Awatar użytkownika
CoCosanka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 147
Rejestracja: 23 maja 2014, 12:36

Re: Makarony

19 paź 2014, 17:22

To zależy jak lubisz jeść makaron przepisów przecież jest od groma :) od jedzenia ala spagetii z masą sosów serowych , pomidorowych po zapiekanki albo sałatki.

szpileczki
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 494
Rejestracja: 19 paź 2014, 16:56

Re: Makarony

20 paź 2014, 10:17

Ostatnio zrobiłam taki prosty sos: na patelni podsmażyłam czosnek na oliwie, potem dodałam orzechy włoskie i pokrojoną szynkę parmeńską. Podsmażam minutę, dodaję śmietanę kremówkę i podgotowuję aż zgęstnieje. W czasie robienia sosu gotuję makaron - pyszny, prosty i dosłownie półgodzinny sposób na podanie makaronu (przepis wzięty z Kwestii smaku).

Awatar użytkownika
angelika89
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 110
Rejestracja: 27 lis 2013, 12:55

Re: Makarony

22 paź 2014, 14:10

Uwielbiam kuchnię włoską, a jak wiadomo przeważają tam dania z makaronu. Do moich ulubionych potraw należy przede wszystkim tagliatelle z wędzonym łososiem i szpinakiem, wykonane z pełnoziarnistego makaronu. Pełny przepis tutaj - http://www.maxkuchnie.pl/przepisy/ryby- ... m-485.html. Uwielbiam to danie z tego względu, że łączy smaczny makaron z moim ulubionym wędzonym łososiem. Polecam to danie wszystkim tym, którzy lubią to połączenie :).

szpileczki
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 494
Rejestracja: 19 paź 2014, 16:56

Re: Makarony

27 paź 2014, 14:14

Teraz w biedronce pojawiły się świeże makarony - jest tydzień włoski ;). Co do samego makaronu, zdarza Wam się go robić samemu? Ja kupiłam nawet specjalną maszynkę, dzięki czemu jest to proste i szybkie ;).

Awatar użytkownika
Magorilia
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 110
Rejestracja: 22 lip 2014, 15:03

Re: Makarony

28 paź 2014, 14:55

moją słabością jest carbonara, mogę zjeść KAŻDE ilości

BlackStrawberry
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 23 maja 2014, 19:28

Re: Makarony

28 paź 2014, 19:36

Wow.. makaron z orzechami. Jakoś nigdy nie próbowałam :P
Ja uwielbiam carbonarę - za to nie jestem w stanie zjeść bolognese :P

gosiagosia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 43
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:39

Re: Makarony

12 lis 2014, 15:08

Ostatnio zrobiłam taki prosty sos: na patelni podsmażyłam czosnek na oliwie, potem dodałam orzechy włoskie i pokrojoną szynkę parmeńską. Podsmażam minutę, dodaję śmietanę kremówkę i podgotowuję aż zgęstnieje. W czasie robienia sosu gotuję makaron - pyszny, prosty i dosłownie półgodzinny sposób na podanie makaronu (przepis wzięty z Kwestii smaku).
Bardzo spodobał mi się ten przepis - tym bardziej, że są w nim orzechy. Ostatnio rozsmakowałam się w nich i zamawiam duże ilości na http://www.ros-sweet.pl/ . A jaki makaron do tego?

lili
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 203
Rejestracja: 23 maja 2013, 18:11

Re: Makarony

28 lut 2015, 16:05

Ale bym sobie zjadła spaghetti.

Awatar użytkownika
halutka70
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 06 mar 2015, 14:53

Re: Makarony

06 mar 2015, 15:31

Dziewczynki piszę Wam mój ulubony przepis.

Makaron ze szpinakiem

Banalnie proste!

Makaron RURKI, to wazne, żaden inny tak fajnie się z sosem nie komponuje.

Mięso albo kurczak albo sopocka, sopocka jest dobra bo ma fajny aromat i nadaje smaku a kurczak nie daje żadnego smaku.

Szpinak smazymy na patelni z przyprawami. Najlepsza przyprawa do szpinaku do bazylia! Szpinak musi być mocno podrobiony.

Jak się zrobi to razem z szynką/mięsem mieszamy i odstawiamy na chwilę do ostudzenia. Jak już lekko ostygnie dajemy śmietanę i lekko podrzewamy (uwaga żeby się śmietana niie zwazyła)

Potem do tego sosu dorzucamy makaron.

Przyprawiamy solą, pieprzem i włala - PYCHOTA!

Majkaa
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 19 sie 2014, 15:27

Re: Makarony

09 mar 2015, 13:41

spaghetti i lasania to moje ulubione dania! Szkoda, że nie do końca zdrowe i dietetyczne ;P

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość