Awatar użytkownika
Nova23
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 236
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:26

Re: praca, studia, wychowanie - jak ciężko to polaczyc...

12 paź 2015, 09:44

"Najważniejsza jest wiedza jaką mamy w głowie" - świetne podsumowanie. U mnie było tak, że na drugim roku okazało się, że jestem w ciąży. Kiedy więc przyszło do pisania pracy ciężko było z dzieckiem przy piersi. Dla mnie ważniejsze jest dziecko, więc wcale nie czuję się gorsza z tego powodu, że skorzystałam z pomocy redaktorów z http://www.iprace.pl/ Dzięki temu ja mogłam poświęcić cały czas córce nie rezygnując z obrony i tytułu.

zakista
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 15 paź 2015, 22:43

Re: praca, studia, wychowanie - jak ciężko to polaczyc...

15 paź 2015, 23:03

.


Macie jakieś pomysły na własną działalność gospodarczą?

Dużo szukałam i obecnie niestety jestem bezrobotna, ale w urzędzie pracy powiedzieli mi że mogę poszukać sobie firm oferujących kursy, a urząd mi to opłaci.

Zastanawiałam się nad kursami fryzjerskimi, szczególnie zwróciło moją uwagę beauty for you, gdzie mają szkolenia z przedłużania włosów.

Czy myślicie, że warto skorzystać?

Chyba teraz każda kobieta chce ładnie wyglądać i może miałabym szansę wreszcie mieć przyzwoite zajęcie :)

agusia87
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 63
Rejestracja: 03 lut 2016, 12:17

Re: praca, studia, wychowanie - jak ciężko to polaczyc...

03 lut 2016, 12:26

U mnie też było ciężko pogodzić te kwestie, ale dużo pomogła Nam Moja Mama. Po urodzeniu dziecka, wróciłam na studia i zabrałam się od razu za pisanie pracy licencjackiej i muszę Wam polecić, że dużo informacji znalazłam na forum http://www.forum.pisanie-prac.org.pl/to ... y-vt78.htm , więc jak macie jakieś problemy w pisaniu pracy zaglądnijcie sobie :) Ale nie to w temacie :) Cieżko połączyć, ale jak masz rodzinę to na pewno Ci pomoże, a to ogromnie ułatwi Ci pracę i studia :)

iska992
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 292
Rejestracja: 23 mar 2014, 07:58

Re: praca, studia, wychowanie - jak ciężko to polaczyc...

06 cze 2016, 09:14

Oczywiście, ze da się to wszystko pogodzić. Potrzeba tylko dobrego planu i chęci.
Ja od jakiegoś czasu myślę o powrocie na studia. Na https://notatek.pl/pomoce/nauki-prawne/ ... ie-cywilne znalazłam notatki z uczelni z całego kraju. Można z nich bez problemu korzystać. Dzieki temu studiowanie powinno być łatwiejsze :) wiem, że sobie poradzę. Chcę studiować prawo bo mnie to interesuje.

zuzamerkel
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 22 cze 2015, 16:58

Re: praca, studia, wychowanie - jak ciężko to polaczyc...

25 cze 2016, 23:01

Ja studiuję zaocznie, pracuję i wychowuję czterolatka - czyli się da, ale bywa pod górkę. Tutaj podrzucam artykuł o tym: http://www.wsb.pl/studia-i-praca-dzis-jeszcze-latwiej i gratuluje wytrwałości wszystkim, którzy łączą te obowiązki!

olka991
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 85
Rejestracja: 26 cze 2016, 07:48

Re: praca, studia, wychowanie - jak ciężko to polaczyc...

26 cze 2016, 07:53

Wszystko da się pogodzić jesli człowiek chce, to kwestia dobrej organizacji.
Zajrzyj sobie na http://poradnikpracownika.pl/ Znajdziesz tam porady dla pracowników i sporo przydatnych informacji na temat motywacji i dobrej organizacji.

semirka
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 204
Rejestracja: 07 paź 2014, 10:31

Re: praca, studia, wychowanie - jak ciężko to polaczyc...

21 lip 2016, 12:15

Ciężko wprawdzie połączyć studia, pracę i wychowanie dziecka, ale da się to zrobić, trzeba po prostu dobrze zorganizować sobie czas. Jeżeli szukacie dobry studiów w Warszawie, mogę polecić WSEIZ, znajdziecie tam między innymi takie kierunki jak gospodarka przestrzenna (http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-architektury/gospodarka-przestrzenna), inżynieria produkcji, budownictwo, a z ciekawszych kierunków artystycznych projektowanie mody.
Jeśli planujecie coś działać w kierunku to polecam Wam ten kurs konstrukcji ubioru.
Wydaje mi się, że po takim będzie Wam łatwiej na studiach, zwłaszcza, że zapotrzebowanie na takie umiejętności jest bardzo duże.

MankaJaslo
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 25 lip 2016, 21:50

Re: praca, studia, wychowanie - jak ciężko to polaczyc...

25 lip 2016, 22:02

Należy pamiętać, że obok matki jest jeszcze ojciec, który ma nie tylko prawa ale i obowiązki. Można go włączyć w podział obowiązków.

Ela1595
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 67
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:45

Re: praca, studia, wychowanie - jak ciężko to polaczyc...

28 wrz 2016, 11:39

Przyznam, że ciężko na pewno jest. Trzeba jednak sobie poradzić i włączyć do obowiązków również męża. Jeśli chodzi o pracę to proponuję dorywczą w Lemniscate jako tajemniczy klient. Praca łatwa o elastycznym harmonogramie. Moi znajomi tak pracowali u nich i byli bardzo zadowoleni. Zawsze to kilkaset złotych na życie. Fajne jest to, że można odpowiednio zaplanować sobie dzień dzięki elastycznym godzinom pracy. Jest to naprawa, która polega głównie na usunięciu przyczyny usterki, a potem wymianie uszkodzonych elementów, przedłużając życie odbiornika o wiele kolejnych lat. Aby ocenić koszt naprawy, niezbędny jest fizyczny kontakt ze sprzętem. Tylko wtedy można stwierdzić, na co cierpi nasz "pacjent" i jakie podjąć leczenie. Przypominamy, że wszystkie czynności związane z rozpoznaniem usterki i ustaleniem kosztów naprawy są całkowicie bezpłatne w naszym serwisie, a rezygnacja z naprawy w takiej sytuacji nie powoduje żadnych opłat. Nie wszystkie naprawy można wykonać na miejscu, podczas wizyty domowej. Zdarza się, że uszkodzenie sprzętu nie pozwala na wykonanie czynności serwisowych w domu. W szczególności telewizory LCD wymagają warunków warsztatowych - statyw umożliwia ustawienie sprzętu w dowolnej pozycji po zdemontowaniu obudowy, komputer stacjonarny z właściwym oprogramowaniem pozwala skutecznie diagnozować nieprawidłowości oraz wykonywać precyzyjne ustawienia sprzętowe. Niezbędna jest wtedy czynność, do której odczuwana niechęć towarzyszy większości z nas - transport jakiejkolwiek rzeczy ciężkiej lub wielkogabarytowej z domu do warsztatu, i z powrotem. Odbieramy sprzęt do naprawy własnym transportem W wyjątkowych sytuacjach służymy pomocą również w taki sposób. Przypadki takie dotyczą głównie osób, które nie są w stanie samodzielnie przywieźć sprzętu do naprawy, a sam tryb przyjęcia wymaga wcześniejszych ustaleń telefonicznych. Nawet telewizory najlepszych marek przysparzają czasami problemów. Jakie są najczęstsze awarie? To między innymi uszkodzony piksel, linie i szumy, niedziałający pilot lub niespodziewane wyłączanie się telewizora. Jeśli któryś z wymienionych problemów dotyczy Państwa urządzenia, skontaktujcie się ze specjalistami od naprawa telewizorów Wrocław z firmy Sir Local. Zapewniamy użycie oryginalnych części zamiennych oraz gwarantujemy szybkie i skuteczne naprawy. Zajmujemy się sprzętem wszystkich marek, między innymi: Samsung, LG, Sony, Philips, Grundig, Funai, Sharp, Daewoo, Thomson, Panasonic oraz wielu innych. naprawimy Twój telewizor szybko, tanio i skutecznie. Dzieciaki zepsuły sprzęt. Pan z Sir Local już w trakcie rozmowy telefonicznej wyjaśnił żonie, co może zrobić sama. Spróbowała, ale problem okazał się poważniejszy. Fachowiec przyjechał jeszcze tego samego dnia i wszystko naprawił. Spośród firm zajmujących się naprawą telewizorów i sprzętu RTV można na pewno polecić Sir Local. Są dyspozycyjni, więc nie trzeba brać wolnego w pracy. Bardzo konkretnie nazywają problem i od razu podają cenę za usługę. Sir Local specjalizuje się w fachowej pomocy w przypadku usterek sprzętu domowego, w tym telewizorów. Współpracujemy tylko z najlepszymi fachowcami, którzy profesjonalnie naprawią zepsuty telewizor, doradzą, jakie części kupić i zaproponują korzystne ceny. Naprawiamy sprzęt rtv, telewizory kineskopowe, LCD, plazmowe i inne. Firma Serwis LCD zajmuje sie naprawą telewizorów LCD, LED, Plazma, kineskopowe, CRT. Prowadzimy serwis telewizorów takich firm jak: Samsung, LG, Panasonic, Sony, Philips, Sharp, Hitachi. Naprawiamy monitory komputerowe LCD, LED wszystkich rozmiarów i marek. Między innymi zajmujemy się wymianą zbitych lub uszkodzonych matryc, naprawą matryc, naprawą zasilaczy, inwerterów. Nasza firma posiada stały dostęp do części, co pozwala nam na szybką oraz profesjonalną naprawę telewizora. Zapoznaj się z naszą ofertą. Przebieg wykonania zlecenia, naprawy telewizora: Umówienie terminu i godziny przyjazdu serwisanta. Przyjazd serwisanta do klienta i wykonanie sprawdzenia sprzętu. Bezpłatna wycena kosztów naprawy w ramach wykonywanej usługi. Przed wykonaniem naprawy konsultujemy cenę i przebieg wykonania usługi. Po akceptacji klienta przystępujemy do wykonania usługi. Na wykonaną usługę udzielamy trzy miesięcznej gwarancji. Rachunek wystawiamy tylko na żądanie klienta. W przypadku rezygnacji z usługi klient ponosi koszty sprawdzenia sprzętu Posiadamy duże doświadczenie w naprawach telewizorów gdyż prowadzimy serwis!
Ostatnio zmieniony 07 sie 2019, 15:18 przez Ela1595, łącznie zmieniany 1 raz.

miska2000
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 30 cze 2016, 15:27

Re: praca, studia, wychowanie - jak ciężko to polaczyc...

02 paź 2016, 12:23

Nie planowałam ciąży :D w jej trakcie źle się czułam. :ico_dziecko: Zrezygnowałam z pracy, na uczelni wzięłam dziekankę i teraz się nudzę. Ciągle tylko zmieniam pieluchy. Narzeczony narzeka, ze jestem nieznośna. :ico_olaboga: Nie chce oddawać dzieciątka do żłobka, więc mam plan by samodzielnie się uczyć. Znalazłam kurs Excel 2007 i od niego zacznę. :ico_brawa_01:

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość