Flora20
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 12 lis 2014, 17:48

czy mozna sie “przecwiczyc”?

12 lis 2015, 16:46

czesc dziewczyny! mam do was troszku dziwne pytanie. przez lato zaczelam uprawiac sport, przestawilam sie z totalnie siedzacego trybu zycia na bardziej aktywny :):):) cwicze coraz wiecej, do tej pory nie mialam zadnych problemow, wszystko bylo wporzadku. od jakichs 2 tygodni zaczelam miec bole stawow, ktore sa intensywniejsze podczas treningow (ale i tak zaciskam zeby i jade, ha!). i teraz pytanie - jak sie tego bolu pozbyc? czy to mozliwe zebym sie przecwiczyla? albo moze jeszcze cos innego jest przyczyna? biegam (w terenie i na biezni), próbowałam trochę crossfitu ale to już dawno, ostatnio zaczełam też ćwiczyć typowo na siłowni tj. podnoszenie ciezarow itd. bede wdzieczna za pomoc :)

AniaTkama
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:19

Re: czy mozna sie “przecwiczyc”?

13 lis 2015, 11:19

ale które stawy cie bola, bo chyba nie wszystkie? rece, nogi? cos z plecami masz? krzyz?

Awatar użytkownika
Ganka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 12 lis 2015, 16:20

Re: czy mozna sie “przecwiczyc”?

14 lis 2015, 01:33

a te bóle występują tylko podczas jednego typu ćwiczeń czy ciągle?? Tak przez internet to ciężko jest Ci pomóc bo programu ręce które leczą już nie ma. Najlepiej udaj się do jakiegoś fizjoterapeuty czy rehabilitanta i on pewnie coś Ci doradzi na Twoje bóle. A mogłaś sobie coś zrobić podczas wykonywania ćwiczeń szczególnie jak robiłaś źle te ćwiczenia.

Awatar użytkownika
daffy19
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 14 lis 2015, 19:50

Re: czy mozna sie “przecwiczyc”?

14 lis 2015, 20:22

jeżeli bolą Cię stawy to bardzo prawdopodobne, że z przeciążenia, za dużo ćwiczysz, za często albo za intensywnie, musisz trochę popuścić albo odpocząć, inaczej może przytrafić Ci się przykra kontuzja. Pamiętajmy, że jak już ćwiczymy to mądrze ;)

AniaABCfitness
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 30 cze 2014, 14:31

Re: czy mozna sie “przecwiczyc”?

18 lis 2015, 10:11

Kiedy dokładnie pojawiły się bóle? Piszesz, że niedawno zaczęłaś ćwiczenia na siłowni, to może być ze sobą powiązane. Przede wszystkim zredukuj częstotliwość treningu - ciało musi mieć czas na regenerację, a ćwiczenie codziennie wcale nie jest dobre dla zdrowia. Stawy mogą Cię boleć zarówno od biegania, np. po zbyt twardym podłożu, jak i od podnoszenia ciężarów - technika też jest tutaj ważna, nawet bardzo. Nie zmuszaj się ćwiczeń jeżeli odczuwasz ból! Może to Ci poważnie zaszkodzić i doprowadzić do urazu.

Awatar użytkownika
chemicals
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 18 lis 2015, 23:35

Re: czy mozna sie “przecwiczyc”?

18 lis 2015, 23:42

No ja bym się nie zdziwiła jakbyś była przetrenowana... Na przykład ja trenuję sport, jeżdżę na zawody, a jak miałam fazę, że się bardzo, bardzo starałam i ćwiczyłam po jakieś 12h tygodniowo, to się skończylo przetrenowaniem. Koleżanka ma rację, wrzuć trochę na luz, nawet jak 5 razy w tygodniu pójdziesz na zajęcia/siłownię to i tak bardzo dużo (po 1h na raz). Nie wiem czy wiesz, ale nawet fitnesski i kulturyści nie spędzają tyle czasu na ćwiczeniach co Ty.

Flora20
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 12 lis 2014, 17:48

Re: czy mozna sie “przecwiczyc”?

19 lis 2015, 10:33

no raczej nie od podnoszenia bo rece mnie nie bola, tylko kolana i czasem krzyz. czyli co, mam przestac biegac? jaka jest odpowiednia czestotliwosc?

AniaABCfitness
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 30 cze 2014, 14:31

Re: czy mozna sie “przecwiczyc”?

19 lis 2015, 16:41

Przede wszystkim daj czas swojemu organizmowi na odpoczynek :) Trzy miesiące to wcale nie tak długo, zwłaszcza jeśli wcześniej nie ćwiczyłaś w ogóle. Kolana mogą boleć również od podnoszenia ciężarów, obciążasz w końcu nie tylko ręce :) Myślę, że jeżeli chcesz zachować ciągłość ćwiczeń możesz poćwiczyć np. na orbitreku (mniej obciąża stawy), przykładowy zestaw ćwiczeń dla średniozaawansowanych znajdziesz tutaj: http://www.abcfitness.pl/przykladowy_pr ... iczen.html . Na siłowni umów się z trenerem żeby pokazał Ci jak prawidłowo wykonywać poszczególne ćwiczenia - dobra technika może zaoszczędzić Ci urazów w przyszłości. Póki co poćwicz co drugi dzień, niezbyt forsownie - ból jest sygnałem od ciała że coś jest nie tak i nie należy go ignorować! Jeżeli nie ustąpi należy bezzwłocznie udać się do lekarza.

Flora20
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 12 lis 2014, 17:48

Re: czy mozna sie “przecwiczyc”?

20 lis 2015, 13:25

ech a taka bylam dumna z siebie … no nic, trzeba to trzeba, odpoczne. najwyzej przestane jesc to nie zgrubne :D

Awatar użytkownika
Tomia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 16 lis 2015, 00:17

Re: czy mozna sie “przecwiczyc”?

22 lis 2015, 02:39

U mnie problemem z trenowaniem są nogi. Mam je od zawsze słabe, do tego ze skłonnością do żylaków, wiec prawie każde porządne cardio to dla nich spory wysiłek. Tak się składa, że większość ćwiczeń tego typu bardzo absorbuje nogi właśnie, więc nie mam wyjścia, muszę ćwiczyć. Dopiero po takim treningu, który mnie porządnie zmęczy, zabieram się za trenowanie na przykład brzucha, bo z niego nie spala się nic od razu, tylko po co najmniej kwadransie innych ćwiczeń.

Wróć do „Fitness, Diety i odchudzanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość