Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

Re: Gimnazja

03 kwie 2015, 23:40

Witam
Moja starsza córka rozpoczęła od września naukę w gimnazjum i uważam,że wprowadzenie ich to nie był najlepszy pomysł.Ja jestem starej daty i chodziłam do 8-klasowej podstawówki,więc nie miałam doczynienia z gimnazjalnymi szkołami.Generalnie nauczyciele podchodzą do uczniów bardziej jak w liceum,nie tak jak w SP.Nie podoba mi się też to,że na więcej się teraz pozwala.W podstawówce przynajmniej był jakiś rygor,a w gimnazjum farbowane włosy,pomalowane paznokcie i mocny makijaż to codzienność.Ja Zuzce raczej nie pozwalam się malować,wyjątkiem jest dyskoteka czy jakaś szkolna zabawa.
Zuzy gimnazjum połączone jest z liceum,może dlatego nauczyciele traktują ich inaczej niż w podstawówce.W każdym razie uważam,że gimnazjum to głupota,dużo korzystniejsza dla dziecka,jego rozwoju i edukacji była 8-klasowa podstawówka.

Muzyczka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:29

Re: Gimnazja

27 cze 2015, 21:45

Również uważam że gimnazja to nietrafiony pomysł. Dziecko wchodzące w okres dojrzewania nagle zmienia otoczenie i zaczyna szumieć. Sa oczywiście wyjątki ale wiadomo jaka jest większość. No i dyscyplina w szkole- to druga sprawa. Nastolatek w domu chodzący ideał bo zna granice a w szkole? Prawo tłumu- wszyscy szaleja to on tez. Poczytajcie tu
http://nianio.com.pl/ -kapitalny tekst o nastolatkach i w żartobliwej formie napisane czego nie wolno mówić nastolatkowi ;)




[/url]

bukmarza77
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 46
Rejestracja: 22 lip 2015, 22:58

Re: Gimnazja

30 wrz 2015, 19:52

Potwierdzam - wprowadzenie gimnazjów to była jedna wielka porażka. Mówię to z doświadczenia swoich dzieci i ich rówieśników... Temat rzeka, ehh :(

lauk11
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 21 kwie 2016, 14:43

Re: Gimnazja

21 kwie 2016, 14:53

mam nadzieję, że obecny rząd zlikwiduje te gimnazja bo to poroniony pomysł był, chyba tam dzieciom największa głupawka odwalała - przynajmniej moim.

OMichalina
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 05 paź 2016, 13:56

Re: Gimnazja

15 paź 2016, 15:12

Osobiście jestem za likwidacją. To co mówi się o gimnazjach nie jest wyssane z palca. To sama prawda.

Awatar użytkownika
Katdomka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 20 gru 2016, 08:31

Re: Gimnazja

22 gru 2016, 21:28

mam nadzieję, że obecny rząd zlikwiduje te gimnazja bo to poroniony pomysł był, chyba tam dzieciom największa głupawka odwalała - przynajmniej moim.
W tym wieku odwala największa głupawka. Ale to nie zależy czy się jest w gimnazjum czy podstawówce. Natomiast odseparowanie młodzieży z głupawką od maluchów z młodszych klas to dobry pomysł. I tak to funkcjonowało przed wojną. Dopiero w PRLu wprowadzono radzieckie metody nauczania 8 klasową szkołę, potem 10 klasową.

Wróć do „Starsze dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości