Awatar użytkownika
Maryna30
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 155
Rejestracja: 16 lip 2013, 12:14

Re: bardzo sucha skóra

14 mar 2016, 15:39

Zdecydowanie bardzo sucha skórę należy odpowiednio nawilżać i natłuszczać. Sama od pewnego czasu mam ten problem i moim odkryciem są dermokosmetyki Eloderm. To linia emolientów przeznaczonych dla dzieci oraz osób z problemami takimi jak przesuszona skóra, azs, czy skłonność do podrażnień. A co dla mnie jest najważniejsze są hipoalergiczne i nie mają w składzie barwników, parabenów i substancji zapachowych. :-)

mini005
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 21 paź 2015, 21:46

Re: bardzo sucha skóra

15 mar 2016, 10:53

Ja korzystam ze sposobów opisanych na stronie http://www.sposobnik.pl/uroda/15-sposob ... cha-skore/. Mi bardzo pomaga, zdecydowanie zaczęłam więcej pić wody żeby nawilżyć skórę od środka.

Awatar użytkownika
Maryna30
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 155
Rejestracja: 16 lip 2013, 12:14

Re: bardzo sucha skóra

29 mar 2016, 12:01

@dorota33 te kosmetyki o których pisałam z Elodermu nie działają tylko doraźnie. Są opracowane w porozumieniu z dermatologami i mają na celu głębokie nawilżenie nie tylko naskórka, ale i głębszych warstw skóry. Poza tym łagodzą podrażnienia i z tego co się orientuję, to mają także kosmetyki przeznaczone dla niemowląt. Sama używam takich, które mogą stosować dzieci. :-)

napolanka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 12 lut 2016, 18:53

Re: bardzo sucha skóra

30 mar 2016, 04:30

A czy ktoś zna krem do rąk Farmony? Ostatnio często natykam się na tą markę i w sumie kusi mnie by coś zakupić, ale nie wiem czy warto. W każdym razie, a propo suchych dłoni, to czy któryś z tych kremów warto kupić https://farmona.pl/promowane-produkty/kremy-do-rak-pl/, jak myślicie? Jak na razie używam kremy do rąk Avon, ale w moim przypadku nie spisują się dobrze. Szukam czegoś innego... skutecznego.

hania31
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 34
Rejestracja: 10 lip 2015, 21:20

Re: bardzo sucha skóra

01 kwie 2016, 13:50

Moim zdaniem warto wybrać się do apteki, tam doradzą i pomogą wybrać coś odpowiedniego. Też mam suchą skórę, ale mi pomaga balsam z nivea.

mycha87
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 75
Rejestracja: 25 wrz 2015, 14:09

Re: bardzo sucha skóra

02 kwie 2016, 21:29

Mnie pomógł zabieg mezoterpii z kwasem hialuronowym - http://www.klinikasfera.pl/medycyna-est ... ezoterapia. Skóra po zabiegu nie tylko się ładnie napięła, a zmarszczki wygładziły, ale i zyskała nawilżenie. Tak że myślę, że taki zabieg można rozważyć :)

Lagenko
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 905
Rejestracja: 15 wrz 2014, 13:46

Re: bardzo sucha skóra

06 kwie 2016, 08:40

Tego typu zabiegi faktycznie są skuteczne,jednak z drugiej strony nie warto od razu się na nie decydować,tylko spróbować naturalnych kosmetyków,odpowiedniej pielęgnacji. Na wysuszoną i pozbawioną kolorytu skórę,bardzo dobrze zadziała kolagen i kosmetyki na jego bazie.

Awatar użytkownika
CoCosanka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 147
Rejestracja: 23 maja 2014, 12:36

Re: bardzo sucha skóra

07 kwie 2016, 16:30

Maryna30

Te kosmetyki o których wspominasz brzmią dość ciekawie przyznam że od dawna borykam się z problemem suchej skóry za każdym razem po kąpieli po prostu się ona na mnie (wałkuje) co nie jest ani fajne ani estetyczne :( nawet częste peelingi nie pomagają. A że nie testowałam jeszcze kosmetyków które zawierają w swoim składzie emolienty to chyba warto spróbować :)

rozazamirska
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 08 kwie 2016, 12:01

Re: bardzo sucha skóra

08 kwie 2016, 12:07

Ja miałam wielki problem z suchą skórą na twarzy, wręcz schodziła mi i łuszczyła się, kiedy jej dotykałam, była jak tarka..do tego ciągłe swędzenie. Ku mojemu zaskoczeniu, pomógł mi..zwykły olej kokosowy. Kupuję 300 ml nierafinowanego raz na 2 miesiące i używam go nie tylko na twarz, ale i na ciało i włosy. Działa cuda!. Do tego raz w tygodniu maseczka nawilżająca, zwykle Yves Rocher i twarz poprawiła mi się o milion procent :)

cytrynka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 16 wrz 2014, 11:21

Re: bardzo sucha skóra

08 kwie 2016, 12:53

wow, ja zazwyczaj męczę się ze suchą skórą podczas zimowych dni

Wróć do „Być kobietą”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 1 gość