Awatar użytkownika
CrazyCat
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 239
Rejestracja: 14 paź 2014, 10:34

ubezpieczenie domu. Na co zwracać uwagę

24 lip 2015, 13:31

Cześc Zastanawiam się w jakim towarzystwie ubezpieczeniowym ubezpieczyć dom. Gdzie Wy ubezpieczacie swoje mieszkania?

Awatar użytkownika
Bialadama
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 266
Rejestracja: 16 sie 2012, 10:31

Re: ubezpieczenie domu. Na co zwracać uwagę

24 lip 2015, 14:42

Cześc Zastanawiam się w jakim towarzystwie ubezpieczeniowym ubezpieczyć dom. Gdzie Wy ubezpieczacie swoje mieszkania?
Ja obecnie ubezpieczam w PZU. Jest to sprawdzony ubezpieczyciel tak więc mam pewność,ze nie będzie w przyszłości ewentualnych problemów przy wypłacie odszkodowania a to się ceni. Wprawdzie są negatywne opinie o nim w sieci ale wiadomo, że nie każdy bedzie zadowolony. Skontaktowałam się wcześniej z doradcą i to on wybrał dla mnie to ubezpieczenie. Tobie również proponuję to rozwiązanie. Zerknij sobie jeszcze tutaj:
https://superpolisa.pl/

Na stronie znajduje się obecnie porównywarka ubezpieczeń na dom oraz mieszkanie.Dzięki temu będziesz mogła dobrać coś odpowiedniego dla siebie.

Awatar użytkownika
Loczek
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 98
Rejestracja: 27 maja 2014, 19:00

Re: ubezpieczenie domu. Na co zwracać uwagę

24 lip 2015, 21:07

my ubezpieczyliśmy w banku w którym braliśmy kredyt - można sobie było wykupić taki pakiet. Dodatkowo trzeba zwrócić uwagę co obejmuje ubezpieczenie bo z tym to różnie bywa. Czy jest tam zalanie, pożar, wichury itp

Awatar użytkownika
mfind
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 10 lip 2015, 14:27

Re: ubezpieczenie domu. Na co zwracać uwagę

27 lip 2015, 15:02

Nie masz co się kierować zbytnio konkretnymi firmami, a ofertą ubezpieczenia :)
Ubezpieczenie domu musisz dobrać pod siebie i określić na jaką sumę chcesz ubezpieczyć elementy stałe (mury, podłogi, okna, drzwi), a na jakie ruchomości (meble, sprzęt itp.). Koniecznie musisz przeczytać wyłączenia odpowiedzialności w OWU, aby wiedzieć w jakiej sytuacji ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania - generalnie im więcej wyłączeń tym tańsa, ale i gorsza oferta. Sprawdź też w umowie jaka część odszkodowania przypada na konkretne szkody, przykładowo Twój dach jest wart 40 tysięcy i ubezpieczając dom na 300 tysięcy wcale nie musi oznaczać, że w przypadku zerwania dostaniesz równowartość szkody, bo może pojawić się zapis, że na naprawę dachu można przeznaczyć jedynie 10% sumy ubezpieczenia.

Ubezpieczenie powinno mieć jak najwyższą jakość, a dopiero później myśl o cenie - wtedy w przypadku szkody wiesz czy otrzymasz odszkodowanie.

Praktycznie wszystkie negatywne opinie na temat wypłacania odszkodowań z takich ubezpieczeń jak ubezpieczenie domu/mieszkania wynikają z tego, że przed zakupem klient nie zapoznał się dokładnie z umową i podpisał w ciemno lub trafił na agenta, który nie powiedział wszystkiego, dlatego jeszcze raz przypominam o czytaniu OWU :)

piorkopiorkowskie
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2015, 15:10

Re: ubezpieczenie domu. Na co zwracać uwagę

27 lip 2015, 16:26

ja mam ubezpieczenie w PZU

Awatar użytkownika
mfind
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 10 lip 2015, 14:27

Re: ubezpieczenie domu. Na co zwracać uwagę

29 lip 2015, 15:34

ja mam ubezpieczenie w PZU
A jaki zakres i ile płacisz?

TakaJakaJa
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 595
Rejestracja: 21 lis 2012, 15:16

Re: ubezpieczenie domu. Na co zwracać uwagę

21 sie 2015, 10:50

Też jestem ciekawa. W sumie ja nie mam ubezpieczonego.

Kasiek88
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 257
Rejestracja: 30 cze 2015, 19:10

Re: ubezpieczenie domu. Na co zwracać uwagę

28 sie 2015, 16:17

Ja też, ale wiem że pora to zrobić., tym bardziej że niedługo będzie u nas wszystko nowe po remoncie. Przy okazji kupowania ubezpieczenia roweru widziałam że CUK ma polisy wielu TU, więc pewnie będzie z czego wybrać dobre. Na cenę też patrzę oczywiście, choć wiem że to nie są duże pieniądze.

Awatar użytkownika
kijanka
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 246
Rejestracja: 02 paź 2012, 13:57

Re: ubezpieczenie domu. Na co zwracać uwagę

29 wrz 2015, 07:08

Przede wszystkim powinniście wczytać się w zakres danego ubezpieczenia. Powinien być w miarę szeroki. Patrzeć się również na ograniczenia oraz wykluczenia. NIe kupujcie ubezpieczenia tam gdzie jest najtanej bo ubezpieczenie będzie potrafiło mieć tyle ograniczeń,ze na nic sie nie przyda.

Obecnie bardzo dobrą ofertę ubezpieczeń posiada Proama: http://www.proama.ubezpieczenie.com.pl/ - na stronie znajdziecie informacje o ubezpieczycielu. Obecnie ubezpieczam tam swoje mieszkanie. Ich oferta jest bardzo szeroka.

Celina
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 182
Rejestracja: 19 lis 2013, 21:52

Re: ubezpieczenie domu. Na co zwracać uwagę

30 wrz 2015, 20:18

Ja też, ale wiem że pora to zrobić., tym bardziej że niedługo będzie u nas wszystko nowe po remoncie. Przy okazji kupowania ubezpieczenia roweru widziałam że CUK ma polisy wielu TU, więc pewnie będzie z czego wybrać dobre. Na cenę też patrzę oczywiście, choć wiem że to nie są duże pieniądze.
To są niewielkie pieniądze takie ubezpieczenie.Przelicz sobie na ich kalkulatorze majątkowym.

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość