Awatar użytkownika
Manila
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 203
Rejestracja: 06 sie 2014, 08:57

Re: Konta bankowe

25 wrz 2014, 10:35

Nie wiem czy piszę w dobrym miejscu, ale uznałam, że to jest najlepsze. Mam mały dylemat. Zostałam zmuszona do założenia sobie nowego konta bankowego, mimo, że już jedno posiadam. Tak myślę, że może tym razem założyłabym konto oszczędnościowe, ale nie wiem w jakim banku. Macie może takie konta?
W przypadku długoterminowych inwestycji nie wiem czy opłaca się zakładać sobie konto oszczędnościowe. Tak naprawdę to nie da się na nim wiele zarobić. W zasadzie prawie nic ponieważ zysk roczny wynosi ok 1 % ;) Lokaty nie są lepsze ponieważ oferują może z 2-3%.
Na moje oko warto byłoby zainwestować w złoto.
Jest to najlepsza długoterminowa inwestycja. Złoto obecnie jest w bardzo przystępnej cenie tak wiec jest to dobry moment na kupno. Warto jest zrobić to w sprawdzonej mennicy, na przykład:
https://mennicazlota.pl/ - tutaj są wszystkie odpowiednie certyfikaty.

Awatar użytkownika
martynkaka
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 629
Rejestracja: 04 gru 2012, 11:37

Re: Konta bankowe

26 wrz 2014, 10:21

Ostatnio proponowano mi konto oszczędnościowe w Getin banku, ale nie umiem się już z nimi dogadać co do lokaty, więc póki co daruję sobie ich usługi.

EstiiG
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:33

Re: Konta bankowe

29 wrz 2014, 16:04

ja mam PKO. szczerze nie polecam :> :ico_olaboga:

zaha
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 227
Rejestracja: 19 wrz 2014, 11:22

Re: Konta bankowe

13 paź 2014, 16:18

Dlaczego nie PKO? Wkurzają Cię opłaty czy obsługa? Moja córka ma tak konto i nie narzeka. Zerknij sobie w wolnej chwili na serwis uwagafinanse.pl tam przedstawiają różne banki i też z nimi nie ma problemu.

Awatar użytkownika
CoCosanka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 147
Rejestracja: 23 maja 2014, 12:36

Re: Konta bankowe

13 paź 2014, 19:59

PKO moim zdaniem jeden z najgorszych banków :) nie dość że opłaty (prowizja) jest dość spora to obsługa jest najczęściej poniżej krytyki :) osobiście wolę Mbank z którym jestem już xx czasu i nigdy nie miałam żadnych problemów. Obsługa (mlinia albo mchat) jest super miła i konkretna opłaty.. w sumie brak :) jedyne co to 4zł na miesiąc o ile nie mam wpływów-wypłat za 100zł i to wszystko.

kasia987
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 51
Rejestracja: 28 sie 2012, 18:58

Re: Konta bankowe

17 paź 2014, 22:34

Dobre konto oszczędnościowe powinno być z najlepszym oprocentowaniem. Po to trzymam pieniądze w banku, żeby możliwie jak najwięcej zarobić. Konto smart procent ma najwyższe oprocentowanie (4%), a dzięki mobilnej aplikacji na smartfona mam do niego stały dostęp. Wpłacam tam wszystkie swoje dochody, bo przy wypłatach nie tracę odsetek. Nie znam się specjalnie na bankowości a miarą banku dla mnie jest stan moich finansów. Osoby bardziej zainteresowane znajdą pełne info na stronie internetowej Bank Smart.

szpileczki
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 494
Rejestracja: 19 paź 2014, 16:56

Re: Konta bankowe

20 paź 2014, 09:16

Posiadam konto w mBanku i z tego co widziałam, to według rankingu jest to drugi najlepszy bank internetowy w Polsce (głównym kryterium były opłaty za konto). Choć na pierwszym miejscu było Millenium, którego bardzo nie lubię, więc nie warto się chyba tym sugerować.

kasia987
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 51
Rejestracja: 28 sie 2012, 18:58

Re: Konta bankowe

24 paź 2014, 13:00

Warto szczegółowo zapoznać się z ofertą banku, szczególnie z uwagami pisanymi drobnym maczkiem. Smart konto jest całkowicie darmowe, bez żadnych haków i gwiazdek. Można to sprawdzić na stronie internetowej banku.

LenaMama
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 22 mar 2013, 12:17

Re: Konta bankowe

27 paź 2014, 14:08

Ja mam w sumie dwa konta jedno w T-Mobile Usługi Bankowe a drugie teraz założyłam w mBanku. Głównie ze względu na mokazje, zero opłat no i coś tam próbują z Orange współdziałać, więc może będę miała z tego jakieś większe korzyści ;)

zwiewna
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 23 paź 2014, 14:00

Re: Konta bankowe

29 paź 2014, 10:55

Temat poruszany w sumie każdego dnia, a i tak nie umiemy się zdecydować :) Jest sporo osób, które mają wątpliwości. Jak chcesz sobie zobaczyć oferty banków w jednym miejscu, to zobacz tutaj stronę, gdzie opisują, jakie konkretna marka daje korzyści. No i na czym Tobie zależy?

Wróć do „Być kobietą”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość