Jolanda
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 123
Rejestracja: 08 mar 2015, 15:48

Sposoby na ból gardła

21 maja 2015, 16:35

Moja młodsza siostra na szczególną przypadłość - notorycznie boli ją gardło. Fakt, że "pracuje głosem", ale ciągłe uczucie dyskomfortu powoduje jej ogólne złe samopoczucie. Radzę jej wizytę u foniatry, jednak ona boi się, że nie pozwoli jej pracować.
Macie jakieś sposoby, które przynoszą ulgę w takich dolegliwościach?

malami21
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 58
Rejestracja: 10 gru 2014, 14:24

Re: Sposoby na ból gardła

24 maja 2015, 20:28

Jeśłi, jest to coś notorycznego to najlepiej uda się do lekarza, bo wygląda na infekcje.

Awatar użytkownika
Sandia
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 150
Rejestracja: 28 paź 2014, 15:10

Re: Sposoby na ból gardła

26 maja 2015, 15:35

Jeśli pracuje głosem to tym bardziej nie powinna lekceważyć takiej sytuacji. Przecież to może grozić poważnymi powikłaniami, które w końcu mogą doprowadzić do całkowitego zakazu wykonywania zawodu.

Taki stan, jak przewlekłe zapalenie gardła leczenie powinna skonsultować z lekarzem, który dobierze odpowiednie leki, aby nie pogłębiać choroby, ale wyleczyć definitywnie. Powinnaś zdecydowanie porozmawiać o konsekwencjach postępowania z siostrą, które mogą być poważne.

wozek
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 26 maja 2015, 16:14

Re: Sposoby na ból gardła

26 maja 2015, 16:22

Lepiej iść do lekarza bo może to być zwykły ból, jednakże może to być jakaś bakteria, np gronkowiec, którego wyleczyć można biorąc antybiotyki po zrobieniu wcześniej wymazu z gardła/nosa. Polega to na pomizianiu po języku i wewnętrznej części policzków wacikiem na patyczku przez pielęgniarkę- nic strasznego ani bolącego :)
Może ot być też np spowodowane nerwami, stresem itd ( ja mam coś takiego dziś mi neurolog zdiagnozowała, a wszystko już było sprawdzone). Nie ma co czekać i lepiej iść wcześniej i zapobiegać :)
Życzę zdrowia dla siostry
___________________________
http://www.sklep.lonex.pl

barbs
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 71
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:15

Re: Sposoby na ból gardła

26 maja 2015, 22:06

Podobno kisiel pomaga :), kleik z mielonego lnu, płukanie szałwią, z tabletek to fajny jest pyramidonek, jest na bazie miodu i szałwi. Mi pomaga :)

zaha
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 227
Rejestracja: 19 wrz 2014, 11:22

Re: Sposoby na ból gardła

02 cze 2015, 09:53

Podobno kisiel pomaga :), kleik z mielonego lnu, płukanie szałwią, z tabletek to fajny jest pyramidonek, jest na bazie miodu i szałwi. Mi pomaga :)
Szałwia, mleko z miodem to rozumiem, ale kisiel?

Awatar użytkownika
wiktoria007
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 43
Rejestracja: 18 wrz 2014, 11:08

Re: Sposoby na ból gardła

25 cze 2015, 15:45

Pyramidomek to lek dla dzieci, oprócz szałwi, wit. C, miodu, zawiera jeszcze wyciąg z porostu islandzkiego. Skoro jest dla dzieci to na pewno nie zaszkodzi i dorosłej osobie. Jest bardzo delikatny. Ja osobiście często stosuję produkty dla dzieci, krem, szampon ...od lat :)

obrun
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 431
Rejestracja: 28 lip 2014, 15:03

Re: Sposoby na ból gardła

30 cze 2015, 10:12

może wystarczy woda z solą.

sztukateria
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 08 lip 2015, 12:03

Re: Sposoby na ból gardła

08 lip 2015, 12:12

Iść do lekarza jak to długo trwa. Najlepiej do laryngoloda od razu. Może to też być na tle nerwowym lub coś z tarczycą.

Awatar użytkownika
apoDiscounter
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 22 paź 2014, 19:09

Re: Sposoby na ból gardła

09 lip 2015, 21:35

Polecam roztwór do płukania ust Kamistad, który zawiera naturalny wyciąg z rumianku, o działaniu antybakteryjnym i przeciwzapalnym. Działa chłodząco i przeciwbólowo, gdyż w jego składzie znajduje się substancja znieczulająca. Roztwór przyspiesza także regenerację mikrouszkodzeń błony śluzowej, która wyściela jamę ustną.

https://www.apo-discounter.pl/kamistad- ... -3361.html
Obrazek

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość