obrun
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 431
Rejestracja: 28 lip 2014, 15:03

Re: Hotele pięciogwiazdkowe - pytanie

04 gru 2015, 10:55

Nigdy nie spałam w takim hotelu. Jednak to jest dla mnie trochę zbyt duża cena.

Dessi
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 148
Rejestracja: 16 paź 2014, 22:48

Re: Hotele pięciogwiazdkowe - pytanie

04 gru 2015, 13:13

Ja nocowałam w swoim zyciu w wielu hotelach, i obskórnych, i własnie 5-cio gwiazdkowych. Czy jest różnica? KOLOSALNA. Podam na przykładzie jednego z moim ulubionych - Rialto w Warszawie. Obsługa jest super miła, pomogą w każdej rzeczy, w tkich hotelach 2-3 gwiazki nie raz mi się zdarzało, ze na dzień dobry nie słyszałam nawet odpowiedzi, albo odburknięcie. Wystrój - tu jest widać najbardziej. kurat ten hotel co wymieniłam ma niestandardowy wystrój nawet na 5*, ale generalnie masz duzo więcej rzeczy, sa w o niebo lepszym stanie. Dlaczego wybiram taki hotel? Bo wiem, że tam sie czuje jak prawie że księżniczka ;) I wiem, że te pięć gwiazdek to znaczy bardzo dużo w tej branzy, jest okropnie ciężko dostac. Polecam każdemu chociaż raz spróbować ;) chociaz wiem, że nie zawsze jst na to kasa.

Awatar użytkownika
jagoda343
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 31
Rejestracja: 30 paź 2015, 11:09

Re: Hotele pięciogwiazdkowe - pytanie

09 lut 2016, 21:42

Nie wiem co ludzie widza w hotelach 5-cio gwiazdkowych lecz ja preferuje 3 gwiazdkowe standard super. Bardzo często korzystam z hoteli w całej Polsce, mam już swoje ulubione miejsca. Ostatnio byłam na Konferencji w Rzeszowie gdzie korzystam z hotelu Hetman http://www.hotelewam.pl/623-hotel-hetman-rzeszow.html. Możliwość korzystania z siłowni a także z strefy relaksu po długim meczącym dniu.

Sosenka12
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 130
Rejestracja: 14 kwie 2015, 09:47

Re: Hotele pięciogwiazdkowe - pytanie

30 mar 2016, 10:45

Myślę, że to wam pozwoli zobaczyć na jakiej zasadzie są odgórnie przyznawane gwiazdki :) Sam poziom obsługi zależy już od właściciela hotelu :)

Jedna gwiazdka (*) – Jest to najniższy standard w skali. Hotele kwalifikujące się do tej kategorii, spełniają zwykle podstawowe normy - w pokojach musi znajdować się łóżko, szafa, szafka nocna i umywalka, łazienka jednak może być na zewnątrz pokoju. Nie jest wymagane posiadanie przez Hotel parkingu, telewizorów w każdym pokoju. Obsługa hotelowa musi mieć wykształcenie min. średnie i w stopniu komunikatywnym znać, co najmniej jeden język (po za ojczystym).

Dwie gwiazdki (**) – Hotele w tej i wyższych kategoriach spełniają znacznie wyższe standardy. Pokój oprócz wyposażenia standardowego powinny mieć - łazienkę, telefonem, odbiornik telewizyjny, śniadanie w cenie noclegu. Sam hotel powinien zapewniać m.in. wymianę pościeli dwa razy w tygodniu, niewyszukaną restaurację, małą salę spotkań, pokoje zamykane na klucz, parking dla gości hotelowych, większe pokoje. Obsługa hotelowa musi spełniać takie same standardy jak w przypadku *, ale powinna być dostępna dla indywidualnej obsługi pokoju przez 12 godzin an dobę.

Trzy gwiazdki (***) – Oprócz większej przestrzeni i standardów z **, pokój powinien zawierać m.in. klimatyzację, codzienną wymianę pościeli i ręczników, sprzątanie. W Hotelu m.in. pokoje są wyciszone, restauracja dobrej klasy, siłownia, centrum odnowy, system drzwi na kartę, dwie sale konferencyjne właściwe dla organizacji szkoleń, ułatwienia dal niepełnosprawnych, parking strzeżony, pobliski postój taksówek. Obsługa do pokoju musi być dostępna do godz. 22, a jej kwalifikacje wyższe lub średnie specjalistyczne – zna przy tym 2 języki obce, w tym jeden biegle.

Cztery gwiazdki (****) – Standardy z *** uzupełniono m.in. o znacznie większą przestrzeń pokoju, Internet, wyższą klasę urządzeń i wyposażenia. Hotel ma m.in. dobrze wyposażone centrum biznesowe, dużo sal konferencyjnych, dwie restauracje, bar, klub nocny, często basen, centrum odnowy, siłownia, Internet w pokojach, lokalizacja w centrum miasta, dźwiękoszczelne okna, wyciszone pokoje. Obsługa hotelowa dostępna 24h, oraz dostępna wypożyczalnia dodatkowego sprzętu i realizacja zamówień specjalnych.

Pięć gwiazdek (*****) – W teorii najwyższa kategoria hoteli, w praktyce niektóre hotele znacznie przewyższają go luksusem, dostając nawet 7 gwiazdek. Luksusy znane z ****, poddane zostają rozszerzeniu, dodatkowo hotel ma obowiązek posiadać profesjonalne centrum biznesowe z sekretarką, nowoczesną technikę zabezpieczeń, obiekty usytuowane w ścisłym centrum miast przy centrach biznesowych, odnowę biologiczną, miejsce parkingowe dla każdego gościa hotelu, rezerwowane według numerów pokoju, fryzjer i wiele innych maksymalnie ulepszających komfort rzeczy.

szarlottka
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 264
Rejestracja: 13 sie 2013, 15:54

Re: Hotele pięciogwiazdkowe - pytanie

07 maja 2016, 18:30

Ja nie nocuje w 5* hotelach bo jest to zbyt drogie moim zdaniem.
Zazwyczaj wybieram hotele 3* takie jak np ten http://www.hotelpolonez.pl/ Obsługa jest na poziomie, pokoje czyste i lokalizacja zazwyczaj jest bardzo dobra. W tym roku chyba wybierzemy się ponownie do Krakowa, myślimy też o Sopocie.
Mam już upatrzone hotele w których chciałabym się zatrzymać.
Naprawdę moim zdaniem nie ma co przepłacać za nocleg.

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Hotele pięciogwiazdkowe - pytanie

09 maja 2016, 12:05

Bo to całkowicie inny standard ;-) W 2014 upolowaliśmy na Travelplanet hotel w Tunezji - Mehari Hammamet. 5*.
Na wejściu drink, odrębne spotkanie z pracownikiem hotelu. Kłaniają się ciągle, nie pozwalają nawet samemu ściągać windę. Inny poziom kuchni, alkohole w szkle. Nie bierzesz więcej niż jednego drinka samodzielnie - przynoszą do stołu. Inny poziom czystości, szybki internet (Tunezja!) i tak długo można wymieniać. Warto płacić więcej.

internautka
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 413
Rejestracja: 05 paź 2018, 10:31

Re: Hotele pięciogwiazdkowe - pytanie

12 paź 2020, 13:11

Radzę właśnie skorzystać z takich hoteli, wyjeżdżając w góry na narty do Włoch, https://www.narty-wlochy.pl/.

Wróć do „Nasze hobby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość