TAMASIA
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 38
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:59

Re: choroba lokomocyjna u dwulatka

17 lip 2014, 20:35

No niestety, choroba lokomocyjna, to także u nas zmora praktycznie każdej podróży... Może to dlatego, że ja jako dziecko też bardzo długo miałam takie dolegliwości. Pamiętam nawet, że jeszcze w liceum zdarzało mi się wymiotować podróżując gdzieś dalej autem. Ale fajny artykuł znalazłam ostatnio na temat choroby lokomocyjnej u dzieci TUTAJ. Może Wam też przydadzą się te rady :).

Awatar użytkownika
lorelai5
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 725
Rejestracja: 04 lip 2014, 13:10

Re: choroba lokomocyjna u dwulatka

30 lip 2014, 10:07

Aviomarin jest super na takie sprawy, ale nie wiem czy małe dzieci mogą go już przyjmować.

Makaroni
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 149
Rejestracja: 23 wrz 2011, 20:03

Re: choroba lokomocyjna u dwulatka

24 sie 2014, 11:24

I tak teraz jest lepiej niż kiedyś. :) Jest klimatyzacja w samochodach, a najgorsze z moich wspomnień, to jest połączenie upału/zaduchu w wtedy wymioty murowane. Rady w pierwszej odpowiedzi są bardzo dobre, może nawet uda się obejść bez lekarstw jak się zastosuje.
Myślę, że robienie przerw jest najważniejsze i utrzymanie "świeżego/chłodniejszego" klimatu w samochodzie.

wiernaFanka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 80
Rejestracja: 18 paź 2013, 11:37

Re: choroba lokomocyjna u dwulatka

01 wrz 2014, 15:31

Ja słyszałam że trzeba ustawiać nadmuch na twarz dziecka i sadzać go z przodu. Faktycznie szczególnie jak podróżuje się autobusem, z tyłu pojazdu bardziej kołysze co może wzmagać mdłości, ale nie wiem jak ma to się do jazdy samochodem osobowym...

chia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 03 wrz 2014, 10:25

Re: choroba lokomocyjna u dwulatka

31 paź 2014, 12:09

na podroze polecam tez trilac plus, poniewaz zapobiega on biegunkom w czasie podrozy, a to sie czasem zdarza, inna woda, jedzenie

zaha
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 227
Rejestracja: 19 wrz 2014, 11:22

Re: choroba lokomocyjna u dwulatka

13 lis 2014, 10:49

A czy ma ktoś sprawdzone inny lek niż aviomarin? Moje dziecko nie chce go jeść :(

Awatar użytkownika
Portica
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:41

Re: choroba lokomocyjna u dwulatka

09 gru 2014, 19:53

Polecam plastry na chorobę lokomocyjną Transway, które działają na zasadzie akupresury, czyli masażu uciskowego danego punktu na ciele. Zamocowany jest w nich stożek, którego zadaniem jest masowanie punktu kontroli wewnętrznej odpowiedzialnego za przeciwdziałanie i leczenie nudności oraz wymiotów. Znajduje się on dwie szerokości kciuka poniżej linii zgięcia nadgarstka, między dwoma ścięgnami, dlatego plastry należy przykleić właśnie w tym miejscu.

Obrazek

TAMASIA
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 38
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:59

Re: choroba lokomocyjna u dwulatka

31 sty 2015, 15:58

zubelek, ale masz słodkie dzieciaczki! :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big:
Nooo, u dwulatka, to ciężko coś podać, w sensie jakiś Aviomarin czy inny specyfik, bo to jednak małe dziecko. Ale może imbir by pomógł, tak sobie jeszcze pomyślałam...? Myślę, że herbatka imbirowa by nie zaszkodziła. Ja na chorobę lokomocyjną stosowałam krople Imbifem (właśnie na bazie wyciągu z imbiru), no ale on jest odpowiedni dla dzieci powyżej 6. roku życia, tzn. na opakowaniu jest napisane, że lek NIE JEST ZALECANY dzieciom poniżej 6. roku życia.

MartynaS
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 18 sty 2015, 04:36

Re: choroba lokomocyjna u dwulatka

24 maja 2015, 12:20

Ja slyszalam o tym, że naklejenie takiego zwykłego plastra na pępek pomaga. Taki zwykły z metra ciety, bez opartrunku.

adaadzik
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 26 maja 2015, 08:46

Re: choroba lokomocyjna u dwulatka

26 maja 2015, 09:08

ja stosowałam aviomarin ale dla starszego dziecka nie wiem czy dla tak małego można najlepiej się skonsultować z lekarzem

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość