misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

Re: Nie chcę mieć dziecka

04 lis 2013, 22:45

Nie chcesz- nie masz, nikt Cię nie może zmusić do posiadania dziecka. Nie jesteś ani gorsza ani inna ani nijaka ..jesteś sobą. ..tylko gorzej będzie jeśli za jakiś czas zechcesz, a już nie będzie można- ciało nie reaguje na chcę/ nie chcę, nie jest robotem.
amen :ico_sorki:

paula25s
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 12 lis 2013, 10:51

Re: Nie chcę mieć dziecka

12 lis 2013, 10:56

Święte słowa! Nie każda kobieta odczuwa instynkt macierzyński. Tak samo, jak nie każdy facet chce być ojcem - tylko że w przypadku mężczyzn nikt nie robi z tego problemu ;/

makumbaba
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 13 lis 2013, 09:10

Re: Nie chcę mieć dziecka

13 lis 2013, 09:30

Choć mnie osobiście trudno zrozumieć, że można nie chcieć dziecka, jest to decyzja, która wymaga od otoczenia bezwzględnej akceptacji, nie ma co naciskać na taką kobietę - to jej uczucia, pragnienia, jej życie.

semirka
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 204
Rejestracja: 07 paź 2014, 10:31

Re: Nie chcę mieć dziecka

09 gru 2014, 12:08

Nie wymawiaj takich rzeczy nawet na głos!
Bo jeszcze możesz żałować takiej postawy i nie raz płakać.
Ciąża to najpiękniejszy okres w życiu kobiety i można pozwolić sobie na nowe ubrania i inne przemyślenia, których do tej pory się nie miało i nie odczuwało.
Ja od razu zainwestowała w odpowiednia bieliznę- zobacz tutaj i inne ciuszki.
Całą resztę ogarniałam po porodzie.

BonaHasek
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 58
Rejestracja: 04 lut 2015, 15:58

Re: Nie chcę mieć dziecka

11 lut 2015, 01:37

Prawdę mówiąc też w chwili obecnej nie mam żadnej chęci na posiadanie dziecka. Nie przepadam za nimi, nie czuję potrzeby rodzenia, w rodzinie i tak już zostały przekazane geny. ;) Wolę skupić się na własnych zainteresowaniach i rozwijaniu kariery.

Awatar użytkownika
CrazyCat
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 239
Rejestracja: 14 paź 2014, 10:34

Re: Nie chcę mieć dziecka

25 lut 2015, 16:19

Ale dlaczego miałaby płakać, nie rozumiem? I jeszcze te truizmy, że ciąża to najpiękniejszy okres w życiu kobiety! Tez wierzyłam w takie banały, dopóki nie zaszłam i nie zaczęło się wymiotowanie przez kilka tygodni, tycie, rozstępy, cellulit, ociężałość, wypadające włosy, problemy z cerą i cała masa innych problemów. Gdybym nie chciała mieć dziecka, gdyby to była wpadka, to wątpię, czy dałabym radę je kochać po zrujnowaniu mojego ciała. I tak miała depresję poporodową i musiałam szukać pomocy psychologa w Pracowni Psychorozwoju w Warszawie: http://psychoterapia-kielczyk.pl/
Boję się, że gdyby nie to, wylądowalabym w jakims psychiatryku.
Więc jeśli dziewczyna nie chce mieć dzieci, to niech na siłę nie zachodzi w ciążę, bo to nic przyjemnego.

Zyrafka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 06 mar 2015, 12:12

Re: Nie chcę mieć dziecka

06 mar 2015, 15:26

A ja rozumiem kobiety nie mające instynktu macierzyńskiego i absolutnie nie przyszło mi do głowy je nawracać i udowadniać, że dziecko jest spełnieniem wszystkiego. Każdy chce przeżyć swoje życie tak jak sobie zaplanował i uważam, że ma do tego prawo jak ja, że chce mieć dzieci i je mam tak inni nie chcą i ich nie mają. Ponadto znam doskonale kobiety, które własnych dzieci nie posiadają z wyboru, ale są pierwsze do pomocy jeśli poprosi się o przypilnowanie własnych. :-)

Awatar użytkownika
oneira
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 10 kwie 2015, 10:47

Re: Nie chcę mieć dziecka

10 kwie 2015, 11:35

Ciąża to najpiękniejszy okres w życiu kobiety i można pozwolić sobie na nowe ubrania
Nie wiedziałam, że w ciążę zachodzi się po to, żeby kupić sobie nowe ubrania :D To zmienia postać rzeczy. Ale co w takim razie po zakupach? Aborcja?

KrainaDzidziusia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 19 maja 2015, 12:12

Re: Nie chcę mieć dziecka

19 maja 2015, 13:14

Ten post traktuję bardziej z przymrużeniem oka niż faktycznie możliwość kupna nowych ubrań bo to mija się z celem. do ciąży każda z nas musi po prostu dorosnąć i dojrzeć,nic na siłe i od tak sobie,to musi byc ten odpowiedni moment i czas,musimy to naprawdę czuć,chcieć dziecka.

cornelamela
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 22 cze 2015, 16:44

Re: Nie chcę mieć dziecka

30 cze 2015, 16:55

Oczywiście! To chyba było pisane z ironią :) A moim zdaniem dla każdego jest odpowiedni inny czas i tyle ;)

Wróć do „Przed Ciążą, czyli chcemy mieć dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość