Francesca
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 27 kwie 2015, 13:11

Re: Mieszkanie - na co zwrócic uwagę przy jego kupnie?

27 kwie 2015, 14:07

Na sąsiedztwo, to bardzo ważne. Można trafić super ale i bardzo źle (imprezy do rana, krzyki). Fakt, że sprzedający nie powie prawdy o sąsiadach, ale można popytać ludzi mieszkających w budynku plus przyjść więcej niż raz czy dwa i o różnych porach.

nigela007
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 22 lis 2012, 20:58

Re: Mieszkanie - na co zwrócic uwagę przy jego kupnie?

30 kwie 2015, 22:56

Jak się kupuję przykładowo nowe mieszkania Żyrardów to w zasadzie patrzy się tylko na metraż i pietro, bo co nowe to nowe :)

martynarozkosz
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 109
Rejestracja: 02 gru 2014, 12:48

Re: Mieszkanie - na co zwrócic uwagę przy jego kupnie?

08 maja 2015, 12:38

Na wysokość kredytu!
Aby nie przerósł wasze oczekiwania i wprowadzić was w tarapaty finansowe.
Warto popytać się co nie co na tym forum ekspertów- http://www.banki-opinie.info/getin-bank ... t1057.html

semirka
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 204
Rejestracja: 07 paź 2014, 10:31

Re: Mieszkanie - na co zwrócic uwagę przy jego kupnie?

08 maja 2015, 14:02

I opinię o banku!
Czasami zastanawiam się gdzie niektórzy ludzie mieli głowy podpisując swoje kredyty!
Czasami kwoty jakie zaciągają- mogą przyprawić nie jedna osobę o zawrót głowy.
Dorzucam wam jeszcze jedno forum kredytowe gdzie możecie skonsultować wasze propozycje :-)

Sosenka12
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 130
Rejestracja: 14 kwie 2015, 09:47

Re: Mieszkanie - na co zwrócic uwagę przy jego kupnie?

14 maja 2015, 11:37

Dla mnie najważniejsza jest lokalizacja oraz dostępności do ważniejszych punktów w mieście. Aktualnie interesuję się http://rezydencjaorlowicza.pl/o_inwestycji.html ze względu na to, że jest na Powiślu, cichej i spokojnej dzielnicy. Mimo to, jest tu wiele fajnych miejsc, jak kluby i restauracje, trasa rowerowa i co najważniejsze metro :)

Szpileczkaaa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 31 sty 2014, 13:45

Re: Mieszkanie - na co zwrócic uwagę przy jego kupnie?

28 maja 2015, 21:09

Jeżeli kupuje się z rynku pierwotnego to na pewno na sytuacje dewelopera przykre mogłoby być gdyby ktoś wpłacił pieniądze, a potem miałoby się okazać, że inwestycja z jakiś powodów nie powstanie. Na pewno warto zwrócić na to uwagę. Inna sprawa to na pewno lokalizacja. Ostatnio przeglądałam na stronie pcg.pl bardzo fajnie mieszania we Wrocławiu.
Ogólnie jeśli chodzi o deweloperów to budują w coraz wyższym standardzie chyba dlatego, że jak kogoś stać już na mieszkanie to właśnie szuka takich wyższych standardów.

Awatar użytkownika
silvereye
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 58
Rejestracja: 04 lut 2015, 13:45

Re: Mieszkanie - na co zwrócic uwagę przy jego kupnie?

08 cze 2015, 15:48

Też planuję zakup mieszkania i szperając w internecie zapoznałem się z oferta Dozbudu
Patrzyliśmy ostatnio na domy w Serocku, bo teraz są w jakieś promocji- bliżniaki, ale ze sporym metrażem za 320 tys. To jest jeszcze dobra cena. Może nawet w ten weekend podjedziemy się tam pospacerować i podpatrzeć jak to wygląda. Na zdjęciach ładnie.
Makaroni i jak to wygląda tam? My tam byliśmy w któryś weekend rekreacyjnie nad zalewem na kajakach i nawet tak przyszło mi do głowy, że fajnie by było tam mieszkać, ale nie widziałam tego osiedla. Jak tam z infrastrukturą? Można posiedzieć z tydzień bez ruszania się więcej niz kilometr od domu? ;) my przez najbliższe dwa lata na pewno się nie wyprowadzimy, mamy jeszcze zobowiązania, ale siostra ma w planach pożegnać się z blokami i wspominała o sercoku właśnie. Mnie by pasowało ;)

Awatar użytkownika
CrazyCat
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 239
Rejestracja: 14 paź 2014, 10:34

Re: Mieszkanie - na co zwrócic uwagę przy jego kupnie?

06 lip 2015, 08:45

Przede wszystkim czy mieszkanie posiada księgę wieczystą. Jeśli nie to załatwianie i wszystko z tym związane jest bardzo kłopotliwe.

Jeśli chodzi natomiast o kredyt to zerknijcie sobie tutaj:
http://www.kredyt-mieszkaniowy.info/

Na stronie znajduje się obecnie bardzo dobry poradnik , który dokładnie wyjąsnia na co zwrócić uwagę biorąc mieszkanie na kredyt. Jesli jesteście młodzi i macie w swojej okolicy mieszkania deweloperskie to zastanówcie się nad kredytem w programie mieszkanie dla młodych.

Awatar użytkownika
szpilunia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 316
Rejestracja: 20 sty 2012, 15:57

Re: Mieszkanie - na co zwrócic uwagę przy jego kupnie?

31 sie 2015, 12:04

Ursynów jest raczej drogi, niby fajna w maire okolica i jest metro, ale balkon czy taras to nie to samo, co ogródek we własnym domu.

mirka85
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 331
Rejestracja: 16 kwie 2014, 08:01

Re: Mieszkanie - na co zwrócic uwagę przy jego kupnie?

20 wrz 2015, 10:57

Ja zwracam uwagę na wielkość mieszkania - zwłaszcza łazienki. Niedawno kupiliśmy mieszkanie i powoli szykujemy się do remontu. W sumie ma 60m2. Łazienka jest dość duża i właśnie ją urządzamy. Mamy już praktycznie wszystko, muszę tylko zamówić syfon do brodzika i lampę. Nie znoszę remontów ale wizja własnego mieszkania dodaje mi sił :)

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość