magdziapek
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 08 mar 2011, 12:13

08 mar 2011, 12:18

Ja mogę polecić kuchenkę z FP. Jest trochę droga, ale warta swojej ceny. Moja córeczka uwielbia się nią bawić. Ma 4 opcje: do nauki języka polskiego, nauki języka angielskiego, opcja tylko muzyka i opcja zabawa (wtedy wydaje tylko dżwięki np jak leci woda z kranu).

Piosenki są bardzo melodyjne, łatwo wpadają w ucho i dziecko bardzo szybko potrafi je powtarzać :-)

Moja córeczka zaczęła coraz więcej mówić, do tego potrafi rozróżniać już poszczególne kształty (jest tam możliwość wrzucania klocków do odpowiednich otworów); oraz poszczególne dzwięki np jak leci woda z kranu itp.

A do tego nauczyła się świetnie tańczyć :-) chociaż do tego akurat wystarczy zwykłe radio :))))))

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Jakie zabawki rozwijają mowę dzieci, uczą wyrazów?

27 mar 2015, 13:31

W ostatnim czasie zaszły poważne zmiany, zobaczcie tutaj - http://www.gimmik.pl/
Oczywiście wiele zależy od tego, ile macie pieniędzy do wydania, ale generalnie dzieci coraz częściej właśnie bawią się modelami elektronicznymi. I w tym widzę jeden poważny plus - spędzają czas na powietrzu, nie jest to siedzenie przy komputerze.

Awatar użytkownika
Nova23
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 236
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:26

Re: Jakie zabawki rozwijają mowę dzieci, uczą wyrazów?

18 lis 2015, 10:23

Ja bym raczej stawiała na tradycyjne zabawki - nie elektroniczne. Fajne są różnego rodzaju wycinanki, kolorowanki tylko wiadomo, że musi być asysta rodzica. Dziecko kojarzy sobie obrazek ze słowem. Fajnie mogą tez sprawdzić się puzzle lub klocki, z których można wyczarować wiele różnych przedmiotów. Dla troszkę starszych dzieci fajnym rozwiązaniem mogą okazać się składane modele, jak np. https://skleprevell.wordpress.com/ coś z takich rzeczy (najlepiej dopasować model do zainteresowań dzieciaka) - dodatkowo rozwija to u dziecka podobnie jak klocki wyobraźnię przestrzenną.
Ostatnio zmieniony 08 mar 2016, 23:47 przez Nova23, łącznie zmieniany 1 raz.

obrun
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 431
Rejestracja: 28 lip 2014, 15:03

Re: Jakie zabawki rozwijają mowę dzieci, uczą wyrazów?

18 lis 2015, 16:52

zabawki z gąsienicą

Lanlia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 14 maja 2015, 12:42

Re: Jakie zabawki rozwijają mowę dzieci, uczą wyrazów?

18 lis 2015, 18:07

Mowy uczy przede wszystkim interakcja z innymi, rozmawianie z dziećmi, opowiadanie im, śpiewanie. Dużo daje też czytanie dziecku

Awatar użytkownika
miotk25
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 22
Rejestracja: 28 paź 2015, 21:13

Re: Jakie zabawki rozwijają mowę dzieci, uczą wyrazów?

01 gru 2015, 20:51

Moim zdaniem do nauki słów najbardziej pomocne jest czytanie bajek dziecku, a jeśli chcemy żeby samo się czegoś dodatkowo uczyło to takie interaktywne laptopy są świetnym pomysłem.

Awatar użytkownika
martynkaka
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 629
Rejestracja: 04 gru 2012, 11:37

Re: Jakie zabawki rozwijają mowę dzieci, uczą wyrazów?

20 kwie 2016, 09:24

Zabawek edukacyjnych jest sporo, choć nie wiem czy akurat do rozwoju mowy. Jak dla mnie najważniejsze jest to w jakim otoczeniu się znajdują, jak się do nich zwraca. Słyszałam o programach edukacyjnych, ale nie o zabawkach. Znalazłam coś takiego: http://www.alces.pl/jak-nauczyc-dziecko-mowic/. Nic tam nie wspomniano o zabawkach, te wydaje mi się pojawiają się przy nauce pisania i poznawania liter, nie przy mowie. No i ważne jest żeby czytać dziecku jak najwięcej, to doskonały sposób żeby maluch poznawał nowe wyrazy.

mika1
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 71
Rejestracja: 29 paź 2015, 17:15

Re: Jakie zabawki rozwijają mowę dzieci, uczą wyrazów?

03 cze 2016, 22:25

Zależy od wieku dziecka i jak radzi sobie z mową. Wyboru możemy dokonać sami w sklepie z zabawkami www.urwis.pl znamy swoje dziecko najlepiej. Każda zabawa uczy, tylko jedna więcej, druga mniej :)

ewelina546
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 170
Rejestracja: 17 gru 2014, 22:36

Re: Jakie zabawki rozwijają mowę dzieci, uczą wyrazów?

29 sie 2016, 10:22

Witam, zabawki zabawkami do dziecka trzeba dużo mówić to od nas dorosłych dzieci się uczą owszem interaktywne zabawki mogą w jakiś tam sposób pomóc ale to do nas należy reszta, chyba że faktycznie nie widzimy postępów a przy tym pojawia się dziwne zachowanie to wówczas można udać się z dzieckiem do specjalisty, autyzm jest taka chorobą gdzie nie ma charakterystycznych objawów warto to zdiagnozować https://psychomedic.pl/diagnoza-autyzmu ... aspergera/

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Jakie zabawki rozwijają mowę dzieci, uczą wyrazów?

28 lis 2017, 09:52

Patrzcie tutaj - http://superurwis.pl/119-promocje
5 sekund fajnie rozwija. Lego to wiadomo - umiejętności manualne, ale to również wciąga.
Kwestia taka, jaki charakter ma wasze dziecko. Uważam, że nie powinno się maluchowi na siłę czegoś wciskać. Raczej starajmy się zapewniać takie rozrywki, które będą adekwatne do jego charakteru. Zabawek też nie musimy kupować na ilość - postawmy na jakość.

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość