Awatar użytkownika
Justka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 lis 2009, 16:51

Zabiegi regenerujące włosy u fryzjera

16 gru 2009, 18:23

Jestem ciekawa opinii, bo zastanawiam się czy jest różnica między regeneracją włosów u fryzjera a regeneracją w domu? i czy w ogóle domowe sposoby odbudowy włosów są skuteczne? Jakie zabiegi stosowałyscie w salonach fryzjerskich, co Wam proponowano? Zalety i wady - obu form pielęgnacji.
Moje włosy są cienkie, z tendencją do lekkiego falowania, do tego farbowane od dobrych 10 lat. Na początku rozjaśniacze, aktualnie farby. Od kilku lat weszła też prostownica. Na początku bez preparatów ochronnych. Szybko zorientowałam się że to zły pomysł. Teraz stosuję nektar termiczny Kerastase(b.wydajny), szampon Gliss Kur z serii pomarańczowej a odżywka różnie, zależy jak wygląda moje zasoby finansowe. Od czasu do czasu rumianek z domowych sposobów i tabletki na wzmocnienie włosów. Mimo tego włosy niby są gładkie, ale końcowki wysuszone, połamane i rozdwojone :( A bez prostownicy, albo okrągłej szczotki nie wyjdę z domu. Zapytałam o zabiegi bo zaczynam coraz częściej rozmyślać nad intensywną regeneracją włosa, podczytywałam o Rytuałach Kerastase, są kuszące ale cena już troszkę mniej, chociaż gdyby odłożyć z miesiaca na miesiac to nie jest to jeszcze tragedia.
Ale Instytuty Kerastase mają tego taki wybór że trudno się na coś się zdecydować, co brać pod uwagę przy ewentualnym wyborze? Znacie jeszcze inne fryzjerskie zabiegi, które można jednorazowo zastosować,żeby odżywić włos?

Awatar użytkownika
Gusia90
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 625
Rejestracja: 28 maja 2009, 10:55

29 gru 2009, 23:47

Moge polecic świetna odzywke do wlosow ktora sama stosowalam, poniewaz moje wlosy tez sa farbowane i prostowane o to nazwa Henna Treatment Wax, w aptece mozna dostac za ok 20/25 zl i starcza na dlugo...

poniewaz sama jestem praktykantka u fryzjera ktory pracuje na kosmetykach matrixa i biolage wiec polecam z tego zabiegi, a najlepiej zapytac w dobrym salonie :D oraz sciac koncowki i dbac o nie :D

kobietapracujaca
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 72
Rejestracja: 14 lis 2014, 22:28

Re: Zabiegi regenerujące włosy u fryzjera

26 lut 2015, 17:59

Jest ogromna różnica ponieważ u fryzjera możemy dokonać tego co niemożliwe jest dla nas. Kosmetyki używane w salonach są profesjonalne i lepszej jakości. Warto udać się tutaj http://www.vicihair.pl/ do fryzjerki Eweliny jest to bardzo fajna i profesjonalna fryzjerka z dużymi umiejętnościami.

Awatar użytkownika
martynkaka
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 629
Rejestracja: 04 gru 2012, 11:37

Re: Zabiegi regenerujące włosy u fryzjera

27 lut 2015, 20:18

Miałam kiedyś robioną maskę keratynową. Działała całkiem fajnie :)

zuzankowa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 05 lut 2015, 11:40

Re: Zabiegi regenerujące włosy u fryzjera

04 mar 2015, 13:34

A sauna na włosy? Byłam ostatnio na saunie w salonie Anna i jestem zachwycona. Włosy mięciutkie, nawilżone, mam nadzieję,że taki efekt utrzyma się trochę dłużej :)

Lagenko
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 905
Rejestracja: 15 wrz 2014, 13:46

Re: Zabiegi regenerujące włosy u fryzjera

04 mar 2015, 13:53

Co do maski czy prostowania keratynowego to pełna zgoda,natomiast regenerację włosów warto przeprowadzać też samemu w domu i wzmacniać ich strukturę. po przez stosowania odpowiednich olejków czy nakładania maski białkowej.

Awatar użytkownika
martynkaka
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 629
Rejestracja: 04 gru 2012, 11:37

Re: Zabiegi regenerujące włosy u fryzjera

19 mar 2015, 10:30

Miałam kiedyś maskę keratynową, ale nie widziałam na swoich włosach jakichś spektakularnych efektów.

Awatar użytkownika
pliszkaaa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 13 mar 2015, 17:24

Re: Zabiegi regenerujące włosy u fryzjera

19 mar 2015, 19:17

Ja sie zastanawiam nad zabiegiem keratynowym na włosy. W sensie nad takim prostowaniem keratynowym. Ale to chyba sporo kosztuje. Chociaż jak pomyślę, że jeden taki zabieg to kilkumiesięczny odpoczynek dla moich włosów od prostownicy, to wydaje sie to być całkiem rozsądnym rozwiązaniem. Któraś kiedyś miała robione coś podobnego?

obrun
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 431
Rejestracja: 28 lip 2014, 15:03

Re: Zabiegi regenerujące włosy u fryzjera

30 mar 2015, 22:18

nigdy czegoś takiego nie robiłam, ale tak sobie myślę że chyba nie chciałabym mieć przez kilka miesięcy prostych włosów, wolę mieć raz proste, innym razem naturalne:)

dianakrolewna
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 48
Rejestracja: 09 kwie 2015, 12:25

Re: Zabiegi regenerujące włosy u fryzjera

11 kwie 2015, 21:53

Dziewczyny, czy któraś z Was ma jakieś doświadczenia w temacie zabiegu trwałego prostowania włosów? Bardzo zniszczyłam sobie włosy prostownicą i sie zastanawiam nad trwałym zabiegiem. Nie wiem tylko czy to działa a jesli tak to jak długo efekt się utrzymuje?

Wróć do „Moda, makijaż i fryzury”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: MichaelVocky i 1 gość