Awatar użytkownika
lorelai5
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 725
Rejestracja: 04 lip 2014, 13:10

Re: Lek na trądzik

10 lip 2014, 10:34

Polecam Curiosin, jest bardzo dobry na trądzik.

janka735
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 16 lis 2012, 15:53

Re: Lek na trądzik

14 lip 2014, 11:05

Nauczyłam się już, że wszystkie niepokojące zmiany skórne konsultuję z dermatologiem, a nie działam na własną rękę. Kiedyś już próbowałam wyleczyć się kosmetykami z drogerii... Domyślacie się pewnie, jak to się skończyło. Obecnie oprócz maści od dermatologa, stosuję dwa razy w tygodniu (nie więcej) francuską zieloną glinkę, którą rozrabiam z przegotowaną wodą i nakładam do przyschnięcia ( nie do wyschnięcia). Nie kupuję już gotowych maseczek, ale sama je sobie robię. Moja baardzo problemowa skóra została choć trochę okiełznana.

janka735
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 16 lis 2012, 15:53

Re: Lek na trądzik

14 lip 2014, 11:10

Sama mam suchą skórę i nie mialam nigdy problemu z trądzikiem, ale moja przyjaciółka niestety ma mimo, że jest w wieku już 25 lat. Dermatolog jej przepisal tabletki antykoncepsyjne, które hormonalnie wyciszają ten stan. A jako kosmetyk dostała pielęgnacji twarzy zalecił rzeczy z serii Cetaphil.
Twoja koleżanka miała indywidualnie dobierane leki hormonalne? Czy tak po prostu przypisane? Mnie dermatolog też kiedyś przypisała hormony, żeby poprawić stan skóry. Pomogły na trądzik, ale zaszkodziły na innym polu. Znalazłam się na onkologii z przypuszczeniem nowotworu. Na szczęście to był tylko niegroźny guzek wywołany nadmiarem hormonów. Od tego czasu wolę już swoją nieidealną skórę.

miranda30
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 21 lis 2013, 18:45

Re: Lek na trądzik

20 lip 2014, 20:24

Te hormony czasami tak niestety działają. Ja na szczeście nie mam juz takiego problemu z trądzikiem jak kiedyś, ale niestety nadal mam tendencję do wyciskania wszystkiego co mi wyskakuje i później efekt jest taki, że mam strupki i blizny, więc i tak sobie szkodzę i tak. Macie coś do smarowania na przyspieszenie gojenia skóry?

kibicFCB
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 29 lip 2014, 11:37

Re: Lek na trądzik

29 lip 2014, 14:54

Witam moja kobieta ma trądzik i walczy z nim już od dłuższego czasu niestety nie moze sobie poradzić

Malyna
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 190
Rejestracja: 29 kwie 2010, 10:30

Re: Lek na trądzik

17 sie 2014, 11:25

Witam moja kobieta ma trądzik i walczy z nim już od dłuższego czasu niestety nie moze sobie poradzić
A próbowała kosmetyków z La Roche-Posay? Mają krem EFFACLAR duo+ i żel do mycia twarzy na trądzik i niedoskonałości. Mam go już długo, ale pamiętam jak po kilku dniach stosowania miałam mniej przebarwień. Poza tym matuje skórę. Stosuję go z rana jako bazę pod makijaż.

fiolek
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 16 wrz 2014, 13:01

Re: Lek na trądzik

23 wrz 2014, 02:25

ja też zmagam się z trądzikiem chociaż nastolatką już nie jestem ;p ale dermatolog zapisał mi teraz na drugi miesiąc antybiotyk tetralysal + różne kremy i maści do stosowania zewnętrznego- epiduo, rozex, klindacin t. widzę już powoli, że pomaga także mam cichą nadzieję na sukces ;p

veryAnka
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 537
Rejestracja: 14 lut 2013, 16:40

Re: Lek na trądzik

01 lis 2014, 00:48

A Acne Derm któraś z Was miała? Szukam opinii dziewczyny. :)

tartaowocowa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 03 lis 2014, 14:54

Re: Lek na trądzik

03 lis 2014, 16:29

A Acne Derm któraś z Was miała? Szukam opinii dziewczyny. :)
Właśnie nie miałam, ale słyszałam o nim i też myślę nad zakupem, więc podpinam się pod pytanie.
Nie mam rozległego trądziku, więc poprzestałam na maseczkach z miodu, które mi pomagały, ale ostatnio coraz słabiej działają:(

veryAnka
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 537
Rejestracja: 14 lut 2013, 16:40

Re: Lek na trądzik

03 gru 2014, 00:06

A ja kupiłam w międzyczasie i mogę się wypowiedzieć, że po 3 tygodniach widać już było różnicę. Nawet nieźle rozjaśnia plamy, zadowolona jestem. :)

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość