jokurek00
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 27 gru 2014, 16:44

Re: dom czy mieszkanie?

30 gru 2014, 19:55

sama ostatnio na ten temat dyskutowałam z chłopakiem, oboje mieszkamy w domach jednorodzinnych ale zastanawiamy się co będzie jak się pobierzemy. mieszkanie wynajmować to bezsensowne koszty, kupować? ja nie wyobrażam sobie kupić maleńkiego mieszkania za 200 czy więcej tys. i gnieździć się z całą rodziną za kilka lat do końca życia... u mnie w grę wchodzi albo zamieszkać w którymś z naszych domów, albo na jakiś czas wynająć mieszkanie a stopniowo zbierać na własną budowę i tyle...

zaha
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 227
Rejestracja: 19 wrz 2014, 11:22

Re: dom czy mieszkanie?

09 sty 2015, 14:47

A ja na przykład niekoniecznie.
Budowa domu zajmuje bardzo dużo czasu a ja osobiście nie mam na to ochoty. Poza tym już raz męczyłam się z remontem i nie zamierzam przechodzić tego jeszcze raz...
Ostatnio z mężem kupiliśmy sobie nowe mieszkanie.Konkretnie w dzielnicy Gdyni Orłowo.
Nie do końca jest tak źle jak mówisz. Jeśli wszystko dokładnie rozplanujesz i będziesz mieć odpowiednich ludzi do pracy, to dom zbudują szybko i w rozsądnej cenie. Czasami w cenie dobrego mieszkania czy apartamentu znajdziesz fajną działkę na dom i jeszcze garaż i zostanie trochę ogródka. Zależy jakie wybierzesz podłoża betonowe i materiały do budowy. Oczywiście nie mówię tutaj o umeblowaniu, ale sama budowa nie jest taka straszna.

CzarneOczko
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 23 gru 2014, 20:13

Re: dom czy mieszkanie?

13 sty 2015, 15:08

Ja całe życie mieszkałam w domu, a teraz właśnie planuję wyprowadzkę... Kiedyś nie wyobrażałam sobie mieszkania w bloku, jednak teraz jak pomyślę ile mniej sprzątania jest przy takim mieszkanku, to aż nie mogę się doczekać... Ciężko tak sprzątać kilka pięter, plus ogarniać ogródek i inne pierdoły... A na starość kto wie, może jakiś domek się wybuduje ;)

eko11
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 14 sty 2015, 10:49

Re: dom czy mieszkanie?

14 sty 2015, 10:53

Ja tak samo nie wyobrażam sobie mieszkania w bloku, nie ma to jak własny dom z ogrodem

Awatar użytkownika
Monika89
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 109
Rejestracja: 03 sty 2014, 14:54

Re: dom czy mieszkanie?

05 lut 2015, 16:14

To wszystko zależy od naszych osobistych preferencji i oczekiwań :). Ja na przykład jestem zwolenniczką mieszkań, pomimo tego, że mieszkam w domu. Marzy mi się mieszkanie w jakiejś spokojnej lokalizacji, o na przykład w takiej okolicy - http://www.rezydencjafocha.pl/lokalizacja.
Kolejną kwestią są na pewno pieniądze. Przyjęło się, że kupno/wybudowanie domu jest znacznie droższe niż kupno mieszkania i rzeczywiście w większości przypadków tak jest.

sprfns
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 08 lut 2015, 14:51

Re: dom czy mieszkanie?

08 lut 2015, 14:54

Ja bym osobiście wolał mieszkanie, wygodniej i większa szansa mieszkać w centrum

ediwonder
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2015, 16:24

Re: dom czy mieszkanie?

10 lut 2015, 16:48

w domu jest większa swoboda, można np. robić remont o dowolnej porze dnia. Poza tym możesz imprezować na powietrzu.


Fotograf Ślubny Łódź
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2015, 15:36 przez ediwonder, łącznie zmieniany 1 raz.

zaha
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 227
Rejestracja: 19 wrz 2014, 11:22

Re: dom czy mieszkanie?

16 lut 2015, 11:54

Zależy ile masz kasy i czego tak naprawdę oczekujesz. Jeśli ma być to dom poza miastem, na spokojnie, bez gwaru i sąsiadów to może być. Jeśli wolisz mieć 2 minuty autobusem do pracy to lepiej mieszkanie. Poza tym pamiętaj, że budując dom musisz zadbać sama o wszystko. Ty wybierasz wszystko od podłogi po dach. Od Ciebie zależy cena posadzki przemysłowej, jaką wybierzesz, bo firm jest sporo i ceny różne. Poza tym trzeba nad tym sprawować piecze cały czas, czy robotnicy robią, czy nie za mało materiału. To naprawdę ciężka inwestycja.

Andromeda
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 23 lut 2015, 21:14

Re: dom czy mieszkanie?

24 lut 2015, 22:36

Ja tam mimo wszystko wolę mieszkanie. :) Jest taniej, nie ma problemu z ogrzewaniem i wodą... Jakoś tak chyba się przyzwyczaiłam i nie chciałabym mieć domu, zresztą dbanie o dom często zabiera więcej czasu.

jasonx
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 16 mar 2015, 17:21

Re: dom czy mieszkanie?

17 mar 2015, 12:31

Ja mieszkam w domu i w mieście, więc do pracy też blisko.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość