mamuska1001
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 cze 2014, 15:58

Re: Czy warto jest zainwestować pieniądze w fundusz inwestyc

10 wrz 2014, 11:59

Da się tyle zarobić. Tylko trzeba wiedzieć w co inwestować.
Zerknij sobie tutaj:
http://www.comperia.pl/fundusze_inwestycyjne - na stronie znajdziesz obecnie dobre zestawienie funduszy inwestycyjnych. Poczytaj sobie o rodzajach, strategiach działania.
Sama odkładam pieniądze w taki sposób już od kilku lat. Zarobiłam więcej niż na lokacie ( może nie 8% jednak na pewno lepiej niż te 3%, które oferują banki).
Warto jest postawić na kilka funduszy. To rozproszy ryzyko i w zasadzie masz pewność,ze zarobisz.

zgadzam się w 100%. Też inwestuję i na razie nic nie straciłam, zyskuje więcej niż gdybym te pieniądze miała na lokacie. To zestawienie jest całkiem okej, poczytaj sobie.
Dobrym pomysłem jest też rozmawa z doradcą, który fachowo odpowie na wszystkie pytania i pomoże Ci podjąć decyzję. Z tego co wiem obecnie opłaca się inwestować w fundusze azjatyckie.

haneczka00
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 24 wrz 2014, 21:29

Re: Czy warto jest zainwestować pieniądze w fundusz inwestyc

24 wrz 2014, 21:32

Ja jeszcze nie inwestowałam, ale po mojej ostatniej wizycie w banku zamierzam zacząć. Zaproponowano mi lokatę z 2%... Czytałam że na funduszu można wyciągnąć nawet ok 17%, taki zysk jest rzeczywiście możliwy?
Wiem już coś na ten temat, analizowałam wykresy, dowiedziałam się sporo o poszczególnych funduszach. Chyba teraz czas na rozmowę z doradcą. Możecie może polecić jakis bezpieczny fundusz? Taki na początek.

zaha
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 227
Rejestracja: 19 wrz 2014, 11:22

Re: Czy warto jest zainwestować pieniądze w fundusz inwestyc

30 wrz 2014, 13:26

Staram się zagłębić w temat, ale wciąż nie mogę się przekonać. Znalazłam artykuł mówiąc o tym, jak jak inwestować krok po kroku, ale czy jest jakaś pewność, jakiś procent, że się uda? Czy da się to w pewniej sposób wyliczyć?

Szieeeaa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 21 lip 2014, 13:44

Re: Czy warto jest zainwestować pieniądze w fundusz inwestyc

29 paź 2014, 10:49

Zadzwonili do mnie z banku z propozycją zainwestowania swoich pieniędzy w fundusz inwestycyjny. Oprocentowanie bardzo korzystne ponieważ na poziomie 8% w skali roku jednak trochę nie chce mi się w to uwierzyć. Czy naprawdę można aż tyle zyskać?
Wydaje się to o wiele bardziej korzystne od lokaty .Jednak czy jest to bezpieczne?
Znalazłem super stronę na której można porównać sobie wszystkie opcje funduszów inwestycyjnych, lokat i obligacji które wydają się być sensowne :) Zobaczcie sami koniecznie!

Awatar użytkownika
martynkaka
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 629
Rejestracja: 04 gru 2012, 11:37

Re: Czy warto jest zainwestować pieniądze w fundusz inwestyc

30 sty 2015, 11:07

Myślę, że fundusze inwestycyjne nie są złą opcją, ale warto przyrównać je także do obligacji korporacyjnych i zastanowić się, nie będą one dla nas bardziej opłacalne.

Awatar użytkownika
lorelai5
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 725
Rejestracja: 04 lip 2014, 13:10

Re: Czy warto jest zainwestować pieniądze w fundusz inwestyc

06 lut 2015, 10:33

Warto jest inwestować w obligacje. Warto jest w ogóle w coś inwestować, na przykład w nieruchomości. Każdy sposób jest dobry.

SamantaB
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 65
Rejestracja: 30 mar 2014, 12:27

Re: Czy warto jest zainwestować pieniądze w fundusz inwestyc

27 lut 2015, 13:03

Warto jest w ogóle w coś inwestować, na przykład w nieruchomości. Każdy sposób jest dobry.
Tylko kogo stać na inwestowanie w nieruchomości, gdzie to trzeba mieć kilkaset tysięcy, żeby móc coś z tego wyciągnąć przyzwoitego. Na forexach trzeba się znać, a obligacje moim zdaniem są mało dochodowe czasami nawet nie pokrywają inflacji. Ostatnio dość sporo można przeczytać o złocie czy to w postaci sztabek czy monet. Mennica Staropolska to miejsce, gdzie można takie małe jednogramowe sztabki kupić, ewentualnie banki z tym, że tam jest wyższa prowizja. Tutaj można poczytać odnośnie tego, na jednej z podstron jest fajne abc inwestora.

Szpileczkaaa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 31 sty 2014, 13:45

Re: Czy warto jest zainwestować pieniądze w fundusz inwestyc

28 maja 2015, 21:12

Raz w życiu zainwestowałam w fundusz niestety przed kryzysem i dzięki temu zaliczyłam stratę 50%, ale co zrobić. Z drugiej strony jak się ma małe pieniądze to i tak za dużo się nie zarobi na takich inwestycjach przy większych to już inna rozmowa. Mąż ostatnio był oglądać działki przemysłowe z inwestorem na Śląsku takie grunty - http://metropolis.pl/nieruchomosci-sprzedaz/ z tego co teraz się mówi to teraz jest właśnie dobry moment na wykup tego typu terenów bo w najbliższej przyszłości powinny dość znacznie zyskać na cenie, ale jak to będzie w rzeczywistości też ciężko stwierdzić, bo może być różnie.

braaap
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 180
Rejestracja: 05 gru 2014, 15:47

Re: Czy warto jest zainwestować pieniądze w fundusz inwestyc

22 lip 2015, 15:20

Obawiałabym się inwestowania w taki fundusz. Sama zastanawiam się nad zmianą konta oszczędnościowego, bo w obecnym mam małe oprocentowanie. Rozważam ofertę http://www.pocztowy.pl/indywidualni/konta/. Co Wy sądzicie o tej ofercie? Macie może znajomych, którzy mają tam konta, lub sami macie tam konto?

Awatar użytkownika
martynkaka
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 629
Rejestracja: 04 gru 2012, 11:37

Re: Czy warto jest zainwestować pieniądze w fundusz inwestyc

04 wrz 2015, 10:04

Jest to na pewno jedna z ciekawszych opcji.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość