mirka85
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 331
Rejestracja: 16 kwie 2014, 08:01

Re: dom czy mieszkanie?

08 paź 2014, 21:00

Ja zawsze chciałam mieszkać w domku ale ostatnio coraz częściej myślę o mieszkaniu. Przejrzałam już nawet kilka ofert na http://targimieszkaniowe.net/nowe-mieszkania-i-domy-szczecin/ Chyba dojrzałam do mieszkania w mieście, poza tym przy mojej pracy i małych dzieciach takie rozwiązanie wydaje się być najlepsze.

Awatar użytkownika
kijanka
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 246
Rejestracja: 02 paź 2012, 13:57

Re: dom czy mieszkanie?

16 paź 2014, 09:56

A ja na przykład niekoniecznie.
Budowa domu zajmuje bardzo dużo czasu a ja osobiście nie mam na to ochoty. Poza tym już raz męczyłam się z remontem i nie zamierzam przechodzić tego jeszcze raz...
Ostatnio z mężem kupiliśmy sobie nowe mieszkanie.Konkretnie w dzielnicy Gdyni Orłowo.
Tutaj;
http://orlowo.trojmiasto.pl/ - możecie sobie o niej poczytać. Osobiście jestem bardzo zadowolona. Wspaniałe miejsce do życia, bardzo wiele ciekawych miejsc.
I charakterystyczny klif, ładna plaża. Wraz z mężem praktycznie codziennie wychodzimy na spacery.

renias25
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 17 paź 2014, 14:20

Re: dom czy mieszkanie?

17 paź 2014, 15:13

Ja jestem za domem z wielkim ogrodem i kominkiem ^^

iska992
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 292
Rejestracja: 23 mar 2014, 07:58

Re: dom czy mieszkanie?

09 lis 2014, 09:58

Ja mieszkam w domu i planuję przeprowadzkę do mieszkania we Wrocławiu:) Jakoś nie bawi mnie ogarnianie co chwilę 220 m2 i ogromnego ogrodu. Małe 60 metrowe mieszkanie w zupełności mi wystarczy. Upatrzyłam już sobie eM na Słonecznym Ołtaszynie i czekam na decyzję banku w sprawie kredytu. Dom sprzedam albo wynajmę;)

obrun
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 431
Rejestracja: 28 lip 2014, 15:03

Re: dom czy mieszkanie?

18 lis 2014, 10:10

Ja wybrałam ostatecznie mieszkanie. Myślę, że jest to bardzo wygodna opcja. Kupiłam mieszkanie do remontu. Chodzę teraz po sklepach budowlanych, bo chcę, żeby było dokładnie takie jak być powinno.

Awatar użytkownika
Bialadama
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 266
Rejestracja: 16 sie 2012, 10:31

Re: dom czy mieszkanie?

02 gru 2014, 14:03

Sama postawiłabym na ... dom.
Całe życie mieszkałam w mieszkaniu. Rok temu z mężem się wybudowaliśmy i jestem bardzo zadowolona. Mam swój ogródek, taras, na którym mogłam sie opalać latem.
Więcej przestrzeni.
Dla wszystkich, którzy zastanawiają się nad budową polecam stronę:
http://nasze4katy.net/ - jest to portal, na którym można sobie poczytać o informacjach związanych z budownictwem oraz wymaganymi pozwoleniami.

Awatar użytkownika
angelika89
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 110
Rejestracja: 27 lis 2013, 12:55

Re: dom czy mieszkanie?

04 gru 2014, 11:25

Mi się marzy mały przytulny domek na wsi blisko rzeki i lasu, gdzie mogłabym chodzić na spacery :)
O tak, mnie też marzy się taki domek, ale jak na razie to nierealne, bo czeka mnie wyprowadzka do innego miasta, gdzie muszę wynająć jakieś mieszkanie.
Może ktoś z Was orientuje się jak to jest z wynajmem w Rzeszowie? Zależy mi na tym, aby mieszkanie to było blisko centrum.

Wawrinka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 27
Rejestracja: 21 lis 2014, 13:57

Re: dom czy mieszkanie?

08 gru 2014, 14:04

Marzy mi się dom, ale na razie muszę zadowolić się mieszkaniem.

wicia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 05 lis 2013, 13:34

Re: dom czy mieszkanie?

08 gru 2014, 15:31

Oczywiście, że dom - to komfort i niezależność, to marzenie chyba każdego małżeństwa i nie tylko. Choć gdybym w ogóle miała taka możliwość to chyba wybrałabym mieszkanie ze względów praktycznych - dom wymaga mnóstwa uwagi i czasu, chyba, że stać kogoś na wynajmowanie pracowników...;) Ale podzielę się z Wami moim wymarzonym, skromnym domkiem:
h[url]ttp://www.dominanta.pl/projekty-domow/maja[/url]. Co o nim sądzicie?

Melodia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 27 gru 2014, 18:58

Re: dom czy mieszkanie?

30 gru 2014, 00:06

Aktualnie mieszkam w domu rodzinnym i czas najwyższy się wyprowadzić na swoje, ale zdecydowanie skłaniam się ku mieszkaniu, mimo że mam ciekawą działkę nie czuję radości na myśl budowy domu. Bardzo możliwe, że jest to spowodowane tym, że koło domu ciągle jest coś do zrobienia już nie wspomnę o środku i jestem tym zwyczajnie zmęczona. Mam świadomość, że i w mieszkaniu będzie z pewnością co robić od czasu do czasu ;) lecz mimo to czuję, że powinnam wybrać mieszkanie. Jedynie co mnie spowalnia w ostatecznej decyzji to zakup mieszkania z dużej płyty czy mały kameralny 4 piętrowy blok jak np ten http://domibiznes.pl/lista-ogloszen/poj ... ?id=782286 Na czym ostatecznie się koncentrować przy wyborze lokalizacji?

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość