angiella
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 25
Rejestracja: 15 wrz 2012, 20:50

Re: Dieta karmiącej matki: co wolno, czego nie?

31 sie 2014, 21:48

Kiedy karmiłam byłam strasznie głodna ii parę razy zjadłąm ostre potrawy ale na szczęście maluszkowi nic nie było
najbardziej lubiłam ryby zrobione w ziołach orientalnych ale oczywiście w minimalnych ilościach sam zapach nawet wystarczył.

Awatar użytkownika
arwena89
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 20 gru 2014, 01:40

Re: Dieta karmiącej matki: co wolno, czego nie?

20 gru 2014, 01:50

no co trzeba unikać wszystkiego co ostre, czosnkowych rzeczy itp..lekarz zawsze podaje bliższe wytyczne :)

Awatar użytkownika
obcasik
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 02 maja 2014, 14:51

Re: Dieta karmiącej matki: co wolno, czego nie?

04 lut 2015, 14:31

Matka karmiąca nie może jadać żadnych sosów,grzybów,pieczonych mięs, czekolad,lodów ,kapusty,grochu,fasoli- czyli innymi słowy wszystkiego tego,co mogłoby zaszkodzić dziecku. :-)

Szalonn
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 04 lut 2015, 23:02

Re: Dieta karmiącej matki: co wolno, czego nie?

04 lut 2015, 23:43

Drogie młode mamy, nie dajmy się zwariować! :ico_pocieszyciel: Wiadomo że tuż po porodzie, należy się dieta lekkostrawna gdyż musi się wszytko wygoić, a po okresie połogu można zacząć pomału podjadać to co jadłyśmy zwykle w ciąży. Przecież wtedy dziecko nasze też smakowało to co jadłyśmy. Odchodzi się już od diet nie wiadomo jakich. Oczywiście surowizny typu mięso, jaja i sery pleśniowe i wzdymające warzywa no to tak, ale dlaczego nie obiadek z tradycyjnym kotletem schabowym i mizerią? :ico_obiadek: Ja po okresie połogu zaczęłam podjadać "normalne" jedzenie. Dzidzia ma się dobrze, nie miała żadnych kolek a teraz ma rok i dalej karmię piersią... :-D

zuzankowa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 05 lut 2015, 11:40

Re: Dieta karmiącej matki: co wolno, czego nie?

26 lut 2015, 17:22

Wiadomo, że surowego mięsa nie wolno. Dla matek karmiących wydaje mi się, ze odpowiednim mieskiem będzie wołowina, ze względu na dużą zawartość żelaza, tylko trzeba uważać na jej jakość i świeżość. Najlpeij kupować bezpośrednio z ubojni ( ja kupuję z Cezana), bo wtedy na pewno jest świeże.

koszulaula
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 23 cze 2015, 13:15

Re: Dieta karmiącej matki: co wolno, czego nie?

23 cze 2015, 13:22

Moja kuzynka z Irlandii od początku karmienia je prawie wszystko (oprócz pikantnych rzeczy). Tam lekarze nie mają takiego swira jak w w Polsce.

Salse
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 28
Rejestracja: 21 mar 2015, 14:26

Re: Dieta karmiącej matki: co wolno, czego nie?

24 cze 2015, 07:24

ja uwielbiałam ryż z uprażonymi jabłkami :)

Sosenka12
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 130
Rejestracja: 14 kwie 2015, 09:47

Re: Dieta karmiącej matki: co wolno, czego nie?

10 gru 2015, 13:22

Nie straszcie mnie :) Zamierzam niedługo zajść w ciążę i chyba przez was najem się na zapas :P

agusia87
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 63
Rejestracja: 03 lut 2016, 12:17

Re: Dieta karmiącej matki: co wolno, czego nie?

11 mar 2016, 14:21

Najesz się na zapas, aby później przez 2 lata nie jeść :D Ja tam jem co lubię, oczywiście w granicach rozsądku, bo to w końcu pokarm dla naszej dwójki, a nie tylko dla mnie ;)

Konradowa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 22 cze 2016, 10:15

Re: Dieta karmiącej matki: co wolno, czego nie?

22 cze 2016, 10:21

Ja też tego ryżu się tak najadłam, że później nie mogłam na niego patrzeć ;/
Tym bardziej, że nie przepadam ani za ryżem ani makaronem na słodko, więc indyk, kurczak, łosoś, do tego paciaja ryżowa i jakieś warzywa. Później odkryłam zupę ryżową na rosole i mimo, że też z kurczakiem, to ją przyswoiłam. Delikatna w smaku, ale i tak coś lepszego niż zwykły, suchy ryż.

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość