem tak jakby chcieli się zemścić za własną niewiedzę.Paradoks...

lentinka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 24 maja 2014, 17:52

Re: Guzek na wardze sromowej

24 maja 2014, 19:17

Ja też miałam takie coś z 3 razy, na szczęscie moja mama jest ginekologiem-powiedziała mi,że to malutka torbielka spowodowana zatkaniem ujścia jakichś tam gruczołów znajdujących się na wargach sromowych większych. Mówiła, że to samo się wchłonie i tego nie dotykać, nie wyciskać broń boże bo można nadkazić i zrobi się ropień.

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość