Mikka07
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 19 sie 2014, 13:44

Re: Nauka jezyka

19 sie 2014, 13:47

Można również uczyć się samodzielnie i spotykać się w celu szlifowania wymowy i obycia się po prostu z konwersacjami w innym języku. Fiszki są fajnym rozwiązaniem, dostosowując je do poziomu.

uwodzicielka1
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 635
Rejestracja: 27 lip 2015, 13:14

Re: Nauka jezyka

18 gru 2015, 09:43

to jest najlepszy i najskuteczniejszy sposób. Tylko wiadomo, że najpierw trzeba poznać jakieś podstawy żeby od czegoś wyjść.

domi99
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 75
Rejestracja: 04 paź 2014, 14:32

Re: Nauka jezyka

06 sty 2016, 12:14

ja mysle ze najlepiej to wybrac jakis kurs jezykowy, bo pod okiem profesjonalistow sie czlowiek dobrze nauczy i wymowy i gramatyki. Ja jestem po kursie niemieckiego i angielskiego w Akademii Jezykowej w Gdansku i jestem zadowolona. Najwiekszy problem mialam z rozmawianiem ale szybko sie to udalo przezwyciezyc

szarlottka
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 264
Rejestracja: 13 sie 2013, 15:54

Re: Nauka jezyka

25 sty 2016, 17:24

Jeśli chcesz się uczyć języka obcego to poszukaj profesjonalnego kursu. Ja szukałam szkoły językowej z Hiszpańskim jakiś czas. Kiedys się uczyłam tego języka ale po wykonaniu testu z http://www.e-korepetycje.net/test-jezyk-hiszpanski wiem że mój poziom jest bardzo niski i muszę się zapisać do grupy początkującej. Warto wykonać sobie taki test, przynajmniej człowiek wie na jakim poziomie jest i nie wybierze złej grupy.

weronikawroblewska
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 124
Rejestracja: 31 mar 2015, 13:15

Re: Nauka jezyka

08 lut 2016, 17:40

Ja też uczyłam się na korepetycjach i to rzeczywiście dało efekty. Trzeba tylko mieć sporo mobilizacji, bo trzeba się uczyć i przykładać.

---
http://szczecin.tlumaczymy.org/tlumacze ... o-szczecin

Awatar użytkownika
miotk25
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 22
Rejestracja: 28 paź 2015, 21:13

Re: Nauka jezyka

06 kwie 2016, 20:05

Ja zaczęłam się uczyć języka niemieckiego od podstaw. Z racji tego, że sama bym nie dała rady to skorzystałam z kursu niemieckiego online. Jest to metoda nauki opracowana przez panią Agnieszkę Drummer. Dla zainteresowanych podsyłam linka do stronki http://www.metodaad.pl/

Awatar użytkownika
martynkaka
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 629
Rejestracja: 04 gru 2012, 11:37

Re: Nauka jezyka

12 kwie 2016, 11:59

Nauka języka obcego z pewnością nie jest łatwa, ale wystarczy nieco chęci i samozaparcia. Można się uczyć samemu, sięgając po podręczniki, albo z internetu, albo zapisać się na kurs. Jaki język najlepiej się uczyć? Teoretycznie najlepszym jest angielski, ale dziś tak naprawdę wiele innych języków jest przydatnych, a pracodawcy często szukają osoby znające takie orientalne języki jak chiński, japoński, hiszpański czy też inne.

Mariolka339
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 30 mar 2016, 14:22

Re: Nauka jezyka

12 kwie 2016, 12:08

Nauka języka obcego z pewnością nie jest łatwa, ale wystarczy nieco chęci i samozaparcia. Można się uczyć samemu, sięgając po podręczniki, albo z internetu, albo zapisać się na kurs. Jaki język najlepiej się uczyć? Teoretycznie najlepszym jest angielski, ale dziś tak naprawdę wiele innych języków jest przydatnych, a pracodawcy często szukają osoby znające takie orientalne języki jak chiński, japoński, hiszpański czy też inne.
To wszystko prawda, co piszesz. Jakbym teraz miała zacząć się uczyć języka, to zdecydowałabym się na jakiś język orientalny, z którym kontakty biznesowe mogą się nasilić z czasem. Może turecki, może jakiś azjatycki, a na pewno chiński.

OlaMMPublications
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 07 mar 2018, 22:53

Re: Nauka jezyka

15 kwie 2018, 21:16

Warto pamiętać, że łaciną naszych czasów wciąż jest język angielski. Warto znać coś mniej klasycznego, jak np. chiński, oczywiście, ale bez angielskiego będzie nam współcześnie dość ciężko i w pracy, i w szkole. Tyle dobrego, że nauka tego języka jest bardzo przyjemna, a pomoce łatwo dostępne.
Zachęcam do zostania poliglotami :)
Pozdrawiam,
Ola
Doradca MM Publications

Awatar użytkownika
wlosynaglowie
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2018, 08:58

Re: Nauka jezyka

16 kwie 2018, 09:06

Moim zdaniem korepetycje, o ile trafi się na dobrego nauczyciela. W szkołach językowych często są nierówne grupy i ci słabsi nigdy nie przełamią się do mówienia, bo będą onieśmieleni tymi osobami, które radzą sobie lepiej. Z kolei na indywidualnych korepetycjach poziom dostosowany jest personalnie, a poza tym jest większa presja na to żeby być przygotowanym do zajęć.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość