Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

15 maja 2009, 10:58

Mama_Ania No nie mów, że się tym przejmujesz??????? My mamy u Wojtusia poniżej 3 centyla i tez chcieli nas wysłać do specjalisty ale ja się nie dałam zbałamucić.. no bez przesady- każdy jest inny, nie ma co patrzeć na centyle- to tylko średnia. Ja w każdym razie nigdzie nie idę.

[ Dodano: 2009-05-15, 11:00 ]
Myślę, ze marteić można się dopiero wtedy, kiedy malec w okresnie dorastania jest bardzo niski a nie kiedy jest dzieckiem.

Awatar użytkownika
Mama_Ania
4000 - letni staruszek
Posty: 4805
Rejestracja: 03 kwie 2007, 14:18

15 maja 2009, 11:11

Też nam tak mówiła. To fajna lekarka. Może teraz malutki, a później wystrzeli ze wzrostem? Ale nie zaszkodzi zrobić badania. To tylko krew. Trochę płaczu i spokój sumienia, że zrobione w odpowiednim czasie.

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

15 maja 2009, 16:02

Małgorzatka, to to bede sie smarowac dalej :-D Szkoda wyrzucac, a potem takiego zlezalego nie lubie :ico_wstydzioch:

Mama_Ania, oj to mialas z tymi maluszkami :ico_olaboga: Moj synek do roczku zazyl 10 antybiotykow :ico_szoking: Bylam zalamana i jak sie tu przeprowadzilismy,to poszlam do takiej starszej pani doktor,ktora przepisala nam szczepionke Bronhovaxom,dawalm mu do mleczka rano przez 10 dni,potem 3 tygodnie przerwy,znowu 10 dni,znowu przerwa i znowu 10 dni i zakonczylismy.To bylo jesienia i na wiosne byla powtorka.Odkad tu sie przeprowadzilismy,czyli czerwiec 2008 do dzis Andrzejek byl chory raz na angine we wrzesniu,i wowczas dostal antybiotyk i to wszystko :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Wszystkim to polecam,to jest dla dzieciaczkow,ktore coruja czesto na gorne drogi oddechowe ( gardlo,oskrzela itp)

A jeszcze wam napisze,ze do roczku oprocz antybiotykow,byl tez regularnie inhalowany,leczyli go jak astmatyka, a dzis jest zdrowy jak rybka :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Mama_Ania
4000 - letni staruszek
Posty: 4805
Rejestracja: 03 kwie 2007, 14:18

15 maja 2009, 17:04

iw_rybka, a w jakim wieku zaczęłaś podawać ten lek uodparniający? Patryk podobno jest jeszcze za mały...

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

15 maja 2009, 17:29

dokladnie we wrzesniu,czyli mial 1 rok i 5 miesiecy.

[ Dodano: 2009-05-16, 19:54 ]
mamuski pisac co u was,bo pomysle,ze czasu nie macie :ico_oczko:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

18 maja 2009, 18:54

iw_rybka pisze:mamuski pisac co u was,bo pomysle,ze czasu nie macie :ico_oczko:
_________________


No niestety.. czasami nie ma :ico_noniewiem:

nataliakoziol
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 32
Rejestracja: 03 wrz 2013, 13:05

Re: Jak zorganizowac czas przy dwojce maluchów ???

09 maja 2016, 09:24

To może i ja dorzucę parę groszy.
Przede wszystkim planować i jeszcze raz planować. Ja w tym celu stworzyłam kalendarzyk wydarzeń.
Też nie mam wiele czasu, pracuję i ciężko o wolny czas ale uwierzcie mi wszystko da się zrobić.

Zaczęłam, tak jak pisałam, od stworzenia kalendarzyka zabaw dla mojej dwójki urwisów. Nie ma niczego lepszego niż zabawa z dziećmi, aniżeli skazywanie swoich maluchów na gry komputerowe lub oglądanie telewizji przez cały dzień co negatywnie wpłynie na rozwój dzieci.

Po stworzeniu kalendarzyka, na początku dosyć krótki bo na dwa miesiące, zaczęłam wdrażać w życie swoje pomysły i podzieliłam oczywiście obowiązki między mną a mężem i myślę, że ten pomysł zdaje egzamin.

Większość pomysłów zaczerpnęłam z tego artykułu: http://pozytywka.com/blog/planowanie-czasu-dziecka
Bardzo mi się przydał, zwłaszcza jeśli chodzi o zabawy w domu. Muszę przyznać, że najczęściej korzystam z zabaw związanych z językami obcymi. Sama się przy tym świetnie bawię i uczę :)

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość