Awatar użytkownika
Magorilia
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 110
Rejestracja: 22 lip 2014, 15:03

Re: Co na ból pleców?

22 lip 2014, 15:14

Mam problemy z plecami jak większość społeczeństwa... Nie pomagały żadne farmakologiczne środki (trochę diclac), najlepszy skutek miały ćwiczenia regularne. Jak tylko odpuszczam na dłużej, ból powraca...

Awatar użytkownika
lorelai5
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 725
Rejestracja: 04 lip 2014, 13:10

Re: Co na ból pleców?

23 lip 2014, 12:53

Leki pomogą tylko na chwilę. Warto pomyśleć o ćwiczeniach.

MammaMia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 14 sty 2014, 15:45

Re: Co na ból pleców?

24 lip 2014, 13:00

mi tam na wiekszosc boli pomaga po prostu zwykly ibuprom: http://apteka-internetowa24.com.pl/group/ibuprom

Awatar użytkownika
ParycjaWR
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 131
Rejestracja: 14 lip 2013, 18:54

Re: Co na ból pleców?

29 lip 2014, 16:51

Wydaje mi się, że duże znaczenie w zapobieganiu bólu pleców jest to, aby prowadzić właściwy tryb życia, czyli np. systematycznie się rozciągać, unikać siedzącego trybu życia oraz nadwagi. Ciekawie to zostało wyjaśnione w tym artykule odnośnie tego jak zdrowo żyć. Na pewno zmiana trybu życia pozwoli na zminimalizowanie bólów pleców, jak również ostatecznie poprawę swojego sposobu życia.

kwiatowaA
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 30 lip 2014, 21:59

Re: Co na ból pleców?

31 lip 2014, 19:51

Od dwóch miesięcy mój brat ma problem z kręgosłupem. Po przebudzeniu ciezko jest mu wstac ponieważ tak jak mowi ma cale sztywne plecy i ledwo może się ruszyc. Gdy chodzi , mowi ze boli mu kregosłup a czasami dretwieja mu rowniez palce stop..…czy sa to objawy zwyrodnienia stawów? zadne maści nie pomagaja, dostal kiedys od lekarza leki przeciwbolowe ale to tez na nic :( chce dodac ze brat cale Zycie prowadzil aktywny tryb.Nie jest za przyjmowaniem jakichkolwiek lekow bo szkodza one na zoladek i watrobe a ma z nimi problemy..czy ktos wie czy sa jakies leki na tego typu schorzenia?i w miare bezpieczne?

milaJaS
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 27
Rejestracja: 23 cze 2014, 22:13

Re: Co na ból pleców?

05 sie 2014, 08:26

Zwykłe chemiczne leki to ja też bym odradziła. Po to są teraz bezpieczne innowacje, żeby z nich korzystać. Mi lekarz przepisał Lyprinol. To nutraceutyk tworzony z jakiegoś oleju małża. I od razu mówię! Dziś nie ważne, że jest się młodym. Coraz więcej młodych ludzi ma problemy ze stawami i najgorsze co mozna zrobić to zlekceważyć...

kwiatowaA
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 30 lip 2014, 21:59

Re: Co na ból pleców?

08 sie 2014, 23:19

cos slyszalam o nutraceutykach, a dlugo juz bierzesz ten lek? mozna go kupic bez recepyt?

milaJaS
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 27
Rejestracja: 23 cze 2014, 22:13

Re: Co na ból pleców?

14 sie 2014, 13:49

Lyprinol jest bez recepty. Możesz zamówić sobie przez internet np. na stronie sięgaj po zdrowie. Tam też jest dokładnie opisany skład. Biorę go już chyba 4 miesiąc. Zobaczyłam poprawę i teraz biorę mniejszą dawkę. Ale bez obaw. Lek jest naturalny, więc nie szkodzi organizmowi.

kaskada
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 214
Rejestracja: 13 sie 2014, 12:56

Re: Co na ból pleców?

18 sie 2014, 13:23

bardzo ważne jest też odpowiednie łóżko, a konkretniej- materac na którym śpimy. Nie może być za miękki, na rynku jest ogromny wybór.
Sama z własnego doświadczenia wiem, że jest to bardzo istotne. Kilka miesięcy temu miałam ogroomny problem z plecami- nie dałam się praktycznie rady ruszać (dużo pracowałam w pozycji stojącej). Brałam leki przeciwzapalne, ale też spałam na podłodze. Po kilku dniach przeszło, może nie całkiem, ale zdecydowanie się poprawiło.

patttkaa
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 77
Rejestracja: 12 sie 2014, 13:34

Re: Co na ból pleców?

21 sie 2014, 15:33

polecam iść na masaż albo kupić taką matkę elektryczną na łóżko ;)

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość