Awatar użytkownika
silvereye
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 58
Rejestracja: 04 lut 2015, 13:45

Re: muzyka dla przedszkolaka :)

09 lis 2015, 16:31

Warto zainteresować dziecko także instrumentem muzycznym.
U mnie w domu rodzinym bylo pianino, ale nigdy mnie nie ciągnęło do tego instrumentu :) za to marzyłam o gitarze :) także wydaje mi się, ze dziecko samo "poczuje" pociąg d jakiegoś instrumentu, chociaż nie zaszkodzi spóbować :) ostatnio w polskim radiu dzieciom w jednej z audcyji codziennie sa przedstawiane instrumenty na kolejną literę alfabetu i to jest kopalnia pomysłów na to na czym dziecko mogłoby grać :)

ewania
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 24 lis 2015, 13:33

Re: muzyka dla przedszkolaka :)

26 lis 2015, 11:36

Moja córka za to uwielbia hip hop i pop! Kiedy włączam program muzyczny w tv zaczyna się wykręcać we wszystkie strony. Jak będzie starsza to trzeba będzie spróbować ją zapisać na jakieś tańce...

Awatar użytkownika
matylda007
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 63
Rejestracja: 30 paź 2014, 14:38

Re: muzyka dla przedszkolaka :)

13 sty 2016, 15:19

U nas królowały Smerfne hity i youtubowe piosenki dla dzieci, ale jakiś czas temu u znajomych usłyszeliśmy Polskie Radio Dzieciom... jesteśmy zachwyceni :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Nawijka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 21 mar 2016, 21:49

Re: muzyka dla przedszkolaka :)

21 mar 2016, 22:01

A słyszałyście o metodzie aktywnego słuchania muzyki wg. Batti Strauss? Córa ma to w prywatnym przedszkolu http://hocki-klocki.com.pl. Metoda najczęściej jest oparta na muzyce poważnej i pokazuje, że nie każde dziecko musi zostać muzykiem, nie każde musi mieć słuch muzyczny, ale jeśli tylko chce aktywnie słuchać, może się naprawdę uwrażliwić na muzykę.

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość