szyszkasosnowa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 31
Rejestracja: 09 cze 2016, 10:41

Re: dom czy mieszkanie?

09 cze 2016, 11:09

Po wielu latach mieszkania w mieszkaniu (hm, brzmi to jak masło maślane) przeprowadziłam się do domku i nie wyobrażam sobie teraz, żebym miała wrócić do tamtej ciasnej klitki. Fakt, sprzątania jest więcej, ale ja lubię czuć tę przestrzeń :)
Z drugiej strony mam przyjaciół, którzy - odwrotnie - przenieśli się z domu do mieszkania i bardzo sobie chwalą, że niby przytulniej, więc różnie to bywa.

madziulkaaa
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 74
Rejestracja: 20 maja 2016, 13:05

Re: dom czy mieszkanie?

13 cze 2016, 17:24

Mi się kiedyś marzy dom, z ogrodem koniecznie dużym. Ale bardziej praktyczne jest chyba jednak mieszkanie. Powoli myślimy nad własnymi, tylko jeszcze czeka nas wzięcie kredytu. Orientuje się ktoś z was w temacie czyszczenia BIK https://kredyt123.pl/warto-wiedziec/czy ... czywistosc ?

Martika86
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 22
Rejestracja: 19 cze 2016, 16:30

Re: dom czy mieszkanie?

19 cze 2016, 21:39

Myślę, że to kwestia preferencji i możliwości finansowych. Ja jestem zdecydowanie za domem, zwłaszcza że nowoczesne projekty domów są naprawdę piękne i funkcjonalne. A jeszcze jeśli jest trochę działki, ogrodu, to już w ogóle super :) Sami jesteśmy teraz na etapie rozpoczynania budowy i już nie mogę się doczekać :)
Ostatnio zmieniony 02 lip 2016, 00:03 przez Martika86, łącznie zmieniany 1 raz.

nataliaa873
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 10 cze 2016, 14:23

Re: dom czy mieszkanie?

20 cze 2016, 13:34

Własny dom ma same zalety (dużo większa przestrzeń, własny ogródek, cisza i spokój), także nie potrafię zrozumieć, dlaczego ktoś chciałby mieszkać w mieszkaniu, jeśli ma możliwość zamieszkania w domu. Ceny domów w miastach są co prawda wyższe, niż mieszkań, ale można kupić coś poza miastem, gdzie ceny są dużo niższe - dojazd to zazwyczaj żaden problem. Jeśli akurat szukacie czegoś pod W-wą, to w Łomiankach powstaje nowe osiedle domków jednorodzinnych - tutaj http://www.ekodevelopmentpolska.pl/oferty/Lomianki

Awatar użytkownika
Miodor
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 22 cze 2016, 15:37

Re: dom czy mieszkanie?

28 cze 2016, 21:31

Według mnie dom jest o wiele lepszy. Można go sobie zaplanować według swojego uznania.

braaap
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 180
Rejestracja: 05 gru 2014, 15:47

Re: dom czy mieszkanie?

04 lip 2016, 10:29

Tak to prawda dom można sobie zaplanować od podstaw, ale niestety posiadanie domu wiąże się z dodatkowymi obowiązkami, których nie masz mieszkając w mieszkaniu. Dom trzeba samemu ogrzać, naprawiać wszystkie usterki takie jak np. dach, pielęgnować ogród, a samo koszenie trawy zajmuje sporo czasu. Mnie marzy się mały domek z dużym ogrodem, ale aktualnie nie mogę sobie na niego pozwolić, bo nie mam zbyt wiele czasu i swój czas wolny wolę przeznaczyć na odpoczynek, a nie koszenie i podlewanie trawy. Może będąc na emeryturze kupię sobie dom. Jak na razie kupiłam sobie mieszkanie od dewelopera https://vantage-sa.pl/ , które znajduje się we Wrocławiu. Budynek jest nowoczesny, mieszkanie jest z rynku pierwotnego i dzięki temu urządzałam je po swojemu od podstaw i mam dokładnie takie mieszkanie jakie chciałam miec.

Awatar użytkownika
nikka12
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 175
Rejestracja: 25 maja 2012, 09:06

Re: dom czy mieszkanie?

30 lip 2016, 21:50

To jest zawsze trudny wybór, ale ja stawiam na mieszkanie, w domu może i wygodniej ale dochodzą później kosztowne remonty, odśnieżanie, dbanie o tereny zielone a to nie dla mnie.
Też lubię swobodę i zieleń i wybrałam dla siebie takie osiedle gdzie mi jej nie zbraknie a będę się cieszyć z zalet mieszkania na osiedlu Brzozowy Zakątek na Wilanowie, które nadal można kupić z dopłatą MDM.

Unklysz
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 28 wrz 2015, 10:47

Re: dom czy mieszkanie?

01 sie 2016, 02:55

Zawsze chciałam mieć dom, a potem odkryłam te apartamenty OVO http://ovowroclaw.com/pl-ovo-apartments.html i teraz dążę do tego, by tam zamieszkać. Dom wymaga dużo pracy, a taki apartament to niesamowity komfort.

dominikaA
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 20 cze 2016, 08:56

Re: dom czy mieszkanie?

01 sie 2016, 07:03

Ja jednak wybrałabym dom w jakimś spokojnym miejscu. Dzięki temu mogę sama sobie wszystko zaplanować. Dodatkowo uwielbiam kwiaty, więc mój dom obowiązkowo musi mieć ogród :)

marys
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 20 cze 2016, 11:14

Re: dom czy mieszkanie?

02 sie 2016, 20:55

Wszystko zależy od tego jaki macie charakter oraz czy lubicie spokój czy jednak betonową dżunglę. Mieszkanie w domu na wsi ma swoje uroki ale też i minusy zresztą jak wszędzie. Jeżeli chcecie sobie znaleźć odpowiednie miejsce lub obiekt to zerknijcie na http://www.odwlasciciela.pl gdzie jest mnóstwo ofert i można zyskać pomoc w trudnych decyzjach oszczędzając czas i pieniądze ponieważ ogłoszenie dodają bezpośrednio do 100 portali i to taniej niż bezpośrednio do portali ogłoszeniowych.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość