Flesia72
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 20 paź 2013, 10:48

Re: co robić by dostać wymarzoną pracę?

04 kwie 2014, 12:31

Na pewno warto zawsze poszerzać nasz CV. Na pewno pomóc mogą studia. Można je nawet robić pracując. Tak jest teraz na Uczelni Korczaka w Warszawie w systemie e-learningowym. Na przykład można tak pedagogikę studiować.

MisiaMonisia123
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 05 maja 2014, 21:03

Re: co robić by dostać wymarzoną pracę?

05 maja 2014, 22:13

W mojej branży niestety w ogłoszeniach królują bezpłatne staże i umowy cywilnoprawne :( Umowa o pracę to istna rzadkość...

mirka85
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 331
Rejestracja: 16 kwie 2014, 08:01

Re: co robić by dostać wymarzoną pracę?

02 cze 2014, 16:56

Ja wychodzę z założenia, że studia są bardzo pomocne w zdobyciu wymarzonej pracy. Niestety nie zawsze po studiach jest praca., wiem to po sobie:( Szukam pracy od pół roku i nic. Nie mam zamiaru iść do jakiejś knajpy jako kelnerka albo na kasę bo nie po to studiowałam tyle lat by pracować za najniższą krajową. Byłam już na kilku rozmowach kwalifikacyjnych i wszędzie słyszę, że nie jestem pewna siebie i nie przekonam do siebie klientów. Zaczęłam się zastanawiać nad jakimś kursem autoprezentacji lub prawa przyciągania. Dowiedziałam się z https://www.facebook.com/thesecretfilm że w Krakowie takie szkolenia prowadzi Pan Michał Mokrysz i chcę się zapisać. Myślicie, że to dobry pomysł?

viki88
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 23 kwie 2014, 15:14

Re: co robić by dostać wymarzoną pracę?

20 cze 2014, 11:50

Najlepiej jest wybrać się na jakieś szkolenie. Zależy też jaka jest Twoja wymarzona praca. Bo ja mogę Wam podesłać link do szkoleń kelnerskich, barmańskich i sommelierskich. Polecam Wam http://www.hmacademy.pl/. Bardzo dobra firma organizująca takie szkolenia. Polecam Wam!

karla33
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 97
Rejestracja: 27 kwie 2014, 22:46

Re: co robić by dostać wymarzoną pracę?

24 cze 2014, 15:59

Najlepiej ukończyć studia kierunkowe. Jesłi np. chcesz być inżynierem to nawet musisz ukończyć takie kierunki zamawiane http://studia.tv/kierunki-zamawiane-jak-to-dziala/ Nie jest to wymagane w przydatku każdego zawodu, ale np. żeby zostać lekarzem trzeba ukończyć medyczne.

milaJaS
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 27
Rejestracja: 23 cze 2014, 22:13

Re: co robić by dostać wymarzoną pracę?

27 lip 2014, 23:05

Niestety dziś studia to nie wszystko. Nie są zadnym gwarantem. Od najmlodszych lat trzeba być aktywnym, pracować dorywczo (to ma istotne znaczenie - pracodawca widzi, ze wiesz co to praca itp.) dodatkowo warto popracować w branży, która nas interesuje np. w ramach wolontariatu. To też się bardzo ceni. Poza tym kursy, książki, pewność siebie i odrobina szczęścia:)

Awatar użytkownika
lorelai5
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 725
Rejestracja: 04 lip 2014, 13:10

Re: co robić by dostać wymarzoną pracę?

30 lip 2014, 10:10

Nigdy nie można się poddawać. Jak nie drzwiami to oknem :)

Grafen
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 31 lip 2014, 11:33

Re: co robić by dostać wymarzoną pracę?

31 lip 2014, 11:55

Niestety dziś studia to nie wszystko. Nie są zadnym gwarantem. Od najmlodszych lat trzeba być aktywnym, pracować dorywczo (to ma istotne znaczenie - pracodawca widzi, ze wiesz co to praca itp.) dodatkowo warto popracować w branży, która nas interesuje np. w ramach wolontariatu. To też się bardzo ceni. Poza tym kursy, książki, pewność siebie i odrobina szczęścia:)
Pełna zgoda, studia to w zasadzie nic nadzwyczajnego. Jeżeli chcesz się wyróżniać, o nie studiami. Magistrów jest teraz na potęgę. Zaskocz pracodawcę i pochwal się doświadczeniem a nie jakimś świstkiem z uczelni. Chyba, że chcesz być lekarzem albo prawnikiem, to co innego :]

Pracuję w domu jako programista, nie studiowałem tego, a w LO byłem na profilu humanistycznym. Uczyłem się sam, później w pracy mnie jeszcze podszkolili i teraz jestem samodzielny. Trzeba mieć głowę na karku i nie słuchać rodziców (w wielu przypadkach). Rodzice mnie na siłę na studia posyłali, ale po 2 latach zrezygnowałem, ponieważ i tak nie przyniosłoby to mi niczego. Były to studia dzienne i zabierały mi czas na pracę ;]

milaJaS
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 27
Rejestracja: 23 cze 2014, 22:13

Re: co robić by dostać wymarzoną pracę?

03 sie 2014, 10:13

No właśnie! Takie wyjście poza schemat dziś się bardzo ceni. Po co setki tysięcy bezrobotnych studentów. Dziś warto zaskoczyć wiedzą i doświadczeniem przyszłego pracodawcę. A później nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić sobie zaocznie ten papierek dla bezpieczeństwa:)

Awatar użytkownika
kijanka
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 246
Rejestracja: 02 paź 2012, 13:57

Re: co robić by dostać wymarzoną pracę?

13 sie 2014, 09:09

Najważniejsze to szukać pracy aktywnie. Jest wiele biernych osób, które tylko czekają kiedy praca do nich sama przyjdzie a nie tędy droga przecież. Trzeba szukać zatrudnienia pytając się znajomych , szukając propozycji w internecie. Wiele jest ofert pracy w internecie. Na przykład zerknijcie sobie na portal GoWork:
http://www.gowork.pl/praca/%C5%82%C3%B3d%C5%BA;l - tutaj znajdziecie Łódź.

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość