MedPolonia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 24 kwie 2012, 10:39

Re: Ropiejące oczka!

05 lis 2013, 11:46

Szanowni Państwo,

wzrok dziecka to bardzo ważny i delikatny zmysł, dlatego powinniśmy zwrócić na niego szczególną uwagę. Pieczenie, swędzenie, opuchlizna oraz pojawiająca się gęsta wydzielina to najczęstsze objawy infekcji i stanów zapalnych gałki ocznej lub aparatu ochronnego oka. Za tego typu dolegliwości odpowiadają głównie bakterie i wirusy oraz mechaniczne urazy, takie jak zatarcia czy zadrapania. Aby uchronić dziecko przed infekcją, niezbędne jest zachowanie odpowiedniej higieny, przemywanie oczu gazikami nasączonymi solą fizjologiczną, a także wyrobienie u malucha nawyku częstego mycia rąk. Ważne jest też, aby jak najprędzej ustalić konsystencję wydzieliny pojawiającej się w oku. Ta może pomóc nam odróżnić infekcję od alergii czy zwyczajnego załzawienia oka. Przezroczysta wydzielina, która przypomina łzy, jest charakterystyczna dla chorób pochodzenia wirusowego, śluzowa dla alergii, ale mętna, żółta i gęsta może świadczyć o poważniejszej infekcji bakteryjnej i wymaga pilnego kontaktu ze specjalistą. Ten rozpozna chorobę i określi jej przyczyny, a także zdecyduje, jakie leczenie będzie dla dziecka odpowiednie.

Zespół poznańskiego Szpitala Med Polonia

Norbert717
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 46
Rejestracja: 06 maja 2014, 22:09

Re: Ropiejące oczka!

06 sie 2014, 14:52

Zgadzam się w 100%. Wzrok jest bardzo ważny. Popieram inicjatywę.

Pozdrawiam
Norbert
Dzieciaki z klasą

harsh
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 08 lis 2010, 13:42

Re: Ropiejące oczka!

30 paź 2014, 15:06

Mojemu synkowi niedawno ropiały oczka, przemywałam solą fizjologiczną, ale nie pomagało. W końcu lekarz stwierdził zapalenie spojówek i przepisał nam sulfacetamid. No i na szczęście przeszło, bo synek bardzo się męczył i wyglądało to okropnie takie zaczerwienione oczka.

Marika1988
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 31 paź 2014, 11:16

Re: Ropiejące oczka!

31 paź 2014, 11:26

Rumianek, swietlik, herbata sa dobre do przemywania ale jak jest powazna infekcja to tylko pediatra i przepisze antybiotyk. Wtedy szybko przechodzi i dziecko się nie męczy.
________________
Producent zabawek pluszowych i maskotek reklamowych

Awatar użytkownika
matylda007
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 63
Rejestracja: 30 paź 2014, 14:38

Re: Ropiejące oczka!

31 paź 2014, 12:54

u mnie świetnie sprawdza się okład ze świetlika (kupujesz w aptece w saszetkach, parzysz, wyciskach i kładziesz na oczku na kilkanascie minut)

Bakardi
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 27
Rejestracja: 26 paź 2014, 21:22

Re: Ropiejące oczka!

29 lis 2014, 16:36

A rumianek ? Kiedyś to właśnie nim przemywało się ropiejące oczka.

Awatar użytkownika
VirusOlsztyn
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 20 maja 2018, 14:19

Re: Ropiejące oczka!

22 maja 2018, 19:08

Warte uwagi porady, dzięki wielkie ;) Z całą pewnością przyda mi się to :)

paulinasowa
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 31 maja 2017, 11:36

Re: Ropiejące oczka!

24 maja 2018, 11:19

Niedawno robiłam zapasy w aptece Melissa i do koszyka dorzuciłam sól fizjologiczną. Była to dobra decyzja bo często z niej korzystamy, albo do przemywania oczu lub uszu. Wydaje mi się, że też sprawdzi się do ropiejących oczów, dlatego powinnaś sprawdzić.

Joanna1989
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 30 mar 2020, 13:24

Re: Ropiejące oczka!

30 mar 2020, 13:27

[quote="harsh"]Mojemu synkowi niedawno ropiały oczka, przemywałam solą fizjologiczną, ale nie pomagało. W końcu lekarz stwierdził zapalenie spojówek i przepisał nam sulfacetamid. No i na szczęście przeszło, bo synek bardzo się męczył i wyglądało to okropnie takie zaczerwienione oczka.[/quote]


ja polecam kropelki Oculocin Propo. Naturalne kropelki, które pomogą przy ropkach w oczach

Joanna1989
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 30 mar 2020, 13:24

Re: Ropiejące oczka!

30 mar 2020, 13:29

Te kropelki są niesamowite. Oculocin Propo poleciła mi kolezanka.teraz mam je zawsze przy sobie. Jak jadę z dziećmi na działkę, lub idziemy do piaskownicy

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość