mummy
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2015, 17:28

Re: co na katar?

17 kwie 2015, 17:38

Może sól fizjologiczna?

stefan144
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 30 kwie 2015, 14:15

Re: co na katar?

30 kwie 2015, 14:23

My dodatkowo smarowaliśmy maścią majerankową.

wika88
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 09 gru 2014, 23:08

Re: co na katar?

06 maja 2015, 22:43

przede wszystkim nawilżam powietrze w domu (ręczniki na kaloryfery), planuję zakup nawilżacza, ale jakoś tak dotychczas nie było nigdy okazji (to znaczy zastanawiałam się, ale w końcu nie potrafiłam sama podjąć decyzji) i tak jakoś zostałam przy ręcznikach :ico_prasowanko:
Po drugie oczywiście w łóżeczku trzeba podnieść poduszkę (włożyć ręczniki czy książki). No i aspirator oczywiście jest w ruchu jak u Ciebie. To zazwyczaj pomaga. Rzeczywiście widzę, że ta maść majerankowa polecana przez stefana jest często wskazywana nawet przez pediatrów (np. w tym artykule http://www.osesek.pl/zdrowie-i-pielegna ... ienia.html) na katarek - gdzie ją kupić lub jak wykonać? Bo jestem troszkę skonfundowana tym moim niedoinformowaniem :ico_wstydzioch: a chętnie bym wypróbowała przy następnym zakatarzeniu.

KrainaDzidziusia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 19 maja 2015, 12:12

Re: co na katar?

19 maja 2015, 13:51

Jeżeli chodzi o notoryczny katar u małego dziecka to my również podawaliśmy sól fizjologiczną i pomogła pozbyć się tego problemu,więc polecam. Nie jest droga a za to bezpieczna i skuteczna.

dudacuda
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 08 wrz 2015, 12:12

Re: co na katar?

08 wrz 2015, 12:41

sól jest OK - musimy zawsze patrzeć przede wszystkim na zdrowie i bezpieczeństwo naszego pieszczocha.

szarlottka
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 264
Rejestracja: 13 sie 2013, 15:54

Re: co na katar?

17 wrz 2015, 13:18

U nas też sól się sprawdzała. Czasami też stosowałam maść majerankową i dawała radę. Teraz na katar mamy aerozol do nosa przepisany przez lekarza. Dopadł nas paskudny katar - przypuszczam, ze przyniesiony z przedszkola :/ Liczę na to, że szybko przejdzie bo maluchy już się w domu nudzą.

wmiaregit
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 wrz 2015, 13:58

Re: co na katar?

25 wrz 2015, 14:29

areozol to bardzo dobra opcja :) :ico_pocieszyciel:

Dina69
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 10 gru 2014, 20:21

Re: co na katar?

13 paź 2015, 14:33

Inaczej jest przy przeziębieniu inaczej przy alergii. Bardzo teraz modne są leki oparte o naturalne sposoby leczenia. Dotyczy to również kataru. Wielu lekarzy przepisuje teraz izotoniczny spray do nosa którego składnikiem jest woda morska. Taki lek i oczyszcza nos i zabezpiecza całą powierzchnię błony śluzowej nosa. Pomaga utrzymać fizjologiczna zdolność oczyszczającą błony śluzowej. Wspiera oraz przyspiesza proces gojenia i regeneracji tkanek. Mogą go stosować zarówno dorośli, jak i dzieci powyżej 6 miesiąca życia.
Obrazek
Źródło : doz.pl/apteka/k86-Przeziebienie_i_grypa

hortekst
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 22 paź 2015, 14:19

Re: co na katar?

22 paź 2015, 14:54

inhalacje z rumianku ;)
i uwaga! jak mamy mocno zatkany nos że nie możemy całkowicie oddychać to zdradze Wam śmieszny sposób żeby przez chwile móc normalnie poodychać ;)
wciągamy powietrze (tak normalnie robimy wdech nie jakiś wielki ) ustami i na bezdechu robimy... kilka pompek ;) przez najblisze kilka minut mamy fajnie odetkany nos ;) ja tak robie zawsze!
Pozdrawiam

Boska112
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 12 lis 2015, 17:01

Re: co na katar?

17 lis 2015, 10:55

Witajcie wszystko zależy jaki to katar czy infekcyjny czy alergiczny. Generalnie my również stosujemy inhalacje rożnego rodzaju. Dodatkowo czyścimy nosek solą wodną. Dodatkowo aloes i kropelki zależy czy to alergia czy infekcja. Wtedy i kropelki są inne.

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość