AleksandraN
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 13 gru 2007, 12:48

Niedobry kolega w przedszkolu

13 gru 2007, 13:09

Mam mały kłopot, mały mojej siostry ( Adaś) nie chce chodzić do przedszkola przez niedobrego kolegę.
Osobiście odbieram Adasia i zaprowadzam do przedszkola, ale teraz stało się to prawie niewykonalne. Mały krzyczy, łapie sie futryny, płacze, drze mi włosy z głowy z krzykiem "boje Damiaaaaana, booooje" i tak w kółko. Rozmawiałam już z panią przedszkolanką, ale to nie pomogło.
Adaś mówi, że kolega go trąca i bije i poklepuje po głowie. Naśmiewa się z niego itd.

Nie chcę brać tego Damiana na stronę i mu za przeproszeniem...same wiecie. To tez dziecko. Może jakaś dobra rada?
Byłabym wdzięczna

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

14 gru 2007, 18:42

AleksandraN, może porozmawiaj z rodzicami chłopca który tak się zachowuje.
Wiesz dziwię się że przedszkolanka nie ma zamiaru nic z tym zrobić :ico_puknij: ale bądz bardziej stanowacza i bardziej napieraj przedszkolankę niech ma tego zaczepnego chlopca na oku.

Awatar użytkownika
czarnulka lbn
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 260
Rejestracja: 16 gru 2007, 01:28

18 gru 2007, 01:22

no ja bym na twoim miejscu zasygnalizowała to przedszkolance niech ma na oku tego niegrzeczniucha a jeśli sytuacja sie powtórzy to porozmawiaj z rodzicamai tego chłopca. ja miałam podobna sytuacje córka mi powiedziała że koleżanka kazała jej i innym dzieciom zciągać majteczki i pokazywać "co tam maja". na drugi dzień od razu zgłosiłam to do opiekunki grupy żeby to zbadała.okazało się że rzeczywiście taka sytuacja miała miejsce. wszystko sie wyjaśniło pani porozmawiała z rodzicami tej dziewczynki a oni to już jej chyba wytłumaczyli bo więcej nic takiego sie nie zdarzyło. wiec zawsze lepiej takie sygnały od dziecka zgłaszać.pozdrawiam

Awatar użytkownika
beata
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 338
Rejestracja: 14 lis 2007, 13:57

18 gru 2007, 16:02

mój Szymek w grupie też miał takiego chłopca który bił i gryzł inne dzieci zwróciłam pani uwagę żeby albo rodzicom tego dziecka to zgłosiła albo sama rozwiązała ten problem okazało sie że pani sama nie może sobie z nim poradzić zaczekałam któregos dnia na tatę tego chłopca i ostro mu powiedziałam że nie podoba mi się że jego syn bije mojego i jeżeli to sie nie zmieni to pójde z tym do dyrektrki ,moja reakcja na takie sytuacje jest ostra bo w grupie przedszkolanka ma do upilnowania dwadzieścia pare dzieci a ma tylko dwoje oczu a nie chciałabym otrzymac telefonu z przedszkola że dziecku coś sie stało i myśle że każdy z rodziców powinien reagować na takie zdarzenia

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

18 gru 2007, 17:45

AleksandraN, i jak potoczyła sie dalej sytuacja?

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

07 sty 2008, 10:38

koniecznie nauczycielce, a ona potem musi obserwować chłopca i porozmawiać z rodzicami!!

Awatar użytkownika
KokaiPL
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 172
Rejestracja: 20 cze 2012, 16:16

29 cze 2012, 12:53

Na Twoim miejscu poprosiłabym o spotkanie z mamą Damiana. Wytłumacz jej, że przez jej syna Twój boi się przedszkola i żeby zrobiła coś w tej sprawie. Poproś też przedszkolankę, aby zwracała uwagę na zachowanie Damiana. Synkowi wytłumacz, że jest pod opieką Pani i ten chłopiec nic nie może mu zrobić.

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

31 lip 2012, 22:54

Na Twoim miejscu poprosiłabym o spotkanie z mamą Damiana.
hehe :ico_oczko: chyba spóźniłaś się z odpowiedzią jakieś... 5 lat

Smykolandia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 85
Rejestracja: 31 sie 2012, 14:57

31 sie 2012, 15:09

Faktycznie wątek dosyć stary,ale tak czy inaczej warto tutaj napisać,że w takich sytuacjach powinnśymy od razu reagować i rozmawiać z rodzicami,wychowawczynią w szkole czy przedszkolu. Potem może dojść do nieprzyjemnych sytuacji.

Awatar użytkownika
kwiti
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 51
Rejestracja: 20 maja 2009, 13:48

Re: Niedobry kolega w przedszkolu

13 sty 2015, 18:12

Moim zdaniem obowiązkiem przedszkolanek jest reakcja. A jak nie to zmien przedszkole

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość