gambik
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 31 sie 2014, 07:52

Re: co robić by dostać wymarzoną pracę?

31 sie 2014, 08:08

Trzeba jej po prostu aktywnie szukac... przeglądaj ogłoszenia pracy np. http://www.praca.owi.pl daje sporo ogloszen aktualnych o pracy.

girama
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 01 wrz 2014, 10:43

Re: co robić by dostać wymarzoną pracę?

01 wrz 2014, 10:46

Ja w pierwszej kolejności przetłumaczyłam swoje CV. Od dłuższego czasu myślałam o tym, aby wyjechać w kraju. Myślę, że niebawem się uda. Nie bez znaczenia są ukończone kursy. Teraz jestem specjalistką w swoim zawodzie.

Malin
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 137
Rejestracja: 12 sie 2014, 12:28

Re: co robić by dostać wymarzoną pracę?

01 wrz 2014, 12:07

Niestety jest to droga żmudna i trudna, pełna wyrzeczeń. Kryzys jeszcze to pogłębia. Jednak chyba najważniejsze to... nie poddawać się ;) tak, wiem brzmi trywialnie, ale uważam, że jest to jedyna opcja. Ponadto w CV liczy się praktycznie wszystko: wolontariaty, prowadzenie bloga, współpraca z jakimiś instytucjami. Często takie rzeczy można uzyskać bez wynagrodzenia, stąd mówią, że jest to droga pełna wyrzeczeń, ale nigdy nie wiadomo co się może w życiu przydać.

viki88
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 23 kwie 2014, 15:14

Re: co robić by dostać wymarzoną pracę?

31 paź 2014, 11:44

Słyszeliście o Kandyduchu? Jakaś nowa opcja oferowana przez gratkę - http://praca.gratka.pl/kandyduch/. Można zyskać wiele fajnych rad i zamówić sobie takiego Kandyducha na wzór siebie. Ciekawe, nie?

Lena1987
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:45

Re: co robić by dostać wymarzoną pracę?

31 paź 2014, 19:48

Cześć! Ja miałam podobne problemy i długo szukałam skutecznego rozwiązania na moją kieszeń. Niestety tradycyjna wizyta u psychologa jest bardzo droga, a należy brać pod uwagę, że jedna taka sesja nie wystarczy. Wtedy natknęłam się na serwis SpokójDucha.pl. Zrobiłam test, otrzymałam darmową poradę w formie wideo! Polecili mi też lekturę dla osób o podobnym problemie do mojego, naprawdę niedrogiego specjalistę z mojego województwa oraz e-kurs, dzięki któremu zupełnie zmieniłam moje nastawienie do spraw, które mnie dręczyły  Polecam wszystkim serdecznie!
„Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Dotacje na innowacje – Inwestujemy w waszą przyszłość.”

zuzanna55
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 09 kwie 2014, 15:05

Re: co robić by dostać wymarzoną pracę?

04 lis 2014, 13:26

Moim zdaniem wybranie kierunku studiów, które nas interesują to podstawa. Mnóstwo cierpliwości, samozaparcia i przede wszystkim wiary we własne możliwości. Sama zastanawiam się nad obraniem kolejnego kierunku studiów na http://www.uth.edu.pl - na razie to luźny pomysł, ale uważam, że będzie to dobra decyzja i sposób na rozwinięcie swoich umiejętności i co najważniejsze - możliwości.

Labusz
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 63
Rejestracja: 14 sty 2014, 16:04

Re: co robić by dostać wymarzoną pracę?

27 lis 2014, 17:46

A ja jednak uważam że najważniejsze to się ciągle szkolić jednak doszkalać, douczać, jeśli jest możliwość to, aby nie stac w miejscu, sama po 6 latach siedzenia w domu mam wrażeni jakbym "wypadła" z rynku i teraz jakaś podyplomowkę planuję ( z rachunkowości) tylko jeszcze nie wiem gdzie, po nowym roku się rozejrzę bardziej.

gorrot
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 28 lis 2014, 17:03

Re: co robić by dostać wymarzoną pracę?

29 lis 2014, 20:46

Nie tylko marzyć. Ja marzyłam o tym, że kiedyś założę własną firmę. Udało się i to bardzo szybko. Teraz całą energię wkładam w jej rozwój.

mirka85
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 331
Rejestracja: 16 kwie 2014, 08:01

Re: co robić by dostać wymarzoną pracę?

08 gru 2014, 14:42

Najlepiej szkolić się w wybranym kierunku. Ja ostatnio zastanawiam się nad pójściem na studia i czytałam na http://praca.gratka.pl/poradnik/art/co-studiowac-by-znalezc-prace,2491964,art,t,id,tm.html co warto studiować by dostać pracę w wymarzonym zawodzie, Mam zamiar iść na dwa kierunki bo obie specjalizacje na pewno pomogą mi w zdobyciu posady o której marzę od lat. Szkoda tylko, że wcześniej nie zdecydowałam się na studia.

sandira
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 02 lut 2015, 13:01

Re: co robić by dostać wymarzoną pracę?

04 lut 2015, 11:14

Na pewno nie powinniśmy kończyć edukacji na szkole średniej. Powinniśmy mieć zawód i to bardzo konkretny. Możemy iść na studia, ukończyć studium, kursy, szkolenia. Nawet jeśli myślimy o własnej firmie, to warto to zrobić.

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość