cebulka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 57
Rejestracja: 02 sie 2010, 12:26

Drugi dzień po alkoholu

25 wrz 2013, 10:56

My tu sobie gadu gadu o piciu a tematu jak się wystrzec nieprzyjemności dnia drugiego nie ma :). Także otwieram i pytam o Wasze sposoby na picie bez przykrych skutków.

zbychu1992
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 19 sie 2013, 14:02

Re: Drugi dzień po alkoholu

27 wrz 2013, 13:11

Ja chciałbym polecić swój własny artykuł o powstawaniu kaca: http://przepisy-studenckie.blogspot.com ... rca-i.html (mam nadzieje że nie zostanie wyrzucony przed moderatora jako spam). Zamierzam też opracować osobne części o zapobieganiu i leczeniu kaca więc polecam zaglądnąć na mojego bloga za kilka dni.
Ogólnie streszczając ten artykuł i zapowiadając kolejny mogę napisać że aby uchronić się od nieprzyjemności należy pić powoli, oczywiście nie za dużo, wypijać dużo płynów innych niż alkohol, spożyć nieco tłuszczu przez wypiciem alkoholu. Pomaga także zjedzenie owocu bogatego w witaminę C tuż po skończeniu lub w trakcie spożycia alkoholu. Również środki farmakologiczne ostatnio dosyć często reklamowane mogę pomóc zapobiegać, choć raczej tylko nieco zmniejszają kaca, nigdy go całkowicie nie eliminują.

cebulka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 57
Rejestracja: 02 sie 2010, 12:26

Re: Drugi dzień po alkoholu

02 paź 2013, 15:53

Dobre rady, dzięki wielkie. A sam próbowałeś jakieś środki? Ja nie potrzebuje dużej ilości alkoholu żeby i tak bardzo to odczuć :).

Awatar użytkownika
Metylda
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 11 paź 2013, 23:21

Re: Drugi dzień po alkoholu

16 paź 2013, 14:32

A z tą witaminą nie jest tak, że lepiej ją zażyć lub zjeść owoc przed spożywaniem? Podobno też zażycie aspiryny przed pomaga, ale nie wiem czy to prawda..

Awatar użytkownika
MarysiaStaskiewicz
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 25
Rejestracja: 18 mar 2014, 15:43

Re: Drugi dzień po alkoholu

20 mar 2014, 15:29

Polecam dużo wody z cytryną. Ale nie takiej smakowej wody a po prostu woda gazowana z dużą ilością pokrojonej cytryny.

AlicjaWKrainieCzarow
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 25
Rejestracja: 05 cze 2014, 14:28

Re: Drugi dzień po alkoholu

09 cze 2014, 10:03

Niegazowana chyba jednak lepsza, gdy komuś w żołądku "gazuje" samoistnie :D

Awatar użytkownika
ParycjaWR
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 131
Rejestracja: 14 lip 2013, 18:54

Re: Drugi dzień po alkoholu

17 cze 2014, 09:50

To ja polecam bić dobrej jakości alkohol, wtedy kac mniejszy. I nie łączyć palenia z piciem.

Mania45
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 gru 2014, 13:06

Re: Drugi dzień po alkoholu

18 gru 2014, 13:13

Nie wolno łączyć alkoholu z paleniem, to już o połowę mniejszy kac będzie.
Warto zjeść coś sytego, pełnowartościowego, wtedy organizm nie zostanie aż tak struty i "wypłukany".
A przede wszystkim, trzeba wiedzieć kiedy skończyć ;)

janosik83
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 26 sty 2015, 11:16

Re: Drugi dzień po alkoholu

26 sty 2015, 20:04

Ja ostatnio piję piwo z małych browarów i praktycznie nie odczuwam tzw. kaca następnego dnia - nawet po większym piciu. :-)

wypożyczalnia aut warszawa

karla33
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 97
Rejestracja: 27 kwie 2014, 22:46

Re: Drugi dzień po alkoholu

25 maja 2015, 18:34

Może rzeczywiście warto pic markowe alkohole, chociaż nie ważna jaka marka jak się przesadzi z ilością to i tak może być problem. Jeśli spędza się z kilkoma osobami trochę więcej czasu, to może lepiej pić coś z niedużą zawartością alkoholu np. cydr słowiański http://cydrslowianski.pl/

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość