Awatar użytkownika
angelika89
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 110
Rejestracja: 27 lis 2013, 12:55

Re: adaptacja w przedszkolu

13 paź 2014, 13:54

u nas jest płacz :(
już nie wiem co mam robić...

Awatar użytkownika
Monika89
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 109
Rejestracja: 03 sty 2014, 14:54

Re: adaptacja w przedszkolu

14 paź 2014, 11:44

@angelika89 naprawdę jest aż tak źle? W naszym przypadku też był na początku płacz, ale po trzech dniach w przedszkolu wszystko się uspokoiło. Teraz córeczka mogłaby tam być przez cały dzień ;). Tutaj masz nieco rad dla mam przedszkolaków - http://www.mamazone.pl/artykuly/starsze ... zkola.aspx. Sama z nich korzystałam, gdy moje dziecko szlo po raz pierwszy do przedszkola :).

Dreptaki
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 84
Rejestracja: 16 gru 2014, 15:50

Re: adaptacja w przedszkolu

16 gru 2014, 16:13

Adaptacja w przedszkolu wymaga zazwyczaj trochę czasu i jedne dzieci odnajdą się w nim szybko a inne z kolei potrzebują więcej cierpliwości,uwagi. Grunt to myśleć pozytywnie i zostawić swojemu biegowi.

zuzankowa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 05 lut 2015, 11:40

Re: adaptacja w przedszkolu

13 kwie 2015, 18:56

Wiadomo, że każdy inaczej sie adaptuje. Ja myślałam, że z moim Jaśkiem będzie trudno, ale wzięłam go na dzień adaptacyjny do Przedszkola, poznał wszystkie panie, poznał dzieci, obejrzał zabawki itd. Bardzo mu się spodobało. Wydaje mi sie, ze problem dziecka może leżeć w tym,jeśli wcześniej siedziałaś z nim w domu, że moze pomyśleć, że już z nim nie chcesz siedzieć i chcesz go gdzieś oddać. Może boi sie, ze po prostu nie wrócisz..

obrun
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 431
Rejestracja: 28 lip 2014, 15:03

Re: adaptacja w przedszkolu

14 lip 2015, 12:29

Moje dziecko miało też problemy z adaptacją. Było nadpobudliwe i nie wiedzieliśmy co z tym zrobić. Przedszolanka dała nam kontakt do gabinetu, w którym możliwa była diagnoza ADHD. Nasze dziecko teraz czuje się znacznie lepiej, ponieważ korzysta z właściwej terapii.

dott
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 152
Rejestracja: 09 gru 2012, 20:35

Re: adaptacja w przedszkolu

21 lip 2015, 18:38

U nas nawet gładko poszło z tym że Kubuś nie chce wypróżniać się w przedszkolu, podobno to się zdarza ale niepokoi mnie że to trwa już dość długo i kończy się zaparciami i jeszcze większą niechęcią do wypróżnień. Stosujemy dicopeg junior ale słyszałam że potrzebna jest pomoc psychologa w takich przypadkach.

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: adaptacja w przedszkolu

07 sie 2015, 09:59

Tam gdzie nasza córka chodzi nie było żadnych problemów - przedszkolanki potrafiły od samego początku w odpowiedni sposób zainteresować dzieci. Ale ogólnie nasze dziecko było zdecydowanie na tak dla przedszkola.

Obcasik44
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 148
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:58

Re: adaptacja w przedszkolu

10 sie 2015, 21:48

A gdzie konkretnie chodzi Wasza córka, bo widzę, że to samo miasto?
Nasi znajomi mieli taki problem, że ich dziecko się darło przy każdym wejściu do przedszkola - przez pół roku.
Ale trudno powiedzieć dlaczego :(

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: adaptacja w przedszkolu

11 sie 2015, 09:57

Sowa na Grabówce. Świetne miejsce - anglojęzyczne przedszkole, bardzo wysoki poziom, tzn. widzę ile nasze dziecko wynosi z nauki u nich. Potrafi lepiej mówić po angielsku niż nasz młodszy syn w 3 klasie podstawówki.

Grimbard
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 12 sie 2015, 09:41

Re: adaptacja w przedszkolu

12 sie 2015, 09:44

jakie macie doświadczenia z adaptację dziecka w przedszkolu? czego mogę się spodziewać najgorszego?

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość