diet91
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 01 mar 2016, 14:08

Re: Problemy ze snem

01 mar 2016, 14:13

Mój sen był krótki - trwał około 5-6h dziennie. Zmieniło się to po zakupie opaski Xioami (około 150 zł).
Zlicza kroki i co ważne monitoruje sen. Staram się spać teraz około 7.5h dziennie. Wszystko na wykresach widać.

Bardzo dobry gadżet. Chcę go zamienić na firmę Garmin Vivofit 3, który wyjdzie w czerwcu. Też pomaga w monitorowaniu snu.

Przy okazji głowa mnie nie boli - jak wysypiam się normalnie :)

barbs
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 71
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:15

Re: Problemy ze snem

10 mar 2016, 11:24

Ja jak nie mogę spać to biorę nervomix sen, szybciej mi sie po nim zasypia a w składzie ma melisę i chmiel z tego co pamiętam, zawsze wietrzę pokój przed spaniem, czasami piję mleko ciepłe :)

kawato
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 19 lut 2016, 19:38

Re: Problemy ze snem

14 mar 2016, 23:06

Ja przez duże ilości spożywanej kawy miałam problemy z zaśnięciem. Budziły mnie tez w nocy skurcze. Teraz biorę magnez, ograniczam kawę, a w aptece polecili mi małe, ziołowe niebieskie pigułki na sen. Nie pamiętam ich nazwy, ale 3 h po zażyciu zasypiam na siedząco ;) Rano jestem tak wyspana, że czuję się jak nowy człowiek :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Yaana
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 24 lut 2016, 21:29

Re: Problemy ze snem

15 mar 2016, 00:12

U mnie świetnie sprawdza się zwykły magnez, jestem o wiele spokojniejsza.
Nic, tylko się cieszyć w takim razie. Nie jestem lekarzem, ale to nie musi chyba oznaczać, że zwykły magnez pomoże wszystkim.

Awatar użytkownika
SiecDiagnostyka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 29 mar 2016, 22:15

Re: Problemy ze snem

29 mar 2016, 22:26

Być może dzięki podstawowemu panelowi badań krwi, będziemy w stanie rozpoznać choroby, które mogą być przyczyną dotykających nas zaburzeń snu. W tym celu proponuję wykonanie morfologii krwi i badania ogólnego moczu, a także oznaczenie poziomu glukozy na czczo, enzymów wątrobowych (AspAT, ALAT), mocznika, kreatyniny, sodu, potasu czy OB.

Awatar użytkownika
mama_muminka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 89
Rejestracja: 18 lut 2010, 21:01

Re: Problemy ze snem

06 kwie 2016, 13:19

Ja gdzieś słyszałam, że korzystnie działa łykanie na pół godziny przed snem suplementu z melatoniną, dlatego kupiłam sobie Forsen forte, który miał jej najwięcej i jak coś mnie trapi w ciągu dnia i mam już takie przeczucie, że może być ciężko zasnąć, to łykam sobie jedną tabletkę, Pomaga, bo sen przychodzi szybko, nic mi się nie śni i wysypiam się nawet po 8-9 godzin :D

barry
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 10 cze 2016, 10:03

Re: Problemy ze snem

10 cze 2016, 10:43

Spróbuj się przed snem wyciszyć. Niestety w nawale obowiązków kłopoty ze snem się zdarzają.

Awatar użytkownika
martynkaka
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 629
Rejestracja: 04 gru 2012, 11:37

Re: Problemy ze snem

16 cze 2016, 06:47

Każdy miewa okresowe problemy ze snem. Mi najczęściej pomaga wypicie herbatki z szyszek chmielu. Ale jeżeli taki problem występuje dłużej, to lepiej skonsultować się z lekarzem.

barbs
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 71
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:15

Re: Problemy ze snem

29 cze 2016, 10:33

chmiel dobrze działa na sen, ja wolę jednak w formie tabletkowej, w nervomixie sen jest właśnie chmiel, melisa, mam go w apteczce na wszelki wypadek, powiem Wam ze teraz mi się też kiepsko śpi jak są te upały i wcześnie jasno się robi, jakoś się budzę o 4 i nie mogę zasnąć :/

Weronika888
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 93
Rejestracja: 10 wrz 2016, 20:27

Re: Problemy ze snem

16 lut 2017, 13:21

A może żyły wodne tak na Was wpływaj? Polecam zbadać pomieszczenie. A jak coś to kupić odpromiennik Creatos. Ja taki dostałam od teściowej i teraz naprawdę problemy z zasypianiem minęły.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość