Awatar użytkownika
Gosiaczek79
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 09 cze 2009, 22:47

jak dbać o fikusa?

23 cze 2009, 09:37

Miałam do tej pory już kilka odmian i prawdę mówiąc żaden nie wytrzymał dłużej niż trzy tygodnie. Nie wiem co robie nie tak, bo jak potrzebują półcień, to je w takim miejscu stawiam, jak potrzebują wody to regularnie, ale rozsądnie podlewam. Co jeszcze mogę zrobić żeby tak szybko nie umierały? Bo to moja ulubiona roślinka domowa i nie chcę przerzucać się na kaktusy, których nie lubię.

agusia22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2159
Rejestracja: 16 gru 2008, 12:35

23 cze 2009, 11:52

Stanowisko:
Najlepszym miejscem jest miejsce jasne lub półcieniste, ciepłe i wilgotne, gleba powinna być wilgotna ale nie mokra, zalanie grozi masowym opadaniem liści (Fikus benjamina) lub śmiercią (Fikus pnący), tylko Fikus sprężysty reaguje mniej dramatycznie.

Hodowla:
Rośliny podlewamy tak aby ziemia nigdy nie była sucha ani mokra. Raz na trzy tygodnie zasilamy rośliny nawozem, i od czasu do czasu myjemy liście ściereczką namoczoną ciepłą wodą bądź spryskujemy silnym strumieniem wody ze spryskiwacza.

Powodzenia!!!

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

14 mar 2010, 00:40

gleba powinna być wilgotna ale nie mokra, zalanie grozi masowym opadaniem liści (Fikus benjamina)
:ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:
No to ja mierna ogrodniczka jestem..jak nie zasusze to zaleje na amen. No właśnie ostatnio chyba przesadziłam z wodą, bo ze ślicznego puszczającego pąki fikusa ..ostano to coś, taki badyl ohydny..liście mi zgubił z dnia na dzień praktycznie :ico_placzek:

Oto on:
Obrazek

kicia33
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 77
Rejestracja: 01 cze 2015, 16:15

Re: jak dbać o fikusa?

26 cze 2015, 15:13

Ja robiłam wszystko to i jeszcze koleżanka która ma ich kilka powiedziała że raz na dwa tygodnie powinien brać prysznic. I przeżył 10 miesięcy . Najdłużej utrzymany kwiatek :ico_haha_02: :ico_haha_01: Nie wiem dlaczego tak mu się stało był w jednym miejscu podlewany i wszystko było dobrze i nagle jak liście zaczął gubić to nie było ratunku.

annika27
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 43
Rejestracja: 24 cze 2015, 21:14

Re: jak dbać o fikusa?

22 lip 2015, 23:04

Ja też mam straszny problem z fikusami, które już na własny użytek nazywam psikusami :) Niestety, zawsze po jakimś czasie mi marnieją, zrzucają liście i po kwiatku :(

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość