Awatar użytkownika
lorelai5
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 725
Rejestracja: 04 lip 2014, 13:10

Re: Zatoki

17 cze 2016, 20:34

A byłaś z dzieckiem u lekarza?

madziulkaaa
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 74
Rejestracja: 20 maja 2016, 13:05

Re: Zatoki

20 cze 2016, 16:48

A czy jeśli nie boli w okolicach zatok, to mimo to zatoki mogą być chore? Zastanawiam się, bo od dwóch tygodni męczy mnie katar. Możecie polecić jakieś dobre leki na przeziębienie? Tylko z drugiej strony zastanawiam się właśnie, czy to nie kwestia zatok albo alergii..

Dessi
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 148
Rejestracja: 16 paź 2014, 22:48

Re: Zatoki

23 cze 2016, 15:04

na taki katar zatokowy dobry jest inhalator tłokowy, ja mam diagnostic nano, skutecznie przepycha nos i zdecydowanie lepiej sie oddycha

Majcia555
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 66
Rejestracja: 14 cze 2016, 23:13

Re: Zatoki

28 cze 2016, 12:15

Wiesz co, dla mnie to brzmi jak typowe objawy grypy. Może spróbuj najpierw wykluczyć podstawowe choroby na które każdy z nas od czasu do czasu cierpi a dopiero później zastanawiaj się nad czymś większym. Warto byłoby iść do lekarza, niech zmierzy ciśnienie, osłucha, na pewno coś doradzi.

halinaiglak
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 15 maja 2019, 13:07

Re: Zatoki

15 maja 2019, 13:15

Zadowolona jestem bardzo z inhalatora Familino które nam kupił mój brat w prezencie. Po urodzeniu dziecka zażyczyłam sobie że jeśli ktoś chciałby coś kupić w ramach wyprawki to niech to będzie inhalator i brat się szarpnął :) Przydaje się taki sprzęt, można bezpiecznie i skutecznie podać maluszkowi lekarstwo omijając drogę – żołądek krew.

magdasocha
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 23 wrz 2019, 11:49

Re: Zatoki

23 wrz 2019, 11:52

Jeden z niewielu inhalatorów Novama Familino by Flaem, które możesz używać nawet w ciąży, chociażby z solą fizjologiczną. Kobiety w ciąży nie mogą stosować zbyt wielu metod terapeutycznych, jak coś boli, więc uważam, ze sięgnięcie po inhalacje to jedna z najlepszych opcji profilaktycznych w takim przypadku.

korsarkaczekoladowa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 34
Rejestracja: 23 sty 2018, 17:12

Re: Zatoki

25 wrz 2019, 23:38

zawsze przy zapaleniu zatok na maksa boli mnie głowa i przytyka mi nawet uszy, na głowę to jakiś ibuprofen pomaga a na uszy krople lix najskuteczniejsze, szybko mija ból, używam ich także czasami do czyszczenia uszu bo ładnie rozpuszczają woskowinę

rozena
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 90
Rejestracja: 19 lip 2017, 18:19

Re: Zatoki

28 lis 2019, 23:13

Nie wiecie czy ten lix można bezpiecznie stosować u dzieci? Mojego 7 latka boli ucho, probowałam się dostać do lekarza dzisiaj już nie ma miejsc, myslę czy mu tych kropli nie kupić.

MISSbutterfly
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 317
Rejestracja: 15 wrz 2009, 19:56

Re: Zatoki

04 lis 2020, 13:28

Chyba lepiej pójść z dzieckiem do laryngologa (polecam dr Witkowską z Pruszkowa) a nie leczyć na własną rękę? Ja rozumiem pozostawienie dziecka w domu jak jest przeziębione, no ale jak ma chore zatoki to problem jest już o wiele bardziej poważny i złożony.

Loretta
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 15 kwie 2021, 21:14

Re: Zatoki

19 kwie 2021, 22:19

Ja używam Hipertonic Spray, można stosować go u dzieci powyżej 3 roku życia. Zawsze mam go w domowej apteczce, bo widzę, że przynosi ulgę, udrożnia i oczyszcza nos, nawilża śluzówki. Kupuję go zwykle w internetowej Miro Apteka, bo tam mają niedrogo różne rzeczy i tam zaopatruję swoją domowa apteczkę, poza tym teraz wolę robić zakupy bez wychodzenia z domu.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość